HOROSKOP

Horoskopi për datën 9 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 9 prill nga Russell Grant

Dashi

Ju ndjeni se gjërat po ndryshojnë në një partneritet. Përgjegjësitë e përbashkëta duhet të rishikohen. Nëse merrni pak kohë për t'u ulur dhe për të biseduar për gjithçka, duke përfshirë çdo vështirësi që mund të keni, mund të fitoni mbështetje emocionale dhe financiare.

Demi

Ju duhet të rimendoni marrëdhëniet tuaja me disa njerëz të dyshimtë. Tani që jeni të vetëdijshëm për praktikat mashtruese që kanë ndodhur në vendin e punës ose në komunitetin tuaj lokal, duhet të bëni një hap prapa dhe të mendoni seriozisht për këtë.

Binjakët

Tregohuni tepër të kujdesshëm në biznes dhe financa. Dikush mund të shesë diçka që nuk ekziston. Ju pëlqen të mendoni më të mirën për njerëzit, prandaj mund të ndikoheni nga një histori.

Gaforrja

Jeta ka më shumë sesa puna dhe përgjegjësia. Kur ka qenë shansi i fundit që ju është dashur të vlerësoni momentet e çmuara që nuk kushtojnë asgjë përveç kohës? Nëse një koleg apo i afërm po jua bën të vështirë jetën, kërkoni këshilla nga dikush që mund t'i besoni.

Luani

Pas një dite të gjatë bisedash me zemër të hapur, kur të gjithëve do t'i jepet një mundësi për të shprehur pikëpamjet e tyre, do të merren vendime të rëndësishme. Ju mund ta gjeni papritur veten duke u futur në qendër të vëmendjes dhe duke drejtuar shfaqjen.

Virgjëresha

Kërkimi juaj për përsosmëri është i admirueshëm, por a po e lodhni shumë veten? Ju mund të keni një bollëk energjie tani, por kjo nuk do të zgjasë përgjithmonë. Jini të përgjegjshëm ndaj vetes dhe filloni të zvogëloni përgjegjësitë tuaja.

Peshorja

Jeni të zhgënjyer nga sjellja e një shoku apo partneri. Ata ju kanë zhgënjyer keq dhe nuk ka rëndësi se sa herë ju thonë se u vjen keq, do të ndjeni se nuk mund t'u besoni më. Ju thjesht nuk mund të shihni një mënyrë për të rikthyer besimin në këtë marrëdhënie.

Akrepi

Një koleg i vjetër kërkon fakte dhe informacione. Ju mund të mos e kuptoni pse duhet të ndani informacione që nuk kanë të bëjnë me punën. Megjithatë, do t'ju lehtësohej jeta nëse do t'u përgjigjeni pyetjeve që ata po bëjnë. Ju nuk duhet t'u tregoni atyre gjithçka.

Shigjetari

Takimet e gjata do të çojnë në marrëveshje që duhet të zgjidhin një çështje që ju dhe njerëzve të tjerë ju ka shkaktuar shumë shqetësime. Ky konflikt ka shkaktuar tension në vendin e punës. Tani që ka mbaruar, jepini marrëdhënieve një kohë për t'u shëruar. Kjo do të ndodhë më shpejt nëse të gjithë jeni të gatshëm të lini të kaluarën të shkojë.

Bricjapi

Mund t'ju duhet t'i lini të tjerët të rrezikojnë ndërkohë që vetë bëni kujdes. Energjia dhe entuziazmi i një lideri do të frymëzojë anëtarët e tjerë të ekipit, por ju dyshoni për disa rreziqe që ata po marrin.

Ujori

Ju admironi ndikimin pozitiv dhe frymëzues të dikujt me të cilin po punoni sot. Do të ndiheni mirë që t'ju jepet ky shans për të ndërtuar marrëdhënie të bazuara në interesa të ndërsjella.

Peshqit

Ka mënyra për të përmirësuar financat tuaja edhe pse asnjëra prej tyre nuk do të jetë e lehtë. Blerjet duhet të kufizohen në artikuj praktikë. Nëse jeni në borxh dhe dëshironi të bëni diçka për këtë, një i afërm bujar mund të ofrohet t'ju japë një hua për të shmangur tarifat e gjobave ose rritjen e normave të interesit.