HOROSKOP

Horoskopi për muajin Tetor (Dashi-Virgjëresha)

Horoskopi për muajin Tetor (Dashi-Virgjëresha)

Dashi

Karriera dhe Financa

Personat e shenjës së Dashit do të fillojnë muajin me një shënim të mirë. Ka të ngjarë të rriteni në detyrë dhe të merrni vlerësime në punë. Biznesmenët do të jenë në maksimumin e tyre krijues dhe ka të ngjarë të jenë një nivel mbi konkurrentët e tyre, ju do të fitoni shumë projekte/porosi. Është një kohë shumë e mirë për të bërë investime

Shëndeti

Duhet të keni kujdes për shëndetin tuaj pas mesit të muajit. Përqendrohuni në ruajtjen e një ekuilibri midis punës dhe regjimit tuaj shëndetësor.

Marrëdhëniet

Çiftet do të gëzojnë harmoninë e brendshme dhe ka të ngjarë të planifikojnë një fëmijë. Ka të ngjarë të keni një marrëdhënie të mirë me anëtarët e familjes, veçanërisht me të rinjtë. Beqarët mund të gjejnë shpirtrat binjakë dhe ka të ngjarë të mendojnë për martesën. Çiftet mund të kenë disa konflikte në dy javët e fundit.

Demi

Karriera dhe Financa

Personat e shenjës së Demit do të kenë një fillim të ngadaltë në tetor. Mund të ketë shumë vonesa në oraret që shkaktojnë stres dhe trazira në jetën tuaj profesionale. Nëse dëshironi një ndryshim pune, prisni deri në mes të muajit. Është një kohë e mirë për të përmirësuar aftësitë tuaja dhe për të fituar aftësit të reja.Financat do jene te mira nga mesi i muajit.

Shëndeti

Do të jeni të ndërgjegjshëm për shëndetin tuaj. Ka të ngjarë të gëzoni shëndet të fortë këtë muaj.

Marrëdhëniet

Çiftet do të gëzojnë lumturinë martesore këtë muaj. Një udhëtim që do t'ju afrojë më shumë me bashkëshortin tuaj është në plan. Fëmijët do të jenë një burim kënaqësie. Beqarët kanë gjasa të takojnë njerëz interesantë.

Binjakët

Karriera dhe Financa

Personat e shenjës së Binjakëve do të kenë një muaj të mbarë në karrierë. Do të jeni në maksimumin tuaj krijues dhe do të vlerësoheni nga eprorët. Gjysma e dytë e muajit do t'ju sjellë suksese dhe fitime më të mëdha. Ju jeni qendra e tërheqjes në punë dhe kolegët do t'ju shikojnë lart. Financat do jenë të mira dhe do keni fitime të mëdha.

Shëndeti

Muaji do të nisë me probleme të vogla shëndetësore. Pjesa e fundit e muajit premton shëndet të fortë. Do të shijoni mirëqenie të mirë mendore dhe fizike.

Marrëdhëniet

Muaji do fillojë me disa debate dhe keqkuptime, por me kalimin e muajit do të jeni në të njëjtën faqe me partnerin. Beqarët ka gjasa të gjejnë shpirtrat binjakë më vonë gjatë muajit. Të dashuruarit do të forcojnë lidhjet e tyre dhe do të kërkojnë qëndrueshmëri. Është një kohë e mirë për të propozuar.

Gaforrja

Karriera dhe Financa

Personat e shenjës do të përballen me shumë stres dhe presion në karrierën e tyre. Disa pengesa dhe vonesa të paparashikuara do të prishin orarin e punës dhe shefat nuk do të jenë mirëkuptues dhe mbështetës. Me kalimin e muajit, gjërat do të fillojnë të përmirësohen. Financat do jenë mesatare, por priten disa humbje. Shmangni tregtimin dhe investimet këtë muaj.

Shëndeti

Gaforret do të gëzojnë shëndet të mirë. Përqendrohuni në regjimin tuaj shëndetësor dhe një mënyrë jetese të shëndetshme.

Marrëdhëniet

Mundohuni të thyeni monotoninë. Ju duhet të punoni në jetën tuaj seksuale. Një marrëdhënie e mirë fizike mund të fshijë shumë përçarje. Mund të keni disa mosmarrëveshje me të moshuarit në familje. Beqarët do jenë të vetmuar dhe të pakënaqur me statusin e tyre beqar. Të dashuruarit mund të jenë të hutuar dhe gjëja më e mirë që mund të bëni është t’ju jepni kohë.

Luani

Karriera dhe Financa

Personat e shenjës së Luanit mund të shijojnë frytet e punës së tyre të bërë më herët. Do të përjetoni përparime të shkëlqyera në karrierë, por kjo nuk do të thotë që të uleni dhe të relaksoheni. Nuk ka asnjë rrugë të shkurtër për punën e vështirë dhe yjet janë të favorshëm këtë muaj, prandaj përfitoni sa më mirë këtë tranzit. Një udhëtim pune jashtë vendit do të ketë rezultate shumë fitimprurëse, do të fitoni famë dhe gjithashtu do të shpërbleheni shumë. Biznesmenët do të zgjerojnë punën e tyre. Në planin financiar, i gjithë muaji do t'ju sjellë shpërblime të mira.

Shëndeti

Në dy javët e para, disa probleme që lidhen me stomakun mund t'ju shqetësojnë, por me kalimin e muajit do të jeni plot energji dhe vitalitet. Është një kohë e mirë për të filluar planifikimin për një familje nëse dëshironi.

Marrëdhëniet

Do të jeni në maksimumin tuaj romantik dhe partnerit do t'i pëlqejë vëmendja. Familjet do të afrohen më shumë dhe do të gëzojnë lidhje të veçantë mes njëri-tjetrit. Beqarët do kenë shumë takime. Këshilla është të prisni pak kohë.

Virgjëresha

Karriera dhe Financa

Personat e shenjës së Virgjëreshës do të kenë një muaj mesatar përsa i përket karrierës. Do ketë vonesa në rezultatet që keni pritur. Vendasit e biznesit do të luftojnë për të konkurruar me konkurrentët e tyre dhe do të humbasin në biznes. Financat do jenë më të pakta se sa prisnit por nuk parashikohet krizë parash.

Shëndeti

Kujdesuni për shëndetin tuaj që nga fillimi i muajit. Disa dhimbje kyçesh indikohen në fund të muajit. Disa infeksione të syrit janë gjithashtu një mundësi.

Marrëdhëniet

Mund të keni disa pikëpamje të ndryshme me partnerin, gjë që është një gjë e natyrshme mes çifteve, por le të mos zgjatet shumë. Marrëdhëniet janë të brishta dhe duhet të trajtohen me kujdes. Beqarët dhe të dashuruarit dhe do kenë muaj sfidues.

Tiranapost.al