Horoskop

Horoskopi për muajin Gusht 2020

Horoskopi për muajin Gusht 2020

Dashi

Jeni gati për të pasur një lidhje me rrethin tuaj të brendshëm, falë hënës së plotë në 3 gusht në shtëpinë tuaj të miqësisë. Do të filloni të telefononi dhe t’u shkruani më shumë miqve, si dhe do dëshironi të lidheni me njerëzit e tjerë. Urani lëviz në shtëpinë tuaj të parave në 15 gusht, duke ju bërë të përqendroheni në buxhetin tuaj. Sa para ju duhen në të vërtetë për të arritur qëllimet tuaja?

Marsi, planeti i veprimit, është në shenjën tuaj këtë muaj, duke ju bërë thirrje të krijoni jetën e përsosur për veten tuaj. Hëna e re në 18 gusht ju frymëzon të gjeni mënyra krijuese për t'u argëtuar ndërsa bëni gjëra të mërzitshme.

Demi

E keni mendjen vetëm tek puna këtë muaj. Hëna e plotë në 3 gusht është në shtëpinë tuaj të karrierës, duke bërë që të pyesni veten se për çfarë dëshironi të njiheni në frontin e punës. A po jepni maksimumin kur bëhet fjalë për karrierën tuaj, apo ndërhyrjet nga jashtë po ju shpërqendrojnë?

Do të ndjeni një nevojë për t'u lidhur me njerëz që janë në të njëjtën linjë karriere me ju, ndërsa mund të jeni duke menduar për një projekt të ri. Hëna e re në 18 gusht nënkupton fillime të reja për ju. Ndoshta më në fund do të përdorni atë aplikacionin për stërvitje falas që keni shkarkuar muaj më parë…

Binjakët

Jeta juaj ka qenë pa të reja, por hëna e plotë në 3 gusht është këtu për t’iu dhënë gjëra të reja. Befas do të merrni vendime që e trazojnë jetën tuaj, ndoshta dhe aq të thjeshta sa të darkoni në një restorant të ri. Në të njëjtën kohë, do të keni dëshirë për liri - thjesht tregohuni të zgjuar për këtë. Të shkoni për një xhiro me bicikletë, që nuk është në rutinën tuaj, do t’ju japë shumë energji.

Venus lëviz në shtëpinë tuaj të financave më 7 gusht, kështu që do të dëshironi të shpenzoni para për gjëra që ju bëjnë të ndjeheni të sigurt. Kur Dielli hyn tek shenja e Virgjëreshës në 22 gusht, ju do të filloni të mendoni se çfarë është e mundur të arrini me karrierën tuaj. Çfarë mund të bëni për t’u ndier më të sigurt në punë në të ardhmen? Merrni në konsideratë mundësitë.

Gaforrja

Venusi lëviz në shenjën tuaj në 7 gusht, duke nxitur një energji të ëmbël. Do të dukeni dhe do të ndiheni të mahnitshëm, dhe do të merrni një ngritje të vetëbesimit, pavarësisht nëse bëhet fjalë për momentin kur kaloni rrugën apo merrni një projekt me rëndësi në punë.  Më 15 gusht, Urani shkon në retrograde në sektorin e miqësisë, duke sinjalizuar se diçka e madhe do të ndodhë me një nga miqtë tuaj më të mirë. Bëhuni gati për një promovim të punës, fejesë ose njoftim për shtatzëni...

Hëna e re në 18 gusht është në sektorin e financave, duke ju bërë të dëshironi të shpenzoni para për diçka që ju sjell gëzim (dhe po, mund të jenë një palë këpucë). Deri në fund të muajit, do të jeni gati për të vendosur rregull në jetën tuaj, edhe nëse është aq e thjeshtë sa të lini një orar për tek dentisti dhe ta zbatoni.

Luani

Jeni gjithmonë gati për t’ia kaluar mirë, por kjo do të jetë e mundur vetëm në fillim të gushtit, falë hënës së plotë në 3 gusht. Do ta gjeni veten duke vallëzuar rreth ambientit ku ndodheni, thjesht sepse doni dhe do të organizoni të gjitha llojet e mbledhjeve me miqtë

Por kur Urani do të rikthehet në datën 15 gusht në sektorin e karrierës, do të përqendroheni më shumë në punë dhe se si dëshironi të njiheni në fushën tuaj. Ndiheni sikur jeni më i moshuar seç duhet të jeni në këtë pikë, apo është koha për të bërë një lëvizje diku tjetër? Hëna e re në 18 gusht ju kujton ato që janë të rëndësishme në jetë, ndërsa Dielli duke lëvizur tek Virgjëresha në 22 gusht ju shtyn të punoni edhe më shumë për të fituar më shumë para.

Virgjëresha

Ka gjëra të caktuara në jetë që thjesht duhet të bëhen, si pastrimi i shtëpisë dhe larja e rrobave. Dhe, ndërsa hëna e plotë në 3 gusht nuk do t'i bëjë ato gjëra më argëtuese, patjetër që do t'ju ndihmojë të kuptoni se si t'i bëni ato më mirë. Do të bëheni më efikas në të gjitha fushat e jetës suaj, të cilat do të krijojnë hapësirë për të bërë gjëra të mira për mendjen, trupin dhe shpirtin tuaj.

Më 15 gusht, Urani zhvendoset në sektorin e njohurive dhe arsimimit, për të bërë plane për t'ju ndihmuar të mësoni më shumë. Ndoshta do të nisni të ndiqni një podcast të ri ose të regjistroheni në një kurs. Kur Dielli zhvendoset tek Virgjëresha në 22 gusht, do ndjeni dëshirën për të dalë dhe të shijoni atë që natyra ka për të ofruar.

Peshorja

Është e pamundur ta arrish kaq shumë në jetë pa pasur një reputacion për diçka, por kur Venusi kalon tek Gaforrja në 7 gusht, do të kesh një reputacion të fortë tek puna.

Më vonë, kur Urani shkon në retrograde në 15 gusht, do të sjellë me vete ca thashetheme të reja. Hëna e re në 18 gusht është në shtëpinë tuaj të miqësisë, duke ju shtyrë të jeni një mik edhe më i mrekullueshëm se zakonisht (kështu që mbajini ato thashetheme për veten tuaj). Por, deri në fund të muajit, do t'ju duhet një pushim nga gjithë ajo kohë e të qenit social. Lexoni një libër, shikoni një film ose thjesht çlodhuni.

Akrepi

Përgatituni për një udhëtim në korsinë e kujtesës, sepse do të filloni muajin duke kaluar disa periudha të ëmbla në jetën tuaj. Hëna e plotë në 3 gusht është në sektorin që lidhet me shtëpinë dhe familjen, duke ju bërë të dëshironi biseda për kujtime të ëmbla që keni pasur me familjen tuaj dhe miqtë e vjetër.

Hëna e re në 18 gusht do t'ju shtyjë të mendoni mirë për ekuilibrin tuaj të punës dhe jetës. A është ideal? A jeni afër ideale? Në të njëjtën kohë, do të mendosh për punën e vërtetë që po bën. A është zemra juaj akoma në të, apo është koha të kërkoni diçka të re?

Shigjetari

Keni disa ide të çmendura këtë muaj dhe nuk ka asnjë arsye pse mos t’i ndiqni. Dëshironi të nisni të shisni talentin që zbuluat gjatë karantinës? Sigurisht që po! Doni të zhvendoseni në Zelandën e Re? Pse jo?!

Kur Urani shkon në retrograde në 15 gusht, ju do të vendosni se është koha për një tronditje serioze në jetën tuaj. Edhe marrja e një avioni për një vend të ri ose marrja vizita tek një mik do t’i qartësojë gjërat. Pastaj, kur Dielli të zhvendoset te Virgjëresha në 22 gusht, do të përqendroheni tek puna. A po ecni përpara në karrierën tuaj, apo thjesht po rrotulloheni? Nëse ndjeheni të mbërthyer, është përfundimisht koha për një ndryshim.

Bricjapi

Ka shumë para nëpër boët dhe po është ide fantastike të kesh më shumë. Hëna e plotë në 3 gusht është në shtëpinë tuaj të parave, duke bërë që të keni një mendim si të fitoni më shumë të ardhura. Thjesht mos u fiksoni me ide se si të fitoni lotarinë, por më shumë gjeni ide praktike.

Në mes të muajit, do ta gjeni veten duke ëndërruar pak më shumë se zakonisht. Lëreni mendjen tuaj të endet - është një ndërprerje mendore e nevojshme. Kur Dielli zhvendoset tek Virgjëresha në 22 gusht, ju do të merrni një shtysë energjie. Çfarë do të vijë më pas në jetën tuaj?

Ujori

Ndonjëherë në jetë, duhet të bëni atë që doni. Dhe Hëna e plotë në 3 gusht është këtu për t’jua kujtuar. Merrni pak kohë për t'u kënaqur në çfarëdo gjëje që ju bën të lumtur, do të ndjeheni kaq mirë. Kur Urani shkon në retrograde në 15 gusht, do të filloni të mendoni se çfarë mund të bëni për të jetuar jetën më shumë me kushtet që keni. Mund të jetë po aq e thjeshtë sa ndryshimi i disa dekoreve në shtëpi ose aq e madh sa zhvendosja në një qytet të ri.

Kokat lart: Kur Dielli zhvendoset te Virgjëresha në 22 gusht, ju do të jini më të tunduar se zakonisht ta hidhni anën tuaj praktike nga dera dhe thjesht ndiqni zemrën tuaj. Kurrë nuk i dihet se ku mund të çojë ...

Peshqit

Jeta ka qenë pak… intensive kohët e fundit. Dhe hëna e plotë në 3 gusht është këtu për t'ju kujtuar të merrni një pushim dhe të kujdeseni vetëm për nevojat tuaja. Pra, mbushini vetes një gotë verë dhe shijojeni. Oh, dhe flini deri vonë edhe ditën tjetër. Nëse u ndjetë mirë, kjo ishte ajo që ju nevojitej.

Hëna e re në 18 gusht është në shtëpinë tuaj të shëndetit dhe mirëqenies, duke ju detyruar të gjeni një mundësi si t’i bëni ushtrimet e përditshme më të këndshme. Ndoshta është koha për të provuar një aplikacion të ri stërvitje.