HOROSKOP

Horoskopi për datën 9 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 9 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Një problem i vogël do të shndërrohet në një pengesë të madhe. Nuk do të keni pritur që t'ju duhet të shpenzoni kaq gjatë për të kryer një punë, por kjo është e mundur nëse këmbëngulni. Kapërceni të gjitha vështirësitë dhe zhgënjimet dhe përpjekja juaj do të duartrokitet nga shumë njerëz.

Demi

Nuk mund të mos pyesni veten se si dhe ku po gaboni kur nuk po bëhet asnjë përparim. Pavarësisht përpjekjeve tuaja më të mira, ju nuk mund të shihni një ndryshim. Arsyeja është se po përpiqeni shumë. Më në fund do të arrini rezultate.

Binjakët

Ndonjëherë ia vlen të dëgjosh këshillat e njerëzve që kanë më shumë përvojë. Kur një koleg ose i afërm ju paralajmëron të shikoni përpara se të hidheni në veprim, ata vërtet kanë merakun tuaj. Nëse ende vendosni të ecni përpara, mos prisni që ata t'ju shpëtojnë kur ta gjeni veten në vështirësi.

Gaforrja

Për aq kohë sa përpjekjet tuaja brenda një ekipi njerëzish me të njëjtin mendim marrin rezultate, ju do të vazhdoni. Ajo që është e rëndësishme është që ju po ndihmoni për ta çuar këtë grup drejt një qëllimi kuptimplotë. Mirësia juaj do të rrisë prestigjin tuaj në mënyra që nuk e kishit pritur apo parashikuar.

Luani

Përfshirja në një aktivitet të ri në grup nuk do të jetë e lehtë në fillim. Nuk do të relaksoheni derisa të njiheni me të gjithë dhe më e rëndësishmja derisa të ndiheni të njohur me pjesën që duhet të luani brenda këtij ekipi. Pasi të vendosni për këtë projekt, vetëbesimi juaj do të rritet.

Virgjëresha

Është gjithnjë e më e vështirë të monitorosh se çfarë po shpenzon partneri dhe anasjelltas. Kjo po shkakton ngatërrime dhe keqkuptime për një llogari të përbashkët financiare. Mbajtja e llogarive tuaja bankare të ndara po fillon të duket si një ide shumë më e mirë.

Peshorja

Dikush i afërt është në një gjendje të ndjeshme mendore. Ju pëlqen të mendoni se jeni gjithmonë diplomatë, por duke qenë se ata ndihen kaq të prekur, mund të thoni lehtësisht gjënë e gabuar. Prisni një herë tjetër për të ngritur një temë të ndjeshme për diskutim, ose mund të prisni një reagim shpërthyes.

Akrepi

Nuk doni të pranoni ndihmën e të tjerëve. Në fakt disa njerëz me përvojë do të jenë të lumtur t'ju vijnë në ndihmë dhe kjo do t'ju rrisë shanset për sukses. Nuk është e nevojshme apo e mundur që ju të bëni gjithçka vetë.

Shigjetari

Tejkalojeni frikën tuaj dhe ndiqni zemrën. Besoni se opsionet tani përpara jush përfundimisht do t'ju sjellin lumturi. Duhet të merret një vendim i vështirë. Këto zgjedhje nuk do të ishin të disponueshme nëse nuk do të ishit gati për to. Shkoni për atë që dëshironi vërtet.

Bricjapi

Tregoni një version më të mirë të vetes duke rënë dakord që të paktën të shqyrtoni një ofertë që ju bëhet. Edhe nëse nuk është ai që apelon, njerëzit do të respektojnë gatishmërinë tuaj për të gjetur një kompromis. Bisedat do të prekin disa tema të ndjeshme dhe do ta kuptoni që në fillim se nuk do dilni mire nga kjo bisedë.

Ujori

Shqetësimi për shëndetin e një të riu në familje do të lehtësohet shumë shpejt. Megjithëse simptomat e tyre do t'i detyrojnë të rrinë në shtëpi, ata papritmas do të shërohen shpejt dhe nuk do të kërkohet trajtim i mëtejshëm.

Peshqit

Mos lejoni që fakti që një kontratë përfshin një anëtar të familjes suaj t'ju pengojë të kontrolloni detajet. Bëhuni të vetëdijshëm për të gjitha klauzolat dhe përcaktimet. Nëse vëreni një boshllëk të mundshëm, pyesni përpara se të nënshkruani.