HOROSKOP

Horoskopi për datën 9 qershor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 9 qershor nga Russell Grant

Dashi

Po ju pëlqen të diskutoni ide sepse njerëzit janë të interesuar dhe po dëgjojnë. Një koleg i vjetër po kërkon mënyra për të reduktuar ngarkesën e secilit. Kjo mund të nënkuptojë marrjen e punonjësve shtesë ose punëtorëve të përkohshëm. Ju do ta mirëprisni një lëvizje të tillë nëse ndihmon në lehtësimin e presionit nën të cilin keni qenë kohët e fundit.

Demi

Jeni në një moment të mirë dhe kjo ju lejon të jeni bujarë me të tjerët. Një ndjenjë e bollëkut është rreth jush. Jepni lirisht pa pritur asgjë në këmbim. Këto nuk duhet të jenë domosdoshmërisht para. Mund të jetë një miqësi, dashuri, udhëzim ose një fjalë lavdëruese. Ju vazhdoni të tërheqni bollëk kur jepni nga ajo që keni.

Binjakët

Ndjenjat që po përjetoni tani ju ngatërrojnë. Ndoshta nuk jeni ndjerë kurrë më parë kështu. Hedhja e emocioneve tuaja në letër mund t'ju ndihmojë të kuptoni më mirë veten dhe të çlironi tensionin. Mund të duket sikur po ju dridhet bota. Mos u shqetësoni! Kjo është pjesë e shërimit dhe rritjes.

Gaforrja

Mund të duket sikur asgjë nuk po ndodh tani, por në fakt po bëhet përparim dhe progresi është brenda jush. Mund të keni një ngërç në punë apo në shtëpi. Kjo po e vë në provë elasticitetin tuaj. Po zbuloni më shumë se kush jeni dhe çfarë është e duhura për ju.

Luani

Do keni raste kur do të duhet të jeni të matur. Tani është koha për t'u bërë të ditur njerëzve të tjerë se çfarë po mendoni. Ju nuk mund të arrini rezultate nëse nuk ndërmerrni iniciativën. Ka më shumë detaje për t'u marrë parasysh, por këto mund të menaxhohen teksa përparoni.

Virgjëresha

Një situate po i vjen fundi. Ky aspekt i jetës suaj ka ecur në rrjedhën e tij. Ju keni bërë gjithçka në fuqinë tuaj për t'i shtyrë gjërat në mënyrën që shpresonit se do të shkojnë. Rezultatet nuk janë në dorën tuaj dhe gjithçka që mund të bëni është të prisni. Kjo çështje ka arritur kulmin e saj dhe çfarëdo që të ndodhë, do të jetë për një arsye.

Peshorja

Me durim keni pritur lajme ose një fjalë nga dikush për një çështje që është e rëndësishme për ju. Kur përfundimisht të dëgjoni se çfarë është vendosur, jepini vetes një shans për të menduar përpara se të reagoni. Mos merrni vendime të nxituara ose mos jepni komente kur emocionet tuaja janë të mëdha. Mund të pendoheni për një shpërthim emocional.

Akrepi

Është koha për t'u marrë me punë. Shumica e suksesit do të vijë nga fokusimi në anën praktike të gjërave. Lërini të tjerët të kënaqen me mendimet krijuese ose të dëshiruara nëse kjo është ajo që ata duan të bëjnë, por sigurohuni që të mos e ndiqni rrugën e tyre. Jini të guximshëm dhe vendosni interesat tuaja në radhë të parë.

Shigjetari

Po i kushtoni shumë kohë dhe energji një projekti dhe po filloni të vini re që të tjerët që janë të përfshirë nuk po interesohen aq shumë dhe po bëjnë më pak. Nuk je i sigurt nëse ia vlen vërtet të vazhdosh kur duket se je i vetmi që po e merr seriozisht këtë. Ju ndoshta do të merrni më shumë kënaqësi duke e bërë këtë vetëm.

Bricjapi

Keni pasur dyshime për përpjekjet tuaja të fundit dhe kjo ju ka rrëzuar besimin. Kur të tjerët të shohin se ndihesh i dobët, ata gjithashtu do të fillojnë të dyshojnë për ty. Është koha për të provuar një sjellje tjetër. Ka shumë aspekte të personalitetit tuaj dhe ndërsa provoni këto maska ??të ndryshme, do të zbuloni një të re, më të gjallë.

Ujori

Është më e lehtë të vazhdoni përpara kur ju kërkohet të ndihmoni dikë. Megjithatë jepni gjithçka që mundeni, atëherë askush nuk mund t'ju akuzojë se nuk dëshironi të ndihmoni. Ju madje mund të jeni në gjendje të gjeni gjithsesi kohë për veten në fund të ditës.

Peshqit

Gjithmonë keni pasur një imagjinatë të gjallë. Me kusht që të mos mendoni për ndonjë gjë të rrezikshme, jeni të lirë të shkoni kudo që dëshironi brenda imagjinatës tuaj. Lëreni mendjen tuaj të endet ndërsa përmbushni detyrimet tuaja.