HOROSKOP

Horoskopi për muajin Dhjetor 2022

Horoskopi për muajin Dhjetor 2022

Dashi

Është e mahnitshme të rikthehesh në festa pas zhgënjimit që ishte 2020 dhe 2021. Hëna e plotë në datën 7 ju gjen duke u përpjekur të rishikoni planet tuaja të udhëtimit pasi diçka e kishit planifikuar keq. Gjërat janë aq stresuese saqë ju thjesht dëshironi t'i hidhni poshtë, por marrja e drejtimit në jetën tuaj personale dhe profesionale është ajo që ju motivon. Hëna e re në Bricjap më 23 fillon një kapitull të ri për karrierën dhe jetën tuaj.

Dashuria

Këtu do jetë konflikti juaj më i madh. A jeni vërtet të dy, ti dhe partneri në të njëjtën faqe kur bëhet fjalë për planet e ardhshme apo keni jetuar në një fantazi? Pajtimi është i mundur, por vetëm pasi të jeni të sigurt se jeni në një linjë.

Paratë

Për të realizuar planet e udhëtimeve do duhet të zhyteni tek kursimet.

Demi

Pavarësisht nëse jeni duke blerë dhurata për festat e famshme ose duke e trajtuar veten mirë, hëna e plotë tek Binjakët më datën 7 vjen si një thirrje zgjimi për shëndetin tuaj financiar dhe emocional. Miqtë dhe kolegët e kanë tepruar me ju dhe duhet të rifilloni të mbani kontaktin me atë që në të vërtetë ka rëndësi për ju. Themelimi vjen përmes përqendrimit në ëndrrat dhe vizionet tuaja të mëdha, qoftë duke bërë plane udhëtimi, duke u regjistruar në një klasë online apo duke i kushtuar më shumë kohë anës tuaj shpirtërore. Hëna e re në Bricjap në datën 23 shënon një fillim të ri për këto udhëtime. Harrojeni mendimin e të gjithëve dhe përqendrohuni në atë që dëshironi të mësoni.

Dashuria

Nëse do të arrini apo jo në momentin historik në marrëdhënien tuaj, mund të varet nëse jeni të gatshëm të investoni. Nëse jeni duke kërkuar dashurinë, mund të takoni dike.

Paratë

Keni aq shumë borxhe, sa që për të bërë një plan për kthimin e tyre, ju duhet një ekspert. Prisni deri në datën 9 për të renditur pasqyrat tuaja bankare, megjithëse deri atëherë detajet mbeten të errëta dhe konfuze.

Binjakët

Dhjetori fillon me një hënë të plotë në shenjën tuaj në datën 7, dhe megjithëse zakonisht kjo është koha juaj për të qenë në qendër të vëmendjes, këtë vit preferoni të fshiheni. Çdo ditë po ju duket si një tërmet i vogël me lëkundje të vazhdueshme të punës e dhimbje koke. Ju duhet terapi që mund ta marrësh edhe përmes qëndrimit me miqtë. Hëna e re në Bricjap në datën 23 sjell një fillim të ri për bashkëpunimet tuaja. Kë dëshironi në ekipin tuaj?

Dashuria

Pavarësisht se ndiheni të lodhur në krye të muajit, nëse jeni beqar, duket sikur të gjithë duan t'ju çojnë në një takim. Çfarë kuptimi ka të bëni përpjekje kur pamja pa grim dhe djersitje është ajo që ju tërheq gjithë vëmendjen? Nëse keni një partner, ky është një muaj i mrekullueshëm për të thelluar marrëdhënien tuaj përmes fillimit të bisedave të vështira ose nisjes së terapisë në çift.

Paratë

Megjithëse muaji fillon me vështirësi, sapo Venusi të hyjë në sektorin tuaj të burimeve të përbashkëta në datën 9, ju jeni në gjendje të zbutni disa borxhe të gjata dhe fatura të prapambetura. Ato para që mendonit se nuk do t'i shihnit kurrë? Janë rrugës!

Gaforrja

Nuk keni qenë kurrë më të pasigurt për planet tuaja të së ardhmes, dhe me fillimin e muajit, ju ndiheni të shqetësuar dhe të mbingarkuar nga mendimi për të përfunduar edhe detyrat më të thjeshta. Hëna e re në Bricjap në datën 23 shënon një fillim të ri për marrëdhëniet tuaja më të ngushta.

Dashuria

Do doni vazhdimisht të jeni afër partnerit tuaj, por nëse nuk do të jetë e mundur, atëherë mund të gjeni ngushëllim edhe tek rrethi më i gjerë. Do të jetë e përkohshme.

Paratë

Ndërsa Jupiteri rihyn në Dash në datën 20, momenti i karrierës që ka qenë në pauzë që nga fundi i korrikut më në fund rikthehet për ju. Më shumë mundësi, do të thotë më shumë fluks parash. Ju e përfundoni vitin duke nënshkruar një kontratë që shkon përtej përmbushjes së nevojave tuaja.

Luani

Sado që ju pëlqen të mikpritni miq dhe të punoni vullnetarë, po filloni të pendoheni për shumë detyrime sociale që keni marrë përsipër këtë muaj. Jeni konsumuar aq shumë saqë për 2023-shin dëshironi vetëm të flini. Hëna e re në Bricjap në datën 23 sjell një epokë të re për jetën tuaj të punës.

Dashuria

Ndonëse është e mundur që të takoni dikë të veçantë në festën e zyrës, jeta juaj personale vihet në sfond këtë muaj sepse jeni shumë i zënë. Pas datës 20 mund të ndryshojnë gjërat.

Paratë

Jupiteri i kalon javët e tij të fundit në sektorin e burimeve tuaja të përbashkëta deri në datën 20. Që nga pranvera 2021, ju keni rritur fitimet tuaja, por gjithashtu keni marrë edhe më shumë borxhe. Por këtë muaj lindin mundësi për të rikonsoliduar kreditë ose borxhin e kartës së kreditit në mënyrë që të keni më shumë bollëk për ditët e Vitit të Ri.

Virgjëresha

Midis kolegëve dhe anëtarëve të familjes që zbrazin dramën e tyre mbi ju, ndërsa partneri juaj po merret me çështjet e veta, duket sikur jeta juaj është në kaos. Gjithçka po ndodh rreth jush, por asgjë nuk po ndodh me ju. Kjo arrin kulmin në hënën e plotë në Binjakët në datën 7, kur një gjë e bukur që po përpiqeshit të bënit për veten tuaj ndërpritet nga zjarret që duhet të shuhen si në punë ashtu edhe në shtëpi. Gjeni kohë për veten. Nuk është egoiste të kaloni një pasdite duke shijuar shfaqjen tuaj të preferuar apo duke përgatitur një tortë. Hëna e re në Bricjap më 23 shënon një fillim të ri për përpjekjet tuaja romantike ose krijuese. Koha për të ndërtuar një jetë të bazuar në dëshirat tuaja të vërteta.

Dashuria

Planeti i dashurisë hyn në sektorin tuaj të romancës në datën 9, duke e bërë këtë periudhën më flirtuese të vitit për ju! Për të prishur kaosin e sezonit të festave, planifikoni një takim të veçantë vetëm për ju të dy.

Paratë

Buxheti juaj është i shtrënguar këtë muaj dhe e keni të vështirë të vendosni nëse duhet të shpenzoni atë që ju ka mbetur për zhvillimin profesional apo për përmirësimin e shtëpisë. Ju mund të përfundoni duke blerë bileta koncerti. Nuk është e pavlerë nëse ju sjell gëzim.

Peshorja

Ndonëse zakonisht jeni ndërmjetësi mes miqve tuaj, këtë muaj, ju keni problemet tuaja sociale. Nuk është se nuk doni të paraqiteni në këto mbledhje festash ose të qeshni me bisedat në grup, vetëm se jeni të zënë duke u përpjekur të rregulloni jetën tuaj! Ju keni shpenzuar shumë kohë duke ndihmuar të gjithë të tjerët dhe tani është koha për të ndjekur ëndrrat tuaja. Jeni të zënë dhe të rraskapitur, por në shumë mënyra, po lulëzoni! Hëna e re në Bricjap më 23 sjell një fillim të ri të mirëpritur për çështjet shtëpiake dhe familjare.

Dashuria

Jupiteri rihyn tek Dashi dhe në sektorin tuaj të partneritetit në datën 20 duke sjellë të gjitha llojet e zgjerimit në marrëdhëniet tuaja. Pavarësisht nëse jeni beqarë apo të zënë, ky ndikim ju bën të ndiheni optimistë për lidhjet e të gjitha llojeve.

Paratë

Tetori dhe nëntori ishin të dy muaj të vështirë për paratë. Ky muaj ofron mundësi për të sjellë disa fonde shtesë nëpërmjet biznesit të vogël ose profesionit të pavarur. Koha për të marrë paratë në duart tuaja.

Akrepi

Megjithëse do të donit të ishit të shkujdesur në sezonin e festave, ju po mbani një bagazh të rëndë emocional ose financiar. Pavarësisht nëse është një bisedë e vështirë me partnerin ose një faturë tatimore që e keni shmangur që nga viti 2017, gjithçka vjen në dukje në hënën e plotë te Binjakët në datën 7. Nëse ndonjëherë dëshironi të vazhdoni përpara, duhet të përballeni me këtë situatë tani. Kjo nuk do të thotë se nuk ka arsye për gëzim këtë muaj! Për ju, baza mund të gjendet në udhëtimet e ëmbla ditore, duke shkruar projekte ose bërë takime me familjen dhe miqtë e ngushtë. Hëna e re në Bricjap në datën 23 shënon një fillim të ri për orarin dhe rutinat tuaja. Si mund të gjeni më shumë liri?

Dashuria

Nëse jeni beqar, ky mund të jetë muaji i përsosur për t'u rikthyer në aplikacione. Me planetin e dashurisë Venus që lëviz nëpër sektorin tuaj të komunikimit që nga data 9, ju po ndiheni më shumë IN. Ndërsa stacionet e Mërkurit janë retrograde në datën 29, ju gjithashtu mund të rilidheni me një ish.

Paratë

Siç u përmend më lart, këtë muaj duhet të përballeni me disa demonë financiarë që i keni shtyrë prej vitesh. Edhe pse kjo situatë e ka lakun në fyt, lajmi i mirë është se nuk është aq e keqe sa keni menduar të jetë në kokën tuaj. Pasi Jupiteri të kthehet në Dash në datën 20, ju keni mundësinë të ndërtoni zakone më të shëndetshme financiare.

Shigjetari

Pavarësisht nëse jeni duke sjellë një të dashur të ri në shtëpi për të takuar familjen tuaj ose duke festuar sezonin tuaj të parë të festave të martuar, ky muaj po ushtron çdo lloj presioni mbi ju që të shfaqeni së bashku si çift. Ju duket më shumë si një kurth, se nuk jeni ky tip. Nuk është partneri juaj ai që është problemi, janë pritshmëritë e të tjerëve. Kjo arrin në hënën e plotë në Binjakët në datën 7, kur të gjitha pikat e dhimbjes në marrëdhënien tuaj dalin në sipërfaqe. Ngushëllimin do ta gjeni tek vetja. Përqendrohuni në trajtimin e vetes mirë dhe të të dashurve tuaj me dhurata dhe përvoja që ata do t'i mbajnë mend gjithmonë.

Dashuria

Edhe pse ka shumë presion mbi marrëdhëniet tuaja për pjesën më të madhe të këtij muaji, sapo Jupiteri të rihyjë tek Dashi dhe në sektorin tuaj të romancës në datën 20, gjërat bëhen shumë më argëtuese dhe pasionante. Nëse jeni beqarë, jeta juaj e takimeve ringjallet sërish.

Paratë

Nga data 21 është gjithmonë koha e vitit kur jeni më të fokusuar në qëllimet financiare. Hëna e re në Bricjap më 23 sjell një rritje rroge ose ngritje në detyrë që ju lejon të zgjeroni buxhetin tuaj për vitin e ardhshëm.

Bricjapi

Pavarësisht nëse keni nisur së fundmi biznesin tuaj, keni marrë më shumë përgjegjësi në punën tuaj apo në familje, dhjetori është një muaj lufte për ju. Hëna e plotë tek Binjakët në datën 7 sjell një tronditje të madhe kur një emergjencë shëndetësore ose kafshësh shtëpiake ju prish gjithë ditën. Mos harroni se nuk duhet t'i bëni të gjitha vetë. Si mund të delegoni një pjesë të kësaj përgjegjësie? Ajo që ju mban në tokë këtë muaj është të gjeni kohë për kujdesin ndaj vetes, veçanërisht pasi Venusi të hyjë në shenjën tuaj në datën 9. Me nisjen e vitit të ri, mund të përqendroheni në trajtimin e trupit tuaj si një tempull, të përditësoni veshjet tuaja dhe të mbani rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës.

Dashuria

Nëse marrëdhënia juaj është e fortë, atëherë ky muaj tregon se sa mirë punoni së bashku në situata të vështira, por nëse keni ndonjë dyshim për partnerin tuaj, atëherë të gjithë flamujt e kuq dalin në sipërfaqe në hënën e plotë më datën 7. Keni nevojë për dikë që ndan përgjegjësinë, jo dikë që ju bën të mbani gjithë peshën.

Paratë

Pavarësisht se sa i zënë jeni, financat tuaja mbeten të qëndrueshme këtë muaj pasi në një farë mënyre shmangni shpenzimet për ushqim dhe komoditet. Jepni diçka për ata që kanë më pak se ju.

Ujori

Në këtë sezon festash, ju mësoni se me të vërtetë duhet një fshat i tërë për të rritur një fëmijë ose për të realizuar një projekt krijues. Hëna e plotë tek Binjakët në datën 7 është dërrmuese. Ju jeni të vendosur t'i jepni fëmijës tuaj çdo gjë në listën e Krishtlindjeve, por ju gjithashtu e dini se nuk keni fonde mjaftueshëm. Mund të gjeni mënyra alternative për ta kënaqur fëmijën. Megjithëse është kaq e rëndësishme për ju që të siguroheni që të gjithë të jenë të lumtur, ju e gjeni rehatinë këtë muaj vetëm duke pushuar shumë.

Dashuria

Datën 8 mbaje mend! Dhe ndërsa jeta juaj seksuale është më e mirë se kurrë, ju po ndjeni një gjykim nga miqtë për këtë gjë. Megjithëse disa nga kritikat e tyre mund të jenë të vlefshme, kjo gjithashtu mund të jetë një shenjë se po ndaheni në një pikë të ideve.

Paratë

Një ngritje në detyrë do të jetë dhurata e fundvitit.

Peshqit

Hëna e re në Shigjetar më 23 nëntor ju nxiti të rriteni në karrierën tuaj dhe imazhin publik. Por për fat të keq, dhjetori nuk është momenti për të nxitur plotësisht ambiciet tuaja. Ju e kaloni pjesën më të madhe të këtij muaji të kapur nga drama familjare që ju largon nga puna drejt qëllimeve tuaja më të mëdha. = Festat komode me miqtë, koncertet e ribashkimit nga grupet e tua të preferuara dhe puna vullnetare në komunitet ju mbajnë on top këtë muaj. Hëna e re në Bricjap më 23 është një fillim i ri për rrjetet dhe jetën tuaj shoqërore.

Dashuria

Kushtojini vëmendje lidhjeve flirtuese që krijoni përmes miqve dhe komunitetit këtë muaj.

Paratë

Jupiteri rihyn tek Dashi dhe në sektorin tuaj të parave në datën 20. Fitimet financiare që po rriteshin në pranverë dhe verë, janë ngadalësuar.