HOROSKOP

Horoskopi për muajin Gusht

Horoskopi për muajin Gusht

Dashi

Jupiteri tani është retrogradë në shenjën tuaj, që do të thotë se do të rriteni me një ritëm më të ngadaltë për muajt e ardhshëm. Nuk ka asnjë problem në lidhje me këtë gjë Dash. Përdoreni këtë retrogradë (nga tani deri më 23 nëntor) për t`u siguruar që përparimi juaj të jetë realist dhe i qëndrueshëm. Sezoni i Luanëve ka të bëjë me krijimtarinë tuaj, pasi ka shumë ide që luten të dalin në dritë dhe kjo mund të marrë formë në shtator. Nëse jeni beqar, Afërdita në Luan duke filluar nga 11 gushti do t'ju ndihmojë të tërhiqni vëmendjen në fushën e dashurisë. Shijojeni argëtimin sa të mundeni, sepse sapo të mbërrijë sezoni i Virgjëreshës më 22 gusht, me shumë mundësi do të jeni shumë të zënë me punë.

Demi

Intensiteti astrologjik i korrikut zbrazet këtë muaj pasi planetët në Luan aktivizojnë tensionin e vazhdueshëm midis dy fushave të jetës suaj. Është koha për të përqafuar ndryshimin dhe për të ecur përpara, Dem, kështu që bëjeni hapin rreth 18 gushtit, që është një ditë me fat dhe kur universi do t'ju mbështesë për të vërtetuar diku veten! Më 20 gusht, Marsi largohet nga shenja juaj. Që nga ky moment, jeta juaj do të jetë më e lehtë dhe më e parashikueshme. Përdorni fillimin e sezonit të Virgjëreshës dhe veçanërisht hënën e re të 27 gushtit për të kanalizuar disa ide, pasi truri juaj do të jetë i mbushur me kreativitet.

Binjakët

Për ju, Binjakë, sezoni i Luanit ka të bëjë me komunikimin, kështu që mund të përgatiteni për të përfunduar një projekt ose për të bërë një prezantim të rëndësishëm. Sundimtari juaj planetar, Mërkuri, është te Virgjëresha midis 4 dhe 24 gushtit, duke ju ndihmuar të qëndroni të fokusuar në detaje. Megjithatë, lajmi më i madh për ju është hyrja e Marsit në shenjën tuaj më 20 gusht, ku do të qëndrojë deri në mars të vitit 2023! Kushtojini vëmendje energjisë që ju vjen në fund të muajit. Temat rreth ambicies dhe vetëpohimit do të bëhen kryesore për ju. Tani më shumë se kurrë, fjalët tuaja kanë fuqi dhe të mësoni se si t'i përdorni ato do të jetë çelësi për rritjen tuaj.

Gaforrja

Për ju, Gaforre, fillimi i gushtit do të ketë lidhje me menaxhimin e burimeve, pasi planetët do të aktivizojnë shtëpinë tuaj të dytë të aseteve. Mund të merrni para, por edhe të keni biseda serioze me një partner romantik apo biznesi, me shumë mundësi rreth hënës së plotë të 11 gushtit. Ndërsa Marsi hyn tek Binjakët më 20 gusht, ju filloni një periudhë gjashtëmujore në të cilën sektori i mendjes suaj të nënndërgjegjshme do të jetë plotësisht i gjallë. Që tani deri në mars të vitit 2023, mund të ndjeni interes për të eksploruar tema shpirtërore, dhe madje mund të bëheni më privat se sa jeni tashmë. Kushtojini vëmendje ëndrrave tuaja dhe ndoshta mendoni të filloni të shkruani një ditar ëndrrash.

Luani

Gëzuar ditëlindjen, Luan! Me Diellin në shenjën tuaj, po e shijoni kohën tuaj në qendër të vëmendjes! Afërdita gjithashtu hyn në shenjën tuaj më 11 gusht, duke ju sjellë sharm. Vendimet do të duhet të merren në këtë ditë, pasi hëna e plotë e këtij muaji do t'ju sfidojë t'i shihni gjërat nga një këndvështrim i ri. Vepro sipas asaj që universi është përpjekur të të bëjë të ndryshosh! Një figurë autoriteti ose dikush që nuk është gati t'ju shohë në nivel të lartë mund t'ju pengojë. Për fat të mirë, kur të vijë sezoni i Virgjëreshës, tensioni do të fillojë të ulet. Dhe nëse doni të trajtoni veten mirë, bëjeni!

Virgjëresha

Ndërsa fillimi i muajit mund të ketë një atmosferë të çuditshme, ju duhet të filloni të ndiheni vetja, kur Mërkuri të hyjë në shenjën tuaj më 4 gusht. Nëse keni punë ose detyra për të përfunduar, Mërkuri do t'ju ndihmojë të shkëlqeni! Sapo Dielli të hyjë në shenjën tuaj më 22 gusht, ju do të ndiheni më social. Hëna e re e 27 gushtit është në Virgjëreshë dhe është koha më e mirë e vitit për të vendosur synime. Kombinuar me Marsin në shtëpinë tuaj të dhjetë të suksesit, duke filluar nga 20 gushti, duket sikur qëllimet tuaja duhet të jenë për karrierën dhe shfaqjen publike!

Peshorja

Ju e filloni gushtin duke u fokusuar në karrierën tuaj, pasi Afërdita në shtëpinë tuaj të dhjetë po ju kërkon të punoni shumë për projektet dhe ëndrrat tuaja. Një rritje ose një projekt i ri mund të bjerë në prehrin tuaj! Sapo Venusi hyn në Luan më 11 gusht, është koha e festës! Do të jeni edhe duke punuar edhe duke bërë qejf, duke përzierë punën me kënaqësinë! 18 gushti, në veçanti, mund të jetë një ditë me fat për ju. Sapo Dielli të hyjë në Virgjëreshë, do të ndiheni pak më introspektivë, pasi po hyni në një periudhë të vitit në të cilën pushimi dhe relaksimi do t'ju përgatisin për kthimin tuaj të ardhshëm në shtator.

Akrepi

Gushti është një muaj i madh për ju, Akrep, pasi planetët do t'ju nxisin të përqafoni ndryshimin! Ky ka qenë një proces i vitit 2022 për ju, në të cilin duke braktisur të vjetrën, po ftoni energji të reja si në karrierën tuaj, ashtu edhe në marrëdhëniet tuaja. Kjo do të jetë veçanërisht e vërtetë gjatë hënës së plotë të 11 gushtit, e cila mbërrin intensivisht. Më pas, më 20 gusht, Marsi, sundimtari juaj, hyn te Binjakët, ku do të qëndrojë deri në mars të vitit 2023! Për gjashtë muajt e ardhshëm, një projekt komunikimi ose shkrimi mund të bëhet vendimtar në jetën tuaj. Ndoshta është koha për të shkruar atë libër ose për të nisur atë podcast për të cilin keni folur prej kohësh, Akrep!

Shigjetari

Jupiteri, sundimtari juaj madhështor, shkoi në retrogradë më 28 korrik, kështu që me hyrjen në gusht, ju keni filluar të zhyteni në një ritëm më të ngadaltë të jetës. Përdorni ditët e para të gushtit për të medituar mbi përparimin që keni përjetuar këtë vit. Sepse sapo të vijë sezoni i Virgjëreshës (22 gusht) dhe hëna e re më 27 gusht, do të jeni gati të vendosni disa objektiva realiste për karrierën tuaj. 20 gushti është gjithashtu një ditë e madhe për ju pasi Marsi hyn në shtëpinë tuaj të shtatë të partneritetit. Që tani deri në mars të vitit 2023, marrëdhëniet tuaja do të jenë dinamike dhe mund t'ju duhet të bëni partneritet me dikë për të manifestuar dëshirat tuaja më të thella.

Bricjapi

Afërdita e dashuruar po pushton shtëpinë tuaj të shtatë të partneritetit, gjë që mund t'ju bëjë të nxeheni dhe të inatoseni me partnerin tuaj. Mund të keni edhe disa biseda serioze për hapat e ardhshëm! Nëse jeni beqar, dëshira për të pasur një lidhje serioze me dikë mund të jetë reale. Kur të fillojë sezoni i Virgjëreshës, do të ndiheni vetvetja. Ju madje mund të dëshironi të bëni një pushim. Kur të bëni kërkimet dhe rezervimet, zgjidhni të vizitoni një vend të ri ekzotik ku nuk keni qenë kurrë më parë. Duke vepruar kështu, ju i tregoni universit se jeni gati për përvoja të reja.

Ujori

Gushti do të nxisë ndryshime në jetën tuaj - dhe ju jeni më se gati për ta përballuar këtë! Marrëdhëniet tuaja po ndryshojnë, një trend që do të vazhdoni ta përjetoni në gusht. Disa që në mënurë të fshehtë ju urrejnë mund të duhet të largohen përfundimisht nga jeta juaj dhe hëna e plotë e 11 gushtit do t'ju tregojë se cilët janë këta njerëz! Më 21 gusht, asteroidi Vesta hyn në shenjën tuaj në lëvizje retrograde, duke sjellë tema nga fillimi i vitit për t'u rishikuar ose ripunuar. Nëse keni dashur t'i përkushtoheni një praktike të re shpirtërore, Vesta do t'ju ndihmojë në kanalizimin e kohës dhe përpjekjeve për të thelluar lidhjen tuaj të mendjes, trupit dhe shpirtit.

Peshqit

Me fillimin e gushtit, Venusi i dashuruar është në shenjën tuaj. Nëse jeni beqar, dhjetë ditët e para të muajit janë ideale për të hyrë në lojë. Në 22 gusht situata do të jetë edhe më e favorshme në aspektin romantik. Nëse keni dashur ndonjëherë të punoni me një mjek ose trajner, hëna e re e 27 gushtit është rasti më i mirë për ta filluar këtë. Shërimi, në veçanti, mund të jetë shumë i dobishëm. Gjithmonë nëse keni një problem që e keni lënë pas dore.