Horoskop

Horoskopi për muajin Korrik 2020

Horoskopi për muajin Korrik 2020

Dashi

Veprimet ose komentet e të afërmve, miqve ose të njohurve do t'ju bëjnë të ndiheni pakëndshëm. A është ky një veprim i planifikuar mirë apo është një aksident? Kini kujdes në bisedat me njerëzit e lindur nën shenjën e Demit, Virgjëreshës ose Bricjapit. Mos u nxitoni për të shpërndarë naivisht informacione personale ose konfidenciale. Gjatë këtij muaji do të keni më pak të ardhura në buxhetin tuaj familjar ose shpenzimet tuaja do të jenë më të larta. Kjo mund të jetë një shkak për një tension të përkohshëm dhe ankth. Nëse prisni ndihmë financiare, mund të zhgënjeheni. Korriku do të jetë një muaj interesant për zhvillimin tuaj profesional ose për biznesin tuaj. Do të lindin mundësi të reja. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të filluar një biznes të ri ose për të kaluar në një pozicion të ri. Surprizat këtë muaj do të lidhen me njohje të papritura, me njerëz interesantë. Burrat do të kenë raste për takime të këndshme ose vizita në shtëpitë e tyre me të afërmit, miqtë ose fqinjët. Do të keni mundësi të shijoni ose të zgjidhni një problem në shtëpi. Gratë duhet të jenë më të kujdesshme me përpjekjet e tyre.

Demi

Në korrik do të prisni një takim ose mbledhje të rëndësishme personale. Është e mundur që një ngjarje e tillë të përcaktojë zhvillimin e planit tuaj të rëndësishëm, realizimin e të cilit e prisni deri në fund të këtij viti. Mos e ngarkoni veten me pritshmëri të mëdha për këtë muaj. Zhvillimi i disa gjërave do të varet nga ju. Në punën tuaj, një situatë mund të lindë në lidhje me një gabim, dështim, pakënaqësi, kritika nga një menaxher ose klient. Sido që të jetë situata specifike, ajo do të jetë e përkohshme. Ky do të jetë një muaj i favorshëm për udhëtime, veçanërisht ato që lidhen me punën. Gjatë këtij muaji mund të merrni para. Në aspektin material, korriku do të jetë një muaj i veçantë për shumicën prej jush. Do të keni fat në një blerje. Shumë do të gëzohen me vëmendjen dhe bujarinë e një të afërmi. Shmangni konfliktet këtë muaj. Shmangni njerëzit që shpërthejnë shpejt dhe e kanë të vështirë të kontrollojnë emocionet e tyre. Mos u përfshini në intriga ose veprime të paligjshme, pavarësisht qëllimit të tyre. Gjatë këtij muaji do të përjetoni një ngjarje të rëndësishme që lidhet me një person që është miku, kolegu apo fqinji juaj. Shumë do të gëzohen me lajmin për lindjen e një fëmije.

Binjakët

Në korrik do të zhvilloni takime ose mbledhje të planifikuara paraprakisht që do të jenë të rëndësishme për zhvillimin e planeve tuaja në gjysmën e dytë të vitit 2020. Gjatë këtij muaji, disa nga ju do të pësojnë probleme me një të afërm ose mik, i cili jeton ose punon në një qytet ose vend tjetër. Gjatë këtij muaji, disa nga ju do të përfshihen ose do të ndjekin mbarëvajtjen e një procesi gjyqësor ose një çështje ligjore. Do të befasoheni nga lajmet që lidhen me mëmësinë e ardhshme ose lindjen e një fëmije. Muaji korrik do të jetë i vështirë për ata që do të duhet të zgjidhin problemet shtëpiake ose pronësore. Situata të tilla do të mbeten të pazgjidhura nga e kaluara juaj e fundit dhe do të shkaktojnë ende tension ose konflikt. Në korrik, do të ketë ankth për një burrë apo djalë që do të jetë në procesin e një ndryshimi të rëndësishëm ose gjykimi në jetën e tij. Gratë duhet të jenë të kujdesshme kur udhëtojnë. Gjithmonë përpiquni të jeni sa më mirë të organizuara dhe të disiplinuara. Burrat do të arrijnë sukses të rëndësishëm.

Gaforrja

Korriku sjell njerëz të rinj, klientë ose mundësi të reja në vendin tuaj të punës. Këto ngjarje do t'ju sjellin një tension të vogël, por edhe eksitime dhe eksperienca të ndryshme. Para jush është një muaj i suksesshëm dhe produktiv për punë, me mundësi për të zhvilluar marrëveshje të reja, kontrata, për të filluar një biznes të ri dhe më tepër. Gjatë këtij muaji, të papunët do të kenë një shans për një punë të re, falë kontakteve dhe marrëdhënieve miqësore tashmë të vendosura ose përmes platformave të specializuara për gjetjen dhe ofrimin e vendeve të punës. Në korrik, disa nga ju do të duhet të marrin një vendim të rëndësishëm në lidhje me shtëpinë ose pronën tuaj. Kontaktet me një qeveri, bankë ose institucion tjetër janë të mundshme. Mund të lëndoheni nga veprimet e njerëzve që do të përpiqen të përfitojnë nga ju me manipulime ose mashtrime të ndryshme. Përvoja të tilla padyshim që do t’ju ​​surprizojnë. Në korrik, do të përjetoni një ngjarje të lidhur me vjedhjen, humbjen për shkak të shpërqendrimit, pakujdesisë. Edhe pse nuk ka gjasa të bëni ndonjë përparim të rëndësishëm në jetën tuaj personale, kjo kohë do të jetë e rëndësishme për të organizuar planet tuaja në të ardhmen. Nëse provokoni një konflikt, do të krijoni një seri problemesh dhe situatash të pakëndshme. Lërini gjërat të ndodhin natyrshëm.

Luani

Do të përjetoni më shumë stres për shkak të kompleksitetit të ndryshimeve që ndodhin në jetën tuaj. Ato mund të zhvillohen njëkohësisht në disa fusha: atë personale, në punë, në daljet tuaja publike dhe më tepër. Po përballeni me një kohë të vështirë, por me mundësi për të kaluar në një fazë tjetër zhvillimi. Jeta juaj e dashurisë (veçanërisht nëse jetoni me partnerin tuaj) do t’i nënshtrohet disa provave emocionale të cilat ose do të forcojnë lidhjen tuaj ose do të çojnë në çarje të mëdha. Në korrik, ju mund të rëndoheni nga një dramë në jetën e një personi nga rrethi juaj i të afërmve. Shmangni marrëdhëniet financiare me burrat këtë muaj. Një vendim i rëndësishëm do të merret këtë muaj ose do të lindë një mundësi e re për zhvillim profesional. Shumë do të kenë kontakte me institucione të ndryshme për të zgjidhur disa dokumente dhe kontrata. Mendoni me shumë kujdes për veprimet, fjalët ose vendimet tuaja këtë muaj. Mund të jeni të kënaqur me paratë ose një ofertë që me siguri do të merrni përmes një burri.

Virgjëresha

Korriku sjell mundësinë e një udhëtimi të këndshëm dhe emocional. Gjatë këtij muaji do të përjetoni ngjarje të ndryshme që lidhen me njerëz nga një vend tjetër. Mund të presësh një takim, vizitë ose udhëtim në lidhje me një person nga një qytet tjetër ose vend tjetër. Problemet tuaja të vjetra, ato të pazgjidhura, angazhimet dhe detyrimet e paplotësuara do t'ju mërzitin. Ngjarjet dhe veprimet që lidhen me transferimin e pasurisë, zgjidhjen e çështjeve të trashëgimisë ose çështjet gjyqësore do të kenë një zhvillim të favorshëm gjatë muajit. Në korrik, mund të prisni sukses në punën ose biznesin tuaj. Do të keni një muaj të mbarë për një fillim të ri, për të kaluar në një pozicion të ri, për të gjetur klientë të rinj ose për të siguruar më shumë porosi. Ekziston mundësia për të marrë para nga një person (i cili nuk është i afërmi juaj) ose nga një institucion. Mund të merrni një ofertë, e cila do të jetë padyshim shansi juaj për zhvillim. Në të njëjtën kohë, shumë mund ta gjejnë veten të papërgatitur emocionalisht për një ndryshim të tillë në jetën e tyre.

Peshorja

Në korrik do të jeni të ngarkuar emocionalisht me probleme ose angazhime të ndryshme. Në shumicën e rasteve, ato do të lidhen me shtëpinë në të cilën jetoni ose me një tjetër pronë tuajën personale apo familjare. Këtë muaj do të ngarkoheni kryesisht me probleme dhe detyrime të ndryshme familjare ose pronësore. I prisnit. Shumë do të duhet të marrin një vendim të rëndësishëm në lidhje me një udhëtim për vitin e ardhshëm. Disa mund të udhëtojnë për biznes. Një rol të rëndësishëm në jetën tuaj në korrik do të luajë një grua e lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit. Nëse keni ndonjë pritshmëri ose premtim nga një person i lindur nën shenjën e Demit, Virgjëreshës ose Bricjapit, atëherë tregohuni të durueshëm për zhvillimin e tij. Padyshim që gjërat nuk do të ndodhin sapo prisni. Njohjet e reja këtë muaj do të jenë jetëshkurtra dhe të rëndësishme për një periudhë kohe. Mund të gëzoheni me lajmin për lindjen e një fëmije ose amësinë e ardhshme. Gratë e Peshores mund të kenë një muaj shumë të fortë, produktiv dhe të suksesshëm, bazuar në kontakte, takime dhe partneritete të reja dhe të vjetra.

Akrepi

Korriku mund të jetë një muaj i rëndësishëm për ju që të përcaktoni disa ngjarje ose ndryshime të ardhshme deri në fund të këtij viti. Do të përjetoni ngjarje në jetën tuaj ose të të dashurit tuaj që do të përcaktojnë nevojën për vendime ose ndryshime të shpejta. Një rol të rëndësishëm në punët tuaja këtë muaj do të luajë një person që jeton ose punon në një qytet ose shtet tjetër. Shmangni marrëdhëniet financiare me miqtë gjatë këtij muaji. Ekziston rreziku për të humbur një miqësi ose për të ndryshuar marrëdhënien tuaj. Në korrik, shumë do të jenë të ngazëllyer për një marrëdhënie të re, romantike. Këshillat janë të kini kujdes nga ata me të cilët ndani sekretet dhe përvojat tuaja personale. Këtë muaj do të takoni një person që do të ketë një ofertë interesante ose një lajm për ju. Një mosmarrëveshje e papritur do të lindë në korrik, një polemikë që do të lidhet në një farë mënyre me paratë. Do të duhet të mendoni më seriozisht për të ardhmen e fëmijës tuaj ose një të afërmi.

Shigjetari

Muaji korrik ju sjell një takim interesant biznesi ose profesional, një performancë në lidhje me punën tuaj ose një mundësi tjetër të favorshme në këtë drejtim. Jeni gati të bëni një bisedë me një grua. Është e mundur që përmes saj të merrni një propozim interesant, informacion, ide, ndihmë, etj. Gjatë këtij muaji do të keni një përplasje dhe kontradikta me një person që ka një karakter të vështirë dhe të padurueshëm. Një marrëdhënie dashurie ose intime nga e kaluara do t'ju rikthejë në kujtimet e vjetra. Mund të përjetoni një flirt të vogël këtë muaj, por pa ndonjë perspektivë serioze. Kushtojini vëmendje të veçantë këtë muaj buxhetit të familjes suaj dhe çdo gjëje që ka të bëjë me paratë. Do të përjetoni gëzim në shtëpinë tuaj, shoqëruar me një ngjarje ose mbledhje të papritur.

Bricjapi

Përdorni kohën e favorshme për të zgjidhur probleme të rëndësishme personale për ju. Edukimi ose karriera e një të afërmi ose miku do të jetë objekt bisedash serioze në shtëpinë tuaj. Ju gjithashtu mund të përfshiheni në veprime të ndryshme, takime, të bëni disa shpenzime financiare dhe më shumë. Këtë muaj do të bëni një mbledhje me miqtë. Gjatë kësaj periudhe, do të duhet të shtyni ose të refuzoni të merrni pjesë në një mbledhje. Një situatë e papritur e jetës do t'ju bëjë të mendoni për gjëra që ndodhin shpesh në jetën tonë, por për të cilat ne jemi gjithmonë të papërgatitur. Gratë e Bricjapit do të jenë në gjendje të gjejnë një punë të mirë.

Ujori

Për ata që kanë lindur nën shenjën e Ujorit, në korrik do të keni takime emocionale. Lajmet e mira, ngjarjet ose përvojat nuk duhet t'ju bëjnë shumë të sigurt në dashuri. Mund të ketë momente delikate në jetën tuaj të dashurisë në korrik që do të ndikojnë negativisht në marrëdhënien tuaj. Gjatë këtij muaji do të diskutoni dhe krijoni plane të rëndësishme për shtëpinë tuaj. Nëse jeni i përfshirë në një padi pronësore, atëherë zhvillimi i saj këtë muaj do t'ju japë shpresë. Në korrik do të krijoni njohje të reja virtuale ose kontakte me njerëz nga vende të tjera. Gjatë këtij muaji do të keni mundësi të merrni para për të cilat keni pasur disa pengesa deri më tani. Paratë e papritura janë të mundshme. Në përgjithësi, korriku do të jetë një muaj shumë emocionues për ju. Do të ketë momente të shkurtra frike ose paniku, por do të keni edhe momente gëzimi ose mundësi të arrini sukses të merituar. Mbi të gjitha, kini kujdes nga veprimet e dinakërisë ose manipulimeve të njerëzve ziliqarë.

Peshqit

Një propozim që do të merrni këtë muaj do t'ju bëjë të mendoni përpara se të merrni një vendim të rëndësishëm. Njerëz të rinj në rrethin tuaj të miqve, kolegëve ose fqinjëve do të kenë një efekt të dobishëm mbi ju, duke ju dhënë njohuri të reja për gjëra të ndryshme në jetë. Mund të keni një angazhim të papritur me një dokument që mund t'ju shkaktojë ndonjë siklet ose vështirësi. Gjatë këtij muaji do të keni marrëdhënie më të tensionuara dhe komplekse me njerëzit e lindur nën shenjën e Peshores, Binjakëve ose Ujorit. Arsyeja për emocione të tilla mund të jetë ndjeshmëria e tepërt, prekja, pasiguria, ose mungesa e besimit. Në korrik, do të trishtoheni nga lajmet e pakëndshme që lidhen me një njeri që njihni. Ky muaj do të jetë i favorshëm për punë ose biznes, veçanërisht nëse lidhet me udhëtimin, apo qëndrimin në një qytet apo vend tjetër. Ekziston mundësia për të marrë para ose një dokument nga një institucion. Shumë burra do të pësojnë ndarje nga një mik për arsye të ndryshme të jetës.

*Burimi Astro Velida