HOROSKOP

Horoskopi për muajin Shkurt

Horoskopi për muajin Shkurt

Dashi

Për Dashin, fillimi i shkurtit do të jetë për miqësinë dhe vlerësimin e miqve tuaj për atë që ata janë në të vërtetë.

Për disa, kjo mund të çojë në romancë… a ka ndonjë mik me të cilin keni pasur një dashuri sekrete? Kujdes: ka një dëshirë për të bërë një shpallje dramatike dashurie në ditën e Shën Valentinit, por yjet po lënë të kuptohet se kjo nuk është mënyra më e mirë për të ecur përpara. Në vend të kësaj, t'i marrësh gjërat ngadalë me këdo që të intereson mund t'i japë hapësirën që i duhet lidhjes.

Pas Ditës së Shën Valentinit, mund të ndjeni nevojën për të kaluar në modalitetin e vetmitarit – duke kaluar kohë vetëm me mendimet tuaja, duke bërë një kërkim shpirtëror, diçka të tillë. Shkoni për të. Kjo kohë do t'ju ndihmojë të kuptoni vlerën tuaj.

Demi

Ekziston një lloj bllokimi që ju ndalon të prezantoni versionin më të mirë të vetes në botë. Ndoshta dëshironi të përqafoni një estetikë të re, ose nuk ndiheni plotësisht autentikë në punë. Çfarë ju pengon? Tani është koha për ta kuptuar këtë dhe për të bërë një plan.

Dita juaj e Shën Valentinit ka potencial të jetë një kënaqësi e vërtetë. Nëse jeni çift, një natë romantike është ajo që duhet. Beqar? Mblidhni shokët tuaj për një darkë të mrekullueshme. Kjo është një kohë për të shijuar vërtet kohën e kaluar me njerëzit që adhuroni.

Nga fundi i muajit, mund ta gjeni veten të zhytur në punë dhe i fokusuar për të arritur qëllimet. Kujtojini vetes vlerat tuaja të mëdha dhe mbajini ato në mendjen tuaj. Rilidhuni me veten.

Binjakët

Këtë muaj, bëhuni si gjarpri. Jo në kuptimin e rrëshqitshëm, por me idenë e të ndërruarit të lëkurës së vjetër. Jeni duke u mbajtur pas disa ideve të vjetra dhe kornizave të mendjes që, nëse jeni vërtet të sinqertë me veten, e dini që nuk po ju shërbejnë më. Ju mund të ndjeni ende një lidhje me këto, por besojini yjeve – ato po ju thonë se është koha për t'u larguar. Bisedoni me njerëz të ndryshëm dhe lexoni disa libra të rinj për të marrë një këndvështrim të ri.

Në një atmosferë krejtësisht të ndryshme, Dita juaj e Shën Valentinit duket si shumë argëtuese në aspektin seksual. Lëshohu dhe argëtohu – kjo është një mënyrë e shkëlqyer për ta shijuar.

Gaforrja

Përgatituni për introspeksion miq të Gaforres.

Shkurti për ju do të jetë i gjithi rreth lidhjes mes emocionale dhe materiale. Çfarë do të thotë kjo? Gjithçka ka të bëjë me mënyrën se si gjendja juaj emocionale ushqehet në qasjen tuaj ndaj financave, dhe anasjelltas. Tani është koha për t'u përqendruar në të dyja fushat dhe për të kërkuar mbështetje nga ata të cilëve u besoni.

Astrologjia thotë se Dita e Shën Valentinit do të sjellë diçka të veçantë. Dhurata? Vlerësim? Kohë produktive? Nuk është e qartë, por çfarëdo gjëje e mrekullueshme që ju vjen, merrni një moment për ta shijuar vërtet.

Vetëvlerësimi është një temë e madhe për Gaforret këtë muaj. Ju do të jeni në një udhëtim të vërtetë Hani, Lutuni, Dashuroni. Së shpejti, kjo përpjekje do të shpërblehet. Praktikisht po shkëlqeni me vetëbesim dhe stabilitet.

Luani

A ndiheni pak me humor? Ju mund të fajësoni hënën e plotë, e cila do të godasë më 5 shkurt në shenjën tuaj. Kjo do t'i nxjerrë emocionet në sipërfaqe dhe nuk do të mund t'i shpërfillni më.

Mos harroni se nuk keni nevojë të përpunoni gjërat e vështira vetëm. Njerëzit në jetën tuaj kanë vënë re se nuk po ndiheni mirë dhe duan që të përmirësoheni. Besojuni atyre dhe ndani ngarkesën.

Mund të jetë gjithashtu me vlerë të eksploroni pse nuk keni qenë të prirur të gërmoni më thellë në emocionet tuaja deri më tani. Çfarë po ndodh? Çfarë e shkakton frikën tuaj? Sfida juaj e madhe këtë muaj është të ndërmerrni rreziqe emocionale dhe t'i lejoni vetes t'i ndjeni të gjitha.

Virgjëresha

Planetët po ju shtyjnë të përballeni me çështje që lidhen me vetë-shprehjen. Ju jeni të vetëdijshëm dhe po vini në dyshim gjithçka. Ecni përpara. Ndryshoni planet tuaja dhe bëni diçka për të dalë jashtë zonës suaj të rehatisë, për t'u ndjerë të përtërirë.

Dita juaj e Shën Valentinit do të jetë emocionale. Mos i fshihni ndjenjat. Shijoni njeriun e zemrës.

Më vonë gjatë muajit ka një temë të re në fushën e dashurisë. Nëse jeni beqarë, mund të vijë një partner i ri i mundshëm. Nëse jeni në një lidhje, ndoshta jeni gati t'i çoni gjërat në fazën tjetër. Bëhuni gati për t'u afruar.

Peshorja

Po tërhiqeni në shumë drejtime të ndryshme, duke e lënë veten të ndikoheni nga të gjithë rreth jush – kolegët, familja, miqtë, njerëzit në internet. Shkurti juaj duhet të jetë për të mbështetur veten, me të vërtetë kthimin në atë që mendoni, ndjeni dhe pëlqeni. Kjo është mënyra se si ju ktheheni për t`u ndjerë vetvetja.

Yjet po rreshtohen këtë muaj për t'ju nxitur të argëtoheni. Bëni gjëra që ju sjellin gëzim të vërtetë, jo vetëm gjërat që ‘duhet’ të bëni. Mos harroni se kënaqësia është po aq e rëndësishme sesa të qenit produktiv.

Akrepi

E gjitha punë dhe aspak lojë, kjo e bën Akrepin të stresuar. Ju i keni kushtuar shumë vëmendje karrierës suaj, aq sa mund të shkaktojë njëfarë paqëndrueshmërie emocionale në shtëpi. Nevojitet njëfarë ekuilibri në këto fusha të jetës suaj. Edhe pse mendja juaj është në punën tuaj, keni ende potencial për të shijuar ditën e Shën Valentinit. Duket sikur jeni në radhë për të marrë disa dhurata të ëmbla dhe momente romantike, por nëse kjo nuk po ndodh, kështu që shfrytëzojeni këtë si një mundësi për të trajtuar veten.

Ju gjithashtu do të ndjeni energji të mirë për të zgjedhur një hobi të ri këtë muaj, ose për t'u rilidhur me një të vjetër që e keni dashur më parë. Bëjeni. Yjet thonë se tani është koha e duhur.

Shigjetari

Keni një dëshirë për ndryshim, por nuk e dini saktësisht se si të veproni. Përgjigja? Provoni gjërat dhe shikoni se çfarë ndikimesh ka. Mund të ndryshosh vendndodhjen, të provosh një mënyrë të re të menduari, të regjistrohesh në një kurs, të mësosh diçka të re – opsionet janë të pafundme, por duhet të bësh diçka ndryshe.

Me hënën në shenjën tuaj për ditën e Shën Valentinit, mund të jeni pak më sentimental se zakonisht. Jeni përfshirë në ditën romantike dhe dëshironi të kënaqeni disi. Mundohuni të bëni diçka argëtuese.

Më vonë gjatë muajit do të reflektoni për shtëpinë dhe familjen. Përpara se të bëni transferoheni në një shtëpi të re, ose të mendoni për të riparuar dinamikën e familjes suaj, provoni të bëni një ndryshim tjetër argëtues.

Bricjapi

Jeni duke kërkuar për një normalitet të ri dhe po pyesni veten se nga t`ia filloni. Zhytja thellë në disa nga patericat tuaja emocionale mund t'ju ndihmojë të kuptoni se si të bëheni më të qëndrueshëm në të gjitha aspektet e jetës tuaj. Gërmimi i thellë nga brenda mund të jetë shumë, por ia vlen.

Dita juaj e Shën Valentinit ndoshta do të jetë më e ftohtë se zakonisht dhe ju nuk e keni problem këtë. Të kalosh kohë vetëm me atë që do është gjithmonë kënaqësi. Ky mund të jetë edhe momenti kur njerëzit më të afërt do të vënë re gjithë punën që keni bërë.

Shkurti do t'ju sjellë energji për të ndryshuar mënyrën tuaj të të menduarit, për t'u lidhur me ëndrrat dhe qëllimet tuaja të mëdha. Jeni gati për t'u frymëzuar. Shkoni dhe bëjini gjërat të ndodhin.

Ujori

Gëzuar ditëlindjen, Ujor!

Të duket sikur ke folur me një mur me tulla kohët e fundit dhe je gati të nxjerrësh mërzinë. Përpara se të shpërtheni, merrni një moment për të medituar pse nuk po ju dëgjojnë. A keni nevojë të ndryshoni diçka? A po humbet diçka në përkthim? Mos u zemëroni! Nuk po themi se është i gjithë faji juaj. Thjesht përqendrohuni në qëllimin përfundimtar dhe shikoni se si mund të arrini atje.

Për 14 shkurtin, sa më shumë të komunikoni në mënyrë efektive, aq më mirë do të shkojë dita. Lërini pasionet tuaja të dëgjohen.

Më vonë gjatë muajit, mund të ndiheni paksa të ndjeshëm rreth çështjeve të komunikimit. Mos lejoni që kjo të dëmtojë ndjenjën tuaj të vetëvlerësimit. Mos lejoni që disa njerëz t'ju pengojnë. Ndërtoni vetëbesimin tuaj.

Peshqit

Gërmoni thellë këtë muaj dhe mbani mend pse keni dashur t'i rregulloni e vjetra. Vazhdoni me ndryshimin.

Rreth Ditës së Shën Valentinit, do të keni dëshirë për dashuri, dhurata... Këtë muaj do të ndiheni mirë, pasi do të bëni dhe planet e ditëlindjes.

Ardhja e sezonit të Peshqve në mes të muajit do të sjellë një valë të re entuziazmi për të ardhmen. Do të filloni të shihni qartë se çfarë duhet bërë për të nxjerrë në pah veten tuaj më të mirë dhe të ndiheni gati për ta realizuar atë, pikërisht në kohën e ditëlindjes suaj.