HOROSKOP

Horoskopi për muajin Nëntor 2023

Horoskopi për muajin Nëntor 2023

Dashi

Merr frymë thellë sepse nuk ka kohë për të humbur këtë nëntor, Dashi. Jeta nuk është gjithmonë e lehtë, por ju keni mësuar se me të vërtetë keni atë që ju duhet për t'u bërë zotërues i fatit tuaj. Dhe magjia që ju pret është nivel tjetër. Prisni vibe të mirë nga pushimet e këtij muaji ndërsa dilni në një botë të re, të guximshme. Kjo është koha juaj! Dashuroni më fort, besoni më mirë dhe mos kini frikë të bëni më shumë. Hëna e re e 13 nëntorit ju fton të vendosni një objektiv në lidhje me lumturinë tuaj të ardhshme. Sezoni i Shigjetarit sjell aventura dhe mundësi në rrugën tuaj, ndaj mos kini frikë të thoni 'Po'. Asgjë nuk është e pamundur. Dhe nëse nuk e besoni këtë, hidhini një sy gjithçkaje që keni arritur tashmë! Hëna e plotë e 27 nëntorit bie në zonën tuaj të komunikimit duke ju nxitur të jeni të sinqertë me veten dhe të tjerët për atë që dëshironi nga jeta.

Trajtojeni veten mirë.

Mantra për muajin: Dije vlerën tënde.

Demi

Është koha për të ndjerë dashurinë, Demi! Jeta mund të jetë intensive tani, por ju jeni gati për të dalë nga stuhia. Arsyeja? Ju keni më shumë njerëz që mendojnë për ju sesa e imagjinoni. Pranoni ndihmën aty ku mundeni këtë muaj dhe së shpejti do të shihni se marrëdhëniet që ju zgjojnë janë të vetmet gjëra që kanë vërtet rëndësi. Një person që do të luajë një rol të rëndësishëm në jetën tuaj është gati të dalë në skenë. Sezoni i Shigjetarit ju sjell disa ndjenja të mëdha nga 22 Nëntori. Do t'i nënshtroheni një transformimi dramatik të jetës. Besojini intuitës suaj dhe jini mjaft të guximshëm për të hedhur hapin. Hëna e plotë e 27 nëntorit ju sjellë lajme të mira ne sektorin ekonomik kur ju keni më shumë nevojë. Vetëvlerësimi është gjithçka. Besoni se keni atë që ju nevojitet për të ecur me finesë në këtë rrugë të re. Më e mira nuk ka ardhur ende.

Mantra për muajin: Hidhni hapin!

Binjakët

Lajmet e karrierës që keni pritur, mund të vijnë me zhurmë me fillimin e nëntorit. Ju menduat se ndeshja kishte mbaruar, por nuk e keni mbaruar ende. Përgatiteni veten për mundësinë e dytë përfundimtare. Dhe këtë herë ju e dini saktësisht se çfarë po bëni dhe ku dëshironi të shkoni. Hëna e re e 13 nëntorit ju fton t'i kushtoni vëmendje asaj ndjesie të ngathët që ju ndjek përreth. Gjetja e një ekuilibri midis punës, jetës dhe mirëqenies suaj është një pyetje e vështirë ndonjëherë, por ju duhet të gjeni një mënyrë. Vendoseni veten në radhë të parë dhe bëni hapin që e dini se do të bëjë ndryshimin. Kur sezoni i Shigjetarit të arrijë më 22 nëntor, do të jeni gati për një shkëputje nga realiteti. Dhe nëse kjo vjen në formën e një arratisjeje romantike, kështu qoftë. Lejojeni veten të bini në dashuri (ose përsëri në dashuri) dhe do të habiteni se sa mirë do ndiheni. Hëna e plotë e 27 nëntorit shkëlqen në shenjën tuaj për të fuqizuar lëvizjen tuaj të radhës. Trajtojeni veten mirë.

Mantra për muajin: Provo përsëri!

Gaforrja

Një ndryshim mendësie me fillimin e nëntorit mund të jetë qëllimi për ju këtë dimër, Gaforre. Prisni përparim në një plan udhëtimi ose studimi të ngecur rreth datës 4 nëntor dhe shumë emocione të mira ndërsa sezoni i Akrepit trondit zonën tuaj krijuese. Të lodhur nga përditshmëria? Jeni duke ndërtuar gjëra më të mira. Bëni një lëvizje të guximshme para se të përfundojë viti dhe thjesht mund ta çlironi veten. Shprehni një dëshirë në hënën e re të 13 nëntorit dhe ndërmerrni hapa drejt realizimit të asaj ëndrre të madhe. Një çështje shëndetësore që e keni lënë pas dore po kërkon vëmendjen tuaj. Jini të sinqertë me veten për atë që keni më shumë nevojë, Gaforre. Dëshira për të kënaqur njerëzit që doni nuk mund të ketë përparësi mbi mirëqenien tuaj këtë herë. Magjia ndodh kur ju bëni hapin e parë në një rrugë të re, të guximshme. Hëna e plotë e 27 Nëntorit bie në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë shëruese duke ju nxitur të kuptoni mirëqenien tuaj. A është koha që ta lejoni veten të shijoni më shumë jetën?

Mantra për muajin: Bëni atë që doni!

Luani

Nëse doni të keni sukses të madh, themelet e forta janë çelësi, Luan. Kushtojini vëmendje se me kë jeni kur ndiheni më mirë këtë muaj, sepse këta njerëz janë ata që duhet të qëndroni pranë. Vetëm kini kujdes që të mos i largoni ata me kërkesat tuaja. Një ndryshim transformues mund të ndryshojë këndvështrimin tuaj për jetën me fillimin e nëntorit. Spoiler: kjo nuk është një provë fustani! Vendosni synime që përfshijnë nevojat e të tjerëve më 13 nëntor dhe do të habiteni se sa shpejt karma e mirë ju shpërblen. Zemra jote prej luani e ka këtë karakteristikë. Sezoni i Shigjetarit sjell atmosferë festash nga 22 nëntori, kështu që shijojini ato. Ky ka qenë një vit mjaft i mirë për ju dhe ju keni më shumë kohë të lirë. Më e mira nga të gjitha, ju mund të gjeni se idetë tuaja më të mira vijnë kur e lini mendjen tuaj të lirë. Lejojeni veten të dilni jashtë kufijve të situatës tuaj aktuale në hënën e plotë të 27 nëntorit. Ju i detyroheni vetes mundësinë për të ndjekur zemrën tuaj.

Mantra për muajin: Lëre veten të lirë!

Virgjëresha

Merr frymë, Virgjëreshë, sepse jeta është gati të kalojë në modalitetin e shpejtë. Lajmet e mira në lidhje me një marrëdhënie të rëndësishme mund të jenë shtysa që ju duhet për të bërë një hap të madh këtë nëntor. Më pak biseda, më shumë veprim dhe së shpejti do të jeni në rrugën e duhur. Hiqni dorë nga dyshimi për veten dhe të menduarit e tepërt dhe tregojini botës se nga është krijuar Virgjëresha. Edhe nëse nuk ndiheni ende gati për të ndarë magjinë tuaj, dijeni se ka njerëz atje që janë gati të dëgjojnë. Hëna e re e 13 nëntorit mund të jetë fillimi i një historie shumë të veçantë për ju. Sezoni i Shigjetarit (nga 22 nëntori) e kthen fokusin në jetën tuaj të përditshme dhe te njerëzit që kanë më shumë rëndësi për ju. Përpiquni të mos lejoni që kaosi festiv t'ju pushtojë këtë vit! Ka një magji në ngadalësimin dhe vlerësimin e gjërave të vogla këtë muaj. Hëna e plotë e 27 nëntorit bie në zonën tuaj të karrierës duke sjellë lajme festive në rrugën tuaj. Ju keni pritur një kohë të gjatë për një mundësi si kjo - mos lejoni që mendimi i dikujt tjetër ta heqë shkëlqimin. Ju e dini se çfarë duhet të bëni.

Mantra për muajin: Shfrytëzojeni rastin!

Peshorja

Është koha për të marrë një vendim të madh në lidhje me shëndetin dhe mirëqenien tuaj, Peshore. Diçka ju ka penguar për një kohë të gjatë dhe ju e dini që më në fund duhet të bëni një ndryshim që mund t'i përmbaheni. Planet e bëra me fillimin e nëntorit mund të mos kthehen në veprim të menjëhershëm, por farat e mbjella mund të fuqizojnë transformimin që ju nevojitet. Ti e di që ia vlen. Përdorni fuqinë e hënës së re të 13 nëntorit për të bërë plane që i japin përparësi investimeve në të ardhmen tuaj. Jeni një vendim larg realizimit të tij. Deri në sezonin e Shigjetarit (nga 22 nëntori) do të jeni gati t'i tregoni botës se nga çfarë jeni krijuar në të vërtetë. Një zemër e madhe mund të ndryshojë pikëpamjen tuaj për dashurinë para se të mbarojë muaji. Ndoshta është radha juaj të merrni më shumë se sa jepni. Hëna e plotë e 27 nëntorit bie në shtëpinë tuaj të nëntë duke sjellë aventura në rrugën tuaj. Planifikoni udhëtim, regjistrohuni për një kurs, filloni një projekt të madh. Gjithçka me të cilën po luftoni tani është ajo që ju ka bërë ai që jeni. Dhe koha juaj për të shkëlqyer ka ardhur.

Mantra për muajin: Planifikoni!

Akrepi

Jeta po ndryshon shpejt tani, por gjithçka ndryshon për mirë. Keni hyrë në sezonin e ditëlindjes. Lejojeni veten të hyni në një botë të re, të guximshme, me shkëlqim dhe vetë-mjaftueshmëri. Saturni i drejtpërdrejtë në zonën tuaj krijuese nga 4 nëntori është fillimi i diçkaje vërtet magjike. Ju e keni gjetur rrjedhën tuaj dhe kjo duket! Sezoni i Shigjetarit sjell argëtim festiv dhe siguri më të mirë financiare në rrugën tuaj. Hëna e plotë e 27 nëntorit bie në shtëpinë tuaj të tetë transformuese duke ju nxitur të hiqni dorë nga lidhjet e fundit që keni me një version të vjetër të vetes. Akrepi i ri është gati të ngrihet, të flasë dhe të bëjë një zhurmë serioze. Prisni lajme të mira para përfundimit të muajit.

Mantra për muajin: Vendose veten në vendin e parë!

Shigjetari

Nëse ndiheni sikur jeta po përpiqet t'ju rrëzojë tani, është koha që të gjeni një mënyrë për t`ia dalë. Ju jeni gjithmonë jeta dhe shpirti i festës, por sezoni i Akrepit ju nxit të bëni një hap prapa. Kaloni pak kohë të lirë dhe së shpejti do të zbuloni lidhjen midis pushimit dhe frymëzimit. Ky i fundit është gati të godasë në mënyrë madhore. Një ide gjeniale që e bën realitet ekuilibrin punë/jetë dhe jo një ëndërr e çuditshme, mund të nisë me fillimin e nëntorit. Dhe deri në hënën e re të 13 nëntorit, do të jeni gati të angazhoheni për një të ardhme ku mirëqenia juaj është e para. Periudha pas 22 nëntorit sjell energji të freskët. Është koha për të përqendruar energjinë tuaj në projektet dhe njerëzit që ju bëjnë të ndiheni të gjallë. Hëna e plotë e 27 Nëntorit bie në zonën tuaj të dashurisë duke sjellë gjallëri në një marrëdhënie në distancë.

Mantra për muajin: Merrni pak kohë për veten!

Bricjapi

Dilni dhe tregojini botës se nga çfarë jeni krijuar Bricjap, sepse kjo është koha juaj për të shkëlqyer. Nuk ndiheni veçanërisht me shkëlqim? Besoni se rruga që keni nisur së fundi është rruga që duhet të ecni. Liria për të jetuar jetën sipas kushteve tuaja është shumë afër dhe ju jeni më se gati. Projektet që lidhen me shkrimin, të folurin ose publikimin duken të ndezura për ju këtë muaj, kështu që mos kini frikë të ndani idenë tuaj të madhe. Dhe jini gati për të shfrytëzuar sa më shumë hënën e re të 13 nëntorit! Një lidhje e re (ose e rindezur) e krijuar tani mund të provojë të ndryshojë jetën. Prisni më shumë dhe do ta arrini, Bricjap. Mos u habitni kur e gjeni veten në nevojë për një pushim serioz nga sezoni i Shigjetarit (nga 22 nëntori). Krijoni pak hapësirë ​​për frymëmarrje nëse mundeni dhe së shpejti do të ktheheni në rrugën e duhur dhe do të jeni gati për veprime festive. Hëna e plotë e 27 Nëntorit bie në shtëpinë tuaj të gjashtë për shëndetin, duke ju nxitur t`i jepni prioritet ekuilibrit punë/jetë ndërsa filloni një projekt që do të thotë shumë për ju. Është koha për të fluturuar lart. Ka një lajm të madh në horizont për ju.

Mantra për muajin: Besoni tek vetja juaj!

Ujori

Harrojeni gjithçka si ka shkuar më parë, sepse e ardhmja juaj po ju thërret. Prisni lajme të mira për karrierën këtë muaj! Jini gati për t'u zhytur në një rol, marrëveshje ose projekt të ri që ka potencialin të ndryshojë të ardhmen tuaj. Hëna e re e 13 Nëntorit ju fton të vendosni një objektiv që duket i paarritshëm për momentin, sepse qielli është me të vërtetë kufiri për ju. Do të kuptoni se gjërat që keni humbur kohët e fundit kanë humbur për një arsye. Sezoni i Shigjetarit (nga 22 nëntori) sjell disa emocione serioze. Lidhjet e reja që ju tregojnë të vërtetën për potencialin tuaj janë kyçe tani. Ju nuk keni lindur për të mbijetuar me thërrime. Dilni atje dhe bëjeni magjinë të ndodhë.

Mantra për muajin: Lëviz përpara!

Peshqit

Prisni lëvizje përpara në të gjitha fushat e jetës suaj nga 4 nëntori kur Saturni rifillon lëvizjen e drejtpërdrejtë në shenjën tuaj. Është koha e veprimit! Sezoni i Akrepit vazhdon të jetë në zonën tuaj të udhëtimit dhe të të mësuarit duke ju nxitur të kërkoni aventura, të eksploroni interesat dhe të mendoni jashtë kutisë. Hëna e re e 13 nëntorit është koha ideale për të bërë një plan që ju bën të ndiheni më shumë të gjallë. Në 22 nëntor, do të jeni gati për të nisur një projekt të ri shumë emocionues. Dy vitet e fundit kanë qenë fillimi i diçkaje magjike për ju, por më e mira nuk ka ardhur ende. Hëna e plotë e 27 nëntorit bie në shtëpinë tuaj të katërt, duke ju kujtuar t'u kushtoni vëmendje njerëzve që ju mbajnë të vendosur. Do të gëzoheni për atë themel të qëndrueshëm kur jeta t'ju kërkojë të arrini drejt yjeve.

Mantra për muajin: Veproni!