HOROSKOP

Horoskopi për datën 9 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 9 tetor nga Russell Grant

Dashi

Thellohuni pak më shumë dhe do të gjeni përgjigje dhe zgjidhje për problemet tuaja. Disa mundësi nuk do të jenë të lehta për t'u dalluar, por do të jenë këto të fshehta që do të sjellin më shumë shpërblime në rrugën tuaj. Çdo vështirësi e hasur ka më shumë gjasa të lidhet me aktivitetet e punës sesa me ato familjare.

Demi

Jo vetëm që nuk do të pajtoheni me dikë, por nuk do ta keni të lehtë të harroni fjalët kundështuese të tij. Jeni shumë të zhytur në detaje të parëndësishme dhe mund ta keni më të lehtë ta harroni dhe të vazhdoni me gjëra të tjera.

Binjakët

Konfirmimi i një ngjarje të veçantë do t'ju mbushë me emocione. Entuziazmi juaj është ngjitës dhe kolegët do ju bashkohen në optimizmin e tyre. Çështjet rutinë do të trajtohen lehtësisht, ndërsa filloni të lini vend në jetën tuaj për projekte dhe njerëz të rinj.

Gaforrja

Mos kini turp të kërkoni një nder të veçantë nga një mik apo i afërm. Do të jenë të lumtur t`ju ndihmojnë. Në vendin e punës, përgatituni të paraqisni skema dhe projekte që do të kenë nevojë për mbështetjen e të tjerëve. Vazhdoni t'i thoni vetes se nuk do të arrini askund nëse nuk e provoni.

Luani

Nëse nuk ju pëlqejnë idetë dhe sugjerimet e disa njerëzve, përgjigjja e thjeshtë është: flisni. Nëse nuk keni humor për të udhëtuar shumë larg, insistoni të qëndroni aty ku jeni. Ngjarjet më interesante që ndodhin tani do të jenë ato afër shtëpisë ose brenda lagjes suaj.

Virgjëresha

Jeni përgjithësisht të kujdesshëm në lidhje me premtimet. Për të kënaqur dikë mund të merrni një ofertë impulsive kur do të ishte më mirë ta mendonit fillimisht. Sigurohuni që të mos merrni më shumë sesa mund të përballoni me lehtësi.

Peshorja

Disa njerëz dinë t'ju ngatërrojnë. Ju lëkundeni lehtë dhe kjo do t'ju vështirësojë jetën. Nëse qëndroni në prapavijë, do të zbuloni më shumë dhe do të kënaqeni më shumë sesa do të kishit bërë po të kishit qëndruar në qendër të skenës.

Akrepi

Nuk ka rëndësi se çfarë presin apo kërkojnë të tjerët nga ju, e rëndësishme është që të shkoni me atë që është e duhura për ju. Nevoja për të vazhduar dhe përfunduar një detyrë të vështirë do të errësojë të gjitha shqetësimet e tjera.

Shigjetari

Gabimet pa pasoja reale nuk duhet të lejohen t'ju shkurajojnë. Problemet e parëndësishme duhet të injorohen. Ju po e shtyni veten të vazhdoni, por nëse keni nevojë për një pushim: merreni atë. Nëse jeni duke udhëtuar sot, do të preferoni vende që nuk janë të zakonshme.

Bricjapi

Keni disa çështje të rëndësishme për të kryer. Ajo që do t'ju shkaktojë njëfarë befasie është përballja me një situatë emocionale dhe dramatike. Kjo mund të rezultojë në një shpërthim të keq. Ju duhet të mbani një kontroll të fortë të ndjenjave tuaja për të shmangur sikletin.

Ujori

Lajmet e marra herët gjatë ditës do të sjellin një justifikim të madh për të festuar. Ndryshimi ndihet në ajër. Edhe pse do ndiheni pak nervoz për atë që do të vijë, do të prisni me padurim fillime të reja në familje.

Peshqit

Një sërë projektesh do t'ju përfshijnë. Me kaq shumë gjëra që po ndodhin, duket se nuk ndaloni kurrë. Këshillohet që të bëni disa ushtrime të vogla. Jeni të prirur të gërmoni më thellë në çështjet shpirtërore, por aktualisht orari juaj i ngarkuar nuk do ta lejojë këtë.