HOROSKOP

Horoskopi për datën 9 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 9 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Nuk është një situatë ideale që të duhet të varesh nga dikush me njohuri për të nisur një projekt pune. Prisni të zhgënjeheni kur ky person nuk është në gjendje të shfaqet siç pritej. Kufizoni padurimin tuaj dhe bëni një përpjekje për të shmangur mërzitjen e atyre që kanë autoritet duke i mbajtur mendimet për veten tuaj.

Demi

Sapo të filloni të grindeni se kush bën çfarë, kur dhe si, do të kuptoni se një detyrë që keni marrë bashkërisht nuk do të shkojë mirë. Jeni bashkuar me dikë që nuk është në të njëjtën gjatësi vale. Zgjedhja juaj tani është të vazhdoni dhe të mësoni nga njëri-tjetri ose të shkoni në rrugë të ndryshme.

Binjakët

Po kaloni një kohë mjaft të ndërlikuar në përpjekjen për të mësuar një aftësi të re, për t'u mësuar me një situatë ose për të nisur një punë të re. A prisni shumë nga vetja? Vendosni kufij që në fillim dhe mos nxitoni të mësoni gjithçka menjëherë. Hidhni hapa të kujdesshëm.

Gaforrja

Një përzierje e ngjarjeve shkakton konfuzion dhe pasiguri. Ju mund të pyesni veten nëse ka ndonjë kuptim kjo që po ndodh. Duket se nuk mund të merrni vendime që mund t'ju çojnë përpara kur ka kaq shumë pasiguri rreth jush, madje as nuk e dini se ku po shkoni.

Luani

Synimi juaj është të kaloni më shumë kohë në shtëpi me familjen. Ju mendoni se e keni lënë pas dore këtë anë të jetës tuaj kohët e fundit. Për ta bërë këtë, do t'ju duhet të hidhni poshtë ose të delegoni disa nga angazhimet tuaja të botës jashtë shtëpisë. Partneri juaj dhe njerëzit e tjerë të dashur do ta vlerësojnë këtë hap që bëni duke i bërë ata prioritet.

Virgjëresha

Nuk mund të mos shqetësoheni për të gjitha ato gjëra që nuk keni mundur t'i bëni si dhe për të gjitha punët që keni ende për të bërë. Do të ndjeheni sikur po i zhgënjeni njerëzit kur është e pamundur të bëni gjithçka që duhet të bëni brenda një dite. Zgjidhja është të delegoni detyra dhe të hiqni dorë nga angazhimet që nuk mund t'i përballoni më.

Peshorja

Dëshironi të mendoni më shumë për një lidhje apo miqësi pasi ju duket sikur jeni ju ai që po jepni më shumë. Dikush ose ju ka mashtruar qëllimisht ose ka premtuar më shumë sesa mund të jepte. Është e nevojshme të bëhet dallimi midis ndershmërisë dhe të pasinqertit.

Akrepi

Mund të ketë një vonesë në marrjen e parave që ju takojnë. Pavarësisht të gjitha justifikimeve që janë përdorur nga dikush që ju ka borxh këto para, kjo do të shkaktojë lloj-lloj komplikimesh. Ju vareshit nga këto para për të paguar faturat ose për të bërë disa përmirësime në shtëpinë tuaj.

Shigjetari

Ju po zgjidhni të kaloni më shumë kohë vetëm dhe nuk e kuptoni pse duhet t'ia shpjegoni këtë familjes dhe miqve tuaj. Ju e kuptoni nevojën për të qenë miqësor kur jeni me të tjerët, por keni nevojë edhe për kohën tuaj. Bëni atë që doni!

Bricjapi

Ju mendoni se duhet të thoni mendimin tuaj, por kjo nuk është e lehtë kur njerëzit e tjerë janë kundër jush. Qëndrimi i dikujt është në thelb se ju duhet të heshtni. Ju thjesht nuk mund ta bëni këtë. Një përballje me shefin tuaj ose me dikë me autoritet do t'ju bëjë të shqetësoheni. Keni thënë shumë për t'i thënë dhe duhet të flisni hapur, pavarërisht se sa mund të mërziten ata.

Ujori

Edhe me qëllimin më të mirë me vete, mund të hasni refuzime ndaj planeve tuaja dhe refuzime nga të tjerët për të vazhduar me idetë tuaja. Do të duket sikur keni zgjedhur kohën e gabuar për të nisur idetë e reja. Mos u dekurajoni shumë kur përballeni me disa njerëz negativë. Do të ketë të tjerë që do të mbështesin planet tuaja.

Peshqit

Ju jeni kapur me kokëfortësi pas një besimi ose kujtese të rreme për një kohë të gjatë. Një i afërm më i vjetër ka vendosur se është koha për t'ju vënë rregull. Do të habiteni kur të japin versionin e vërtetë të ngjarjeve dhe megjithëse në fillim mund të mos i besoni, ata do të kenë prova për ta mbështetur këtë.