HOROSKOP

Horoskopi për datën 18 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 18 maj nga Russell Grant

Dashi

Mbajini pritshmëritë tuaja realiste dhe jini të durueshëm kur përfshiheni në një përpjekje në grup. Ju jeni të etur për të arritur rezultate, por nëse përpiqeni të nxitoni njerëzit ose të shtyni projektet shumë shpejt, do të ketë kundërshtime. Një qasje diplomatike është po aq e rëndësishme sa çdo veprim që po ndërmerret tani.

Demi

Ka njëfarë pasigurie në ajër kur nuk jeni të sigurt se ku qëndroni me dikë dhe kjo po ju bën nervoz. Ju do të dëshironit të mendoni se njerëzit janë të sinqertë me ju, por një ngacmim i vogël në fund të mendjes suaj po ju thotë të jeni të kujdesshëm.

Binjakët

Mbyllja e syve dhe pretendimi se gjërat nuk janë ashtu siç janë, nuk është një mënyrë e mirë për të përballuar një situatë të vështirë. Kur t'i hapni, të njëjtat probleme do të jenë para jush. Pranoni dhe përballuni me faktet. Bërja e disa ndryshimeve mund të ndihmojë në uljen e ankthit.

Gaforrja

Diskutimi i planeve për të ardhmen me partnerin do t'ju japë një ide më të mirë se çfarë të prisni në muajt në vijim. Duke ditur se po krijoni baza të forta, kjo ju bën të ndiheni më rehat dhe të sigurt. Është e rëndësishme të dini që të dy po lundroni në të njëjtin drejtim.

Luani

Njerëzit do të kuptojnë se asgjë nuk është e tepërt për të kërkuar nga ju. Shpesh do të jepni pa pritur asgjë në këmbim, por sot mund të pranoni se ekziston një motiv i fshehtë që të jeni kaq bashkëpunues dhe të detyruar. Ju po shpresoni se dikush do t'ju kthejë një nder.

Virgjëresha

Duhet t`i shtoni forcat që në mëngjes. Do të ketë shpërqendrime, vizitorë, telefonata dhe miq që do duan t`ju takojnë. Kjo mund të jetë një shenjë se është koha për të kthyer vëmendjen tuaj tek njerëzit përreth jush.

Peshorja

Çdo gjëje që merrni përsipër ose trajtoni tani duhet t'i qaseni me kujdes. Lëvizjet dhe vendimet impulsive mund të çojnë në gabime. Mos e merrni si të mirëqenë shëndetin tuaj ose nivelet e larta të energjisë. Jini të gatshëm ta merrni jetën me një ritëm më të ngadaltë.

Akrepi

Shijojeni një nisje të relaksuar të ditës, pasi pasditja do të sjellë një ndryshim të ritmit. Papritmas qetësia do të sjellë zhurmën. Një mundësi e papritur do të vijë dhe kjo ka të ngjarë të pushtojë botën tuaj paqësore.

Shigjetari

Do të jetë zhgënjyese, por do të jetë më e lehtë për ta përballuar nëse pranoni që vonesat janë të mundshme. Përgatituni të hasni disa probleme dhe kufizime dhe këto do të duhet të kapërcehen përpara se të kaloni në gjëra të tjera. Një situatë që kishit menduar se do të ishte më e lehtë, po rezulton të jetë një puzzle që kërkon zgjidhje.

Bricjapi

Duhet të jetë argëtuese të jesh në gjendje të eksperimentosh me mjete dhe materiale të reja. Nëse përpjekja juaj e parë është zhgënjyese, provoni përsëri. Praktika do ta bëjë të përsosur. Ky do të jetë një moment kyç në vendin e punës kur mund të jeni optimistë sepse mjetet e reja përmirësojnë efikasitetin.

Ujori

Punët që do të merrni nuk do të jenë aq të vështira sa prisnit. Do të lundroni nëpër gjithçka sikur të ishte lojë fëmijësh. Një mbledhje familjare do të jetë një sukses i madh. Nëse të tjerët kërkojnë nga ju për të organizuar një festë dhe ju jeni në dy mendje për këtë, relaksohuni dhe shkoni me rrjedhën. Çdo shqetësim do të zhduket shpejt.

Peshqit

Jo gjithçka do të shkojë ashtu siç prisnit, por shumica e gjërave do të funksionojnë në favorin tuaj. Bisedat interesante stimulojnë mendjen dhe imagjinatën tuaj. Ndiheni të frymëzuar për të filluar një sipërmarrje të re. Sa më i organizuar të jeni kur bëhet fjalë për fazën e planifikimit, aq më shumë ka të ngjarë të shihni rezultate pozitive.