HOROSKOP

Horoskopi për datën 9 mars nga Russell Grant

Horoskopi për datën 9 mars nga Russell Grant

Dashi

Nëse keni vështirësi me një detyrë në punë, lëreni krenarinë tuaj mënjanë. Ju mund të preferoni t'i bëni gjërat në mënyrën tuaj, por nuk është koha për një vendosmëri të tillë. Jeni gati të filloni diçka të një natyre të ndërlikuar dhe do t'ju duhet gjithë ndihma që mund të merrni.

Demi

Bëni pyetje nëse ndiheni konfuz. Pavarësisht nëse planifikoni të kaloni ditën duke u argëtuar ose duke u marrë punët e përditshme, ndiqni metoda të provuara dhe të testuara. Lëreni çdo gjë që mund të jetë e ndërlikuar për një herë tjetër.

Binjakët

Një të afërmi i duhet të anulojë marrëveshjet e bëra tashmë. Pavarësisht zhgënjimit tuaj, tregoni durim dhe mirëkuptim. Kini kujdes për atë që pranoni të bëni për të tjerët. Ju nuk dëshironi të thyeni një premtim kur të vijë koha për ta përmbushur atë.

Gaforrja

Mund të dëgjoni diçka interesante në lidhje me situatën aktuale të punës. Kjo do të vijë përmes mjeteve konfidenciale dhe do të jetë e rëndësishme ta mbani për vete. Megjithatë, kjo do të jetë diçka që mund të jetë e dobishme në të ardhmen. Do të vijë koha kur ju mund ta ktheni këtë njohuri në avantazhin tuaj.

Luani

Dikush që nuk e keni parë prej disa kohësh do të shfaqet dhe do të jetë i prirur të kalojë një pjesë të madhe të kohës me ju. Kjo mund të bjerë ndesh me pritshmëritë e familjes suaj. Përgjigja më e mirë do të ishte t'i mbani miqtë të lumtur gjatë orëve të ditës dhe t'i kushtoni mbrëmjen tuaj familjarëve.

Virgjëresha

Një sugjerim surprizë nga një mik apo i afërm do ia vlejë të ndiqet. Kënaqësia më e madhe, gjatë orëve jashtë detyrës do të vijë nga dalja dhe përzierja me të tjerët në vend që të fshiheni në shtëpi. Bëni një vizitë në një dyqan antik nëse jeni në kërkim të diçkaje për shtëpinë tuaj.

Peshorja

Shtoni më shumë ekuilibër në jetën tuaj. Duhet të keni më shumë besim te vetja dhe aftësitë tuaja. Synimi juaj, gjatë javëve në vijim, duhet të jetë të shpenzoni sa më shumë kohë për veten dhe interesat tuaja, sa për njerëzit e tjerë dhe problemet e tyre.

Akrepi

Mundohuni të mos jeni shumë intensivë për jetën dhe marrëdhëniet. Në vend të kësaj, ose përqendrohuni në profesione dhe aktivitete më të këndshme, ose diskutoni shqetësimet tuaja me dikë tjetër. Problemet e vogla brenda familjes ose të lidhura me një marrëdhënie të ngushtë mund të dalin jashtë kontrollit nëse mbani ndjenjat tuaja të ndrydhura.

Shigjetari

Një vërejtje e bërë nga një mik apo fqinj mund të tingëllojë asgjë më shumë se një mendim i dëshiruar. Ju mund të gjeni një mënyrë për ta bërë realitet atë ëndërr. Do t'ju pëlqejë të shpërndani ide nga njerëzit që janë po aq krijues sa ju.

Bricjapi

Në disa çështje ju dhe një mik nuk do të bini kurrë dakord. Diskutimet e një natyre të diskutueshme do t'i zbulojnë dikujt një anë që nuk do ta pëlqeni ose nuk do ta admironi. Pasi të shihni se sa kokëfortë mund të jenë ata, do të zgjidhni të mos humbni më nga koha dhe energjia juaj duke debatuar.

Ujori

Mund të refuzoni një ftesë për të shmangur aktivitetet e fituesit dhe humbësit. Ju nuk jeni të interesuar të nxiteni nga njerëz konkurrues që mendojnë se janë më të mirë se të tjerët. Gjëja e fundit që dëshironi është të dilni kundër kujtdo që është agresiv ose kërcënues.

Peshqit

Po ndiheni paksa të pasigurt. Ju mendoni se një shok ose një koleg nuk ka qenë i sinqertë me ju. Në fakt ata janë përpjekur të bëjnë që një ngjarje apo mundësi të tingëllojë më mirë se sa është në të vërtetë dhe e kanë bërë këtë për t'ju bërë të dilni vullnetarë për diçka që ata nuk duan ta bëjnë.