HOROSKOP

Horoskopi për datën 9 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 9 maj nga Russell Grant

Dashi

Një nevojë në rritje për të shpëtuar nga çdo gjë e njohur, rutinë dhe normale është e vështirë të injorohet. Nëse punoni në një dyqan, zyrë, fabrikë, apo edhe në shtëpi, ka punë për të bërë. Të paktën mund të filloni të bëni plane për një festë të ardhshme. Jepini vetes diçka për të pritur.

Demi

Preferoni që gjithçka të jetë në rregull. Nëse ka shanse dhe përfundime që janë lënë mënjanë kohët e fundit sepse nuk keni pasur kohë për to, nuk duhet të ketë vështirësi për t'i kapur tani. Kjo gjë do t'ju ndihmojë gjithashtu të vendosni për prioritetet tuaja për javët në vijim.

Binjakët

Frustrimet duket se ju presin në çdo cep. Arsyeja pse nuk jeni në humor për t'u marrë me disa gjëra është ndjesia e plogështisë. Zbuloni pse ndiheni kështu. A keni bërë shumë sakrifica personale për punën tuaj? Nëse presioni po bëhet i tepërt për t'u përballuar, bisedoni me një koleg më të vjetër.

Gaforrja

Keqkuptimet mes jush dhe një kolegu apo dikujt me autoritet po ju japin atyre arsye për pasiguri. Ju nuk dëshironi të quheni ngatërrestar, por nga ju pritet të bëni shumë, ndërsa të tjerët kanë më pak punë për të bërë. Nuk është e drejtë që të tjerët të përfitojnë mbi kurrizin tuaj.

Luani

Ju ëndërroni për të gjitha gjërat e mrekullueshme që mund të bëni me paratë tuaja. Vazhdoni të ëndërroni. Pasi të paguhen faturat e përditshme, mbeten pak para për shpenzime luksi. Mund të duket sikur po punoni vërtet shumë, por ka pak prova, nga ana financiare, për të treguar për përpjekjet tuaja. Një ditë situata do të ndryshojë.

Virgjëresha

Keni pasur disa plane të mëdha për sot dhe nuk kishin të bënin me punën dhe përgjegjësitë e tjera. Qëllimi juaj ishte të shfrytëzoni sa më shumë kohën për t'u marrë me një çështje personale. Tani e keni mundësinë.

Peshorja

Një çështje tatimesh, pronë, sigurimi apo financiare do të sjellë disa arsye për shqetësim. Kjo është gjëja e fundit për të cilën jeni në humor, por për të mbrojtur të ardhmen tuaj duhet të siguroheni që financat të jenë të sigurta. Një mik ka nevojë për mbështetje për një çështje karriere.

Akrepi

Rregullat e reja në vendin e punës tashmë konsiderohen nga përgjegjësit si realitet. Edhe para se këto të zbatoheshin, ju shqetësoheshit se si mund të ndikonin në jetën tuaj të përditshme. Nëse puna me orë të zgjatura mund të ketë një efekt negativ në shëndetin dhe marrëdhëniet tuaja familjare, thoni jo.

Shigjetari

Projektet në grup do të ecin mirë. Njerëzit vlerësojnë kontributin tuaj. Ju i parashtroni idetë me një lloj lehtësie të qetë që i bën të tjerët t'i kushtojnë vëmendje. Mendimet tuaja janë krijuese, por dëgjoni gjithashtu dikë që sugjeron t'i trajtoni gjërat nga një këndvështrim tjetër. Në entuziazmin tuaj ju mund të keni anashkaluar faktin se ka më shumë mënyra se një për t`i bërë gjërat.

Bricjapi

Ka diçka që ju shqetëson. Duket se nuk mund të rrini ulur më shumë se një minutë dhe kjo ju mërzit kur puna kërkon përqendrim. Ju dëshironi veprim, aktivitet dhe të shijoni një shoqëri aktive.

Ujori

Nuk keni faj që jeni futur në një situatë më sfiduese, konfuze dhe kërkuese nga sa e kishit pritur fillimisht. Gjithçka çfarë mund të bësh është ta përballosh këtë sa më mirë që mundesh. Një problem që duhet të zgjidhni do të kërkojë një qasje praktike. Përdorni sensin tuaj të përbashkët për t'u marrë me një dilemë të papritur.

Peshqit

Pritet të merrni pjesë në një mbledhje fondesh ose projekt bamirësie. Njerëzit do të jenë shumë bindës, por mund të mos keni kohë. Sa më shumë që dëshironi të ndihmoni, aq më shumë ju shtohen përgjegjësitë. Ju nuk mund të përballoni më mbi supe.