Horoskop

Horoskopi për muajin Mars 2020

Horoskopi për muajin Mars 2020

Dashi

Do t'ju duhet të organizoni mirë planet tuaja, pasi ka shumë takime ose mbledhje të rëndësishme ose të papritura përpara jush. Në shumicën e rasteve, ato do të jenë raste të këndshme. Njohjet e reja që do të krijoni këtë muaj do të zhvillohen mirë dhe do t'ju sjellin informacion të dobishëm, njohuri ose mundësi të reja. Fati në shumë mënyra do të jetë në anën tuaj për sa kohë që nuk abuzoni me të. Një ndryshim në familjen tuaj, në punën tuaj ose në jetën personale do të zhvillohet ngadalë gjatë muajve të ardhshëm të vitit. Marsi mund t’ju shqetësojë me lajmet në lidhje me shëndetin e një personi që njihni, por gjërat përfundimisht nuk do të jenë tragjike dhe do t'ju kërkojnë kohë dhe vëmendje për trajtimin e duhur. Marsi do të jetë një muaj i ngarkuar për jetën private të grave, të cilat mund të dëshirojnë të komandojnë ose kontrollojnë ngjarjet dhe marrëdhëniet, të cilat do të hasin me një rezistencë serioze nga njerëzit e tjerë. Të rinjtë do të jenë shumë më të ndritshëm këtë muaj. Mendohuni mirë përpara se të thoni ndonjë gjë dhe vlerësoni me kujdes veprimet tuaja. Mos mendoni vetëm për atë që do të fitoni.

Demi

Do të përjetoni emocionalisht disa situata ose probleme të pakëndshme në jetën e një fëmije ose një personi të ri. Këtë muaj, mund të shqetësoheni nga lajmet e pakëndshme të të rinjve që do të udhëtojnë. Do të diskutoni me një person në mjedisin tuaj miqësor për disa situata financiare në jetën tuaj ose të tij. Ka shumë të ngjarë që një kontratë ose një dokument bankar do të kërkojë më shumë vëmendje. Në Mars, do të shijoni një blerje të rëndësishme ose të dobishme për shtëpinë tuaj. Disa nga ju mund të gëzojnë një shtëpi të re ose një apartament të ri. Në përgjithësi, biznesi i pasurive të patundshme do të zhvillohet pozitivisht për ju (nëse e keni). Përgjatë këtij muaji, ngjarjet e mira dhe të këqija do të shkojnë paralelisht. Lajmi për një ngjarje të pakëndshme në jetën e një personi në rrethin tuaj të të njohurve do t'ju habisë, pasi nuk kishte simptoma ose sinjale të një ngjarjeje të tillë. Gjatë këtij kini kujdes me buxhetin e familjes, shpenzimet dhe të ardhurat, dhe shmangni veprimet e rrezikshme ose blerjet e pakujdesshme, të parakohshme. Marsi sjell një sërë ngjarjesh dhe përvojash të papritura në jetën e burrave. Ky do të jetë një muaj interesant për ata që kërkojnë një punë të re ose mundësi të reja karriere.

Binjakët

Do të keni debate financiare me një person të lindur nën shenjën e Demit, Bricjapit ose Virgjëreshës. Tensionet mund të lidhen me një dokument financiar ose bankar, një marrëveshje midis jush, dhe më tepër. Shmangni marrëdhëniet financiare me të huajt gjatë këtij muaji dhe nëse lind nevoja, kini kujdes në detaje. Në Mars, do të jeni shumë i ndjeshëm kur të kujtoni një fëmijë që jeton larg jush për arsye të ndryshme. Gjatë këtij muaji do të keni më shumë të ngjarë të ktheheni në kujtimet e kaluara dhe të meditoni për jetën. Do të keni një marrëdhënie ose përpjekje shumë të këndshme me gratë e lindura nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve. Gjatë këtij muaji, një situatë e pakëndshme do t'ju largojë nga dikush që ka qenë në rrethin tuaj të miqve. Ju ndoshta do të shihni anën tjetër të karakterit të tij ose të saj, gjë që do t'ju bëjë të kuptoni se ky person nuk mund të jetë miku juaj. Marsi do të kërkojë vëmendje dhe kujdes për shëndetin tuaj, pasi mund të ketë një sëmundje të papritur shëndetësore ose një nevojë të papritur për këshilla mjekësore, trajtim spitalor. Për shumicën e muajit, gjendja shpirtërore do të jetë e paqëndrueshme.

Gaforrja

Do të shqetësoheni nga problemet dhe ngjarjet në jetën e një njeriu që nuk do t'ju habisin, sepse për disa arsye ju i prisnit ato. Mund të kenë të bëjnë me shëndetin e këtij personi, punës ose familjes së tij. Këtë muaj do të bëni parashikimin e një ngjarjeje të rëndësishme që lidhet me një person të lindur nën shenjën e Dashit, Shigjetarit ose Luani. Do të planifikoni ngjarje të ndryshme që janë të rëndësishme për familjen tuaj. Është e mundur të takoheni me të afërm ose miq në shtëpinë tuaj për një rast të rëndësishëm. Do merrni ca para shtesë. Do të përfshiheni në një ngjarje të veçantë në jetën e një gruaje që jeton në një qytet ose vend tjetër. Gratë mbi 35 vjeç do të kenë një muaj shumë të favorshëm për të udhëtuar për shëtitje, pushime ose një vizitë. Marsi do të jetë gjithashtu i favorshëm për jetën tuaj të dashurisë, veçanërisht nëse keni një partner i cili aktualisht po jeton në distancë nga ju. Mbroni sendet dhe informacionet personale nga njerëz dashakeq.

Luani

Marsi do të jetë një muaj interesant, dinamik dhe emocional, me lajme ose ngjarje të ndryshme që do të ndodhin larg jush. Këto ngjarje mund të kenë të bëjnë me të afërmit ose miqtë tuaj, por ato gjithashtu mund të kenë rëndësi sociale dhe politike. Ky do të jetë një muaj i mbarë për udhëtime, kujdes ose përmirësime në një pronë që posedoni. Do ndihmoni këtë muaj një mik që gjithmonë ju ka qëndruar pranë. Disa nga ngjarjet e pakëndshme në mars do të lidhen me një problem shëndetësor të një të afërmi ose një shoku, zhvillimi i të cilit është ende shqetësues për ju. Do të jetë shumë e rëndësishme këtë muaj të shmangni ndjenjat dhe frikën që ju bën pesimistë. Ngjarjet në lidhje me lindjen e një fëmije nuk do t'ju habisin, por nuk do të ndodhin ashtu siç prisni. Do ndihmoni dikë të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve që do të jetë në një situatë të vështirë vendimmarrjeje për të ardhmen e tij. Gratë do të pësojnë një situatë stresuese në vendin e tyre të punës që do të lidhet me kolegë ose klientë. Burrat mbi 35 vjeç do të kenë një muaj të mbarë për të zgjidhur dokumentet financiare që ata presin të marrin ose të fitojnë të ardhura të qëndrueshme.

Virgjëresha

Do të përjetoni situata të papritura ose ngjarje befasuese që lidhen me shtëpinë tuaj ose dikë të familjes tuaj. Disa nga surprizat e këtij muaji do të lidhen me një përfaqësues të Ujorit, Peshores ose Binjakëve. Gjatë këtij muaji do të keni një takim të pakëndshëm që lidhet me një bisedë të rëndësishme. Ky takim mund të shndërrohet në një mosmarrëveshje ose konflikt të keq. Një situatë e tillë do të testojë aftësitë tuaja për të qenë diplomatik, duke pritur dhe mirëkuptuar mendimin e palës tjetër. Gjatë këtij muaji do të jeni të kënaqur të takoni miq që kanë një pikëpamje pozitive për jetën, duan të bëjnë shaka dhe nuk mërziten kurrë. Lehtësisht do të bëni njohje të reja me njerëz të shenjave të Demit, Bricjapit ose Virgjëreshës. Sidoqoftë, jeta juaj e dashurisë do të jetë e komplikuar, veçanërisht për ata që po përpiqen të mbajnë një marrëdhënie të prishur. Informacioni që do të merrni ose ngjarjet që do ndodhin do t'ju tregojnë se shpresoni për diçka që ka ikur prej kohësh. Gratë mbi moshën 35 vjeç do të jenë në gjendje të stabilizohen financiarisht ose të zgjidhin një problem kompleks financiar.

Peshorja

Nëse keni lindur nën shenjën e Peshores, armatosuni me më shumë durim në Mars, pasi ngjarje të ndryshme do të krijojnë tension ose do t'ju ngarkojnë me më shumë përgjegjësi. Gjatë këtij muaji, shpesh do të ndjeheni të dëshpëruar ose do të duhet të merreni me humorin tuaj të keq. Jo gjithçka do të ndodhë sipas planeve tuaja, por për disa gjëra thjesht duhet të hiqni dorë. Ky muaj do të jetë i favorshëm për zhvillimin e angazhimeve tuaja profesionale, kërkimin e një pune të re, më të paguar ose të ardhura shtesë. Biznesi juaj familjar ose puna nga shtëpia mund të jetë veçanërisht i dobishëm. Në mars, do t'ju duhet të kapërceni situatën stresuese në shtëpinë tuaj. Kjo periudhë sjell më shumë stres në jetën tuaj të përditshme, kështu që mobilizimi juaj do të jetë një pjesë e rëndësishme për të mbijetuar në periudha të vështira. E keqja gjatë këtij muaji është se do të keni më shumë probleme për të zgjidhur, do të përjetoni situata të pakëndshme, por e mira është që të gjitha këto gjëra do të kalojnë shpejt. Ngjarjet e këtij muaji do të synojnë t'ju ndihmojnë të merrni një vendim të rëndësishëm për të ardhmen tuaj, të bëni dallimin midis gjërave që kanë qenë të rëndësishme për ju në të kaluarën tuaj dhe gjërat që kanë një të ardhme në të ardhmen tuaj. Vlerësoni saktë se kush duhet të qëndrojë me ju, sepse nuk mund të vazhdoni me të njëjtën ngarkesë që keni aktualisht. Gjatë këtij muaji, mund të diskutoni veprime dhe plane të rëndësishme që lidhen me blerjen ose shitjen e pasurisë.

Akrepi

Nuk do keni hapësira për t`u mërzitur në Mars, pasi do të takoni shumë njerëz. Gjatë këtij muaji do të keni angazhime të përbashkëta profesionale me përfaqësuesit e shenjave të Demit, Bricjapit ose Virgjëreshës, të cilat do të kenë një zhvillim të mirë. Njohjet e reja me përfaqësuesit e Gaforres, Akrepit ose Peshqve do t'ju bëjnë të dyshoni në fillim përpara se të njiheni me këta njerëz. Marsi do të jetë një muaj i mbarë për udhëtime, por për fat të keq disa prej jush do të udhëtojnë për të vizituar një person të sëmurë. Në Mars, jeta juaj e dashurisë nuk sjell situata të papritura, por gratë mbi 35 vjeç mund të përjetojnë skena të pakëndshme të xhelozisë. Në mars, burrat mbi moshën 35 vjeç do të jenë në gjendje të arrijnë shumë, të gëzohen në suksese të rëndësishme, të fillojnë aktivitete ose marrëdhënie të reja premtuese. Rreziku i vetëm për ju vjen nga paaftësia për të parë realitetin, për të krijuar iluzione, ose për të pasur pritshmëri shumë të larta.

Shigjetari

Do të ketë tension në marrëdhënien tuaj me një burrë, i cili do të veprojë pa dashje pa marrë parasysh përvojën ose këshillat e të tjerëve. Rezultatet negative të kësaj ngjarje mund të ndikojnë në jetën tuaj personale ose profesionale dhe kjo mund të jetë shkaku kryesor i reagimeve tuaja të zemëruara. Probleme do të lindin në dashuri ose marrëdhënie intime me dikë me të cilin punoni ose keni kontakte të përbashkëta profesionale. Marrëdhënia juaj mund të bëhet publike, të provokojë intriga ose komente të ndryshme. Ata që përdorin shërbimet e agjencive të ndryshme të takimit, do të krijojnë një njohje interesante me një person të lindur nën shenjën e Luanit, Dashit ose Shigjetarit. Edhe nëse nuk do krijohet një marrëdhënie dashurie, do mbetet diçka miqësore. Gjatë këtij muaji, mos merrni rreziqe në lidhje me paratë dhe mos bëni blerje që nuk janë aq të rëndësishme për familjen ose veten tuaj. Burrat mbi moshën 35 vjeç të cilët mund të jenë në një situatë të vështirë financiare duhet të jenë veçanërisht të kujdesshëm. Do të trishtoheni nga lajmet që lidhen me një person në rrethin tuaj të të afërmve. Këto gjëra ka të ngjarë të jenë emocionale dhe në asnjë rast nuk mund të ndërhyni. Rivendosja e një miqësie ose njohjeje të vjetër do të luajë një rol pozitiv në jetën tuaj këtë muaj. Marsi do të jetë shumë mbështetës për gratë e reja të Shigjetarit që do të kenë fat në punët e tyre monetare dhe në realizimin e planeve të ndryshme.

Bricjapi

Diçka që ju e prisnit dhe menduat se do të ndodhte, mund të dështojë pikërisht për shkak të një prej këtyre veprimeve. Mund t`ju duhet të trajtoni këtë muaj një problem shëndetësor. Do të takoni një grua që do të jetë nga rrethi juaj i miqve. Marsi do të jetë një muaj i mirë për të udhëtuar. Kini kujdes me financat tuaja, mos harxhoni para për gjëra të parëndësishme, pasi fitimet tuaja nuk do të jenë ato që prisni (ose ato që dëshironi). Prindërit e lindur nën këtë shenjë të zodiakut do të kenë angazhime ose përgjegjësi të pakëndshme në lidhje me një fëmijë që do të zgjidhen në mënyrë të favorshme, por do t'ju duhet kohë, durim dhe diplomaci për t'i zgjidhur ato. Gratë mbi 35 vjeç do të marrin pjesë në një ribashkim emocional me miqtë.

Ujori

Kini kujdes në lidhje me planet që bëni për udhëtime. Ka shumë mundësi që të krijohen situata që do ta bëjnë zbatimin e tyre kompleks, problematik ose të paqartë. Ka të ngjarë të mashtroheni nga dikush që jeton në një qytet ose vend tjetër, kështu që merrini lajmet me kujdes dhe kontrollojini sa herë të jetë e mundur. Përpiquni të bëni plane realiste për familjen tuaj. Ky mund të jetë një muaj i ndërlikuar për një martesë ose bashkim familjar. Gjatë këtij muaji, situatat e pakëndshme ose komplekse nuk duhet t'ju habisin. Gjatë këtij muaji do të kënaqeni me paratë e një personi të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës ose do të merrni një lajm të gëzueshëm në lidhje me paratë. Në Mars, do t'ju duhet të blini një dhuratë për një burrë pasi do t`ju ftojë në një festë. Këtë muaj, do të shqetësoheni për shëndetin e fqinjit ose mikut që jeton afër jush.

Peshqit

Do ta keni të vështirë të komunikoni me njerëz të tjerë, me sa duket për shkak të faktit se do t'ju ngarkohen më shumë përgjegjësi dhe detyrime, dhe do të jetë e vështirë të gjeni kohën për të pushuar. Mundohuni të kontrolloni më mirë emocionet tuaja dhe të shmangni konfliktet. Marrëdhënia juaj e dashurisë do të ketë një zhvillim të mirë në Mars, pjesërisht për shkak të faktit se disa lajme të mira do të ndikojnë shumë në gjendjen shpirtërore. Kjo gjithashtu do të ketë një efekt pozitiv në marrëdhënien tuaj me personin pranë jush. Do të befasoheni nga lajmet për një grua mbi 35 vjeç dhe largimin e saj nga jeta. Këtë muaj disa nga lajmet e mira do të lidhen me mëmësinë ose lindjen e një djali. Marsi do të jetë një muaj i mbarë për të marrë vendime të rëndësishme. Do të jetë një muaj interesant, i suksesshëm dhe produktiv për karrierën e grave të reja.

*Horoskopi i Astro Velida u përshtat në shqip nga Fabjola Hije