HOROSKOP

Horoskopi për muajin Tetor 2020

Horoskopi për muajin Tetor 2020

Dashi

Do të keni më shumë angazhime në lidhje me njerëzit e moshuar. Ato mund të jenë të lidhura me problemin e tyre shëndetësor ose me zgjidhjen e një situate tjetër të pakëndshme të një natyre financiare. Gjatë këtij muaji, marrëdhëniet ndërmjet përfaqësuesve të brezave të ndryshëm do të jenë më të vështira dhe konfliktet do të kenë një zhvillim të paqartë. Tetori do të jetë një kohë interesante për zhvillimin tuaj profesional, pasi do të krijohet një mundësi e re ose më e mirë për ju. Njerëz të rinj në mjedisin tuaj profesional, klientë ose partnerë do të sjellin ide të reja ose do të nxitin një mënyrë të re të punës. Gjatë këtij muaji do ta keni të vështirë të organizoni dhe zbatoni planet tuaja në lidhje me një fëmijë apo nip. Të ardhurat në buxhetin e familjes suaj dhe shpërndarja dhe përdorimi i tyre mund të jenë një burim tensioni midis anëtarëve të familjes. Mund të ketë ndonjë ndërlikim ose vonesë me paratë që prisni të merrni. Gjatë këtij muaji do të keni mundësinë të ndihmoni një të ri (djalë apo vajzë) i cili po përjeton ndonjë dramë personale ose telash. Vonimi i lajmeve ose informacioneve të rëndësishme mund të jetë mjaft i bezdisshëm këtë muaj. Gratë do të kenë një kohë të mirë për të arritur suksese të rëndësishme në lidhje me kontratat financiare, marrëveshjet, rritjen e pagave. Burrat do të kenë një muaj të favorshëm për të realizuar një udhëtim të rëndësishëm për ta.

Demi

Në tetor do të përjetoni ngjarje të papritura në lidhje me miqtë. Gjatë këtij muaji do të jeni në gjendje të bëni njohje të reja në rrethana të papritura. Tetori do të jetë bujar me ju financiarisht, por kjo nuk do të thotë që duhet të jeni të paarsyeshëm në shpenzime. Organizoni mirë buxhetin tuaj, merrni parasysh të ardhurat tuaja të rregullta dhe mos u mbështetni tek paratë shtesë. Gjatë këtij muaji, shumë do të kenë plane udhëtimi (kryesisht për arsye familjare). Disa prej jush do të mirëpresin mysafirë nga një qytet ose vend tjetër.  Ankthi ose paniku mund të lindin rreth një personi të dashur i cili do ta gjejë veten në një situatë të vështirë, aksident ose do të ketë probleme me një proces gjyqësor. Gjatë këtij muaji, jo të gjitha kontaktet dhe të njohurit tuaj do të zhvillohen në drejtimin e dëshiruar. Jini të kujdesshëm me gjërat në shtëpinë tuaj, me zgjidhjen e problemeve shtëpiake, me blerjen e gjërave të reja për komoditetin e shtëpisë. Mos e refuzoni lehtë mendimin e të tjerëve, këshillat e profesionistëve dhe merrni parasysh nevojat tuaja reale. Gjatë këtij muaji, shumë pasoja të pakëndshme mund të lindin nga një gënjeshtër, manipulim ose dinakëri. Disa prej jush do të përjetojnë momente frike ose ankthi të fortë në lidhje me një ndryshim të papritur, nevojën për të marrë një vendim të vështirë, ose do të përjetoni një dramë në lidhje me një të dashur. Gratë do të ndahen me një mik ose mikeshë, ose do të takojnë miq të vjetër. Burrat duhet të jenë më të kujdesshëm me shëndetin e tyre, për të shmangur aksidentet dhe për të shmangur sportet ekstreme e aventurat.

Binjakët

Nëse keni lindur nën shenjën e Binjakëve, këtë muaj do të shpenzoni shumë kohë dhe energji për të zgjidhur problemet që janë të rëndësishme për ju. Kanë mbetur tre muaj deri në fund të vitit dhe ju e dini shumë mirë koston e kohëNëse organizoheni mirë në fillim të tetorit, në fund të muajit do të keni diçka për të cilën ndiheni të lumtur dhe shpresëdhënës. Gjatë këtij muaji, mendoni me kujdes për çdo ofertë ose shans që do t'ju jepet. Mos kini frikë nga gjërat e reja në jetën tuaj. Nuk ka asgjë që nuk mund ta përballoni, sidomos nëse keni vullnet dhe ambicie të mjaftueshme. Shumë prej jush do të përfshihen në plane ose projekte në lidhje me një pronë ose fermë. Gjërat mund të ecin ngadalë, por suksesi është rrugës. Surprizat këtë muaj do të lindin në punën, karrierën ose biznesin tuaj dhe do të krijojnë emocione të këndshme, do të arrini rezultate ose fitime të rëndësishme. Ju mund të përdorni trendet e favorshme të këtij muaji për prezantime, intervista të reja pune, dhe më tepër. Gjatë këtij muaji, fëmijët dhe të rinjtë në familje do të kërkojnë vëmendje më të madhe. Gratë do të duhet të takojnë njerëz të pakëndshëm. Burrat duhet të shmangin konfliktet me njerëzit e lindur nën shenjën e Virgjëreshës, Bricjapit ose Demit.

Gaforrja

Në tetor do të duhet të kujdeseni për shëndetin tuaj ose të një personi në rrethin tuaj të të afërmve. Nëse udhëtoni këtë muaj, jini të kujdesshëm me dokumentet dhe paratë. Nëse është e mundur, mos paguani asgjë paraprakisht, por gjithashtu mos lejoni që surprizat e papritura t'ju gjejnë të papërgatitur. Problemet me një makinë personale janë të mundura dhe do kërkojnë shpenzimin e parave për t'i zgjidhur ato. Një konflikt këtë muaj do të zgjasë pak, por do të jetë me tone të larta, me një shkëmbim fyerjesh, akuzash dhe në disa raste edhe kërcënimesh. Jeta juaj e dashurisë nuk do të jetë e mërzitshme, por nuk do të jetë as ajo që dëshironi. Doni të merrni më shumë, të përjetoni gjëra më interesante. Disa nga ngjarjet e mira këtë muaj që do të ndodhin në familjen tuaj do të lidhen me të ardhurat financiare ose fitimin nga biznesi familjar. Një fejesë ose martesë në tetor është e mundur në rrethin tuaj të të afërmve ose miqve. Disa prej jush do të duhet të kujdesen për një baba ose gjysh që do të ketë nevojë për ndihmën e një personi më të ri dhe më aktiv. Gratë do të befasohen nga lajmet e këqija në lidhje me një grua. Burrat do të kenë më shumë punë për të bërë brenda një kohe të shkurtër.

Luani

Në tetor mund të angazhoheni për realizimin e disa ideve dhe planeve të reja. Gjatë këtij muaji do të keni mundësinë të ndihmoni miqtë ose të afërmit që do të kenë probleme të vështira për t'u zgjidhur. Ju ndoshta do të jeni personi i duhur për të dhënë këshillat e duhura, për të treguar në drejtimin e duhur. Ngjarjet e papritura në shtëpinë tuaj nuk ka gjasa t`ju befasojnë këtë muaj. Përkundrazi, ato do të përshpejtojnë disa procese që lidhen me ndryshimet e nevojshme. Nëse jeni të përfshirë në një proces gjyqësor në lidhje me një shtëpi apo pronë, ky do të jetë një muaj i favorshëm për zhvillimin e tij. Lajmet në lidhje me një problem serioz shëndetësor të një personi që njihni do t'ju shqetësojnë. Për fat të keq e keni larg këtë njeri. Sa i përket punës suaj, do të jeni më të tensionuar këtë muaj, veçanërisht nëse punoni në fushën e financave ose puna juaj ka të bëjë me paratë. Në tetor, shumë do të fillojnë një marrëdhënie të re. Gratë do të presin zhvillimin e ngjarjeve të rëndësishme në lidhje me një fëmijë apo nip. Burrat do të mendojnë se si të zgjidhin një situatë të vështirë emocionale në lidhje me marrëdhëniet e tyre personale ose familjare.

Virgjëresha

Nëse keni lindur nën shenjën e Virgjëreshës, në tetor do të keni arsye të ndryshme për gëzim. Do t'ju jepet një shans të stabilizoheni ose të arrini sukses. Përpara jush është një muaj i favorshëm për realizimin e një ndryshimi që do të jetë i rëndësishëm për jetën tuaj. Tetori do të jetë një muaj i mbarë për zhvillimin e një procesi gjyqësor, pavarësisht nga natyra e tij. Sidoqoftë, mund të zhgënjeheni ose të mashtroheni për paratë që do të kenë lidhje me dikë në familjen tuaj. Tetori do të jetë një periudhë e favorshme për zhvillimin e marrëdhënieve tuaja profesionale dhe të biznesit. Do të jeni në gjendje të arrini sukses. Ju do të merrni lajme të këqija ose do të përjetoni një ngjarje të vështirë në lidhje me një person që është i afërmi juaj. Marrëdhëniet martesore të disa përfaqësuesve të shenjës së zodiakut Virgjëresha mund të jenë të komplikuara. Kjo do të prekë kryesisht ata që janë të paqëndrueshëm, kanë çështje problematike ose janë të mbingarkuar me shumë stres në muajt e fundit. Një krizë e re në marrëdhënien tuaj mund të vërë në pikëpyetje të ardhmen e martesës. Gjatë këtij muaji do të hiqni dorë nga një prej premtimet tuaja për shkak të rrethanave të reja. Kini kujdes nga çdo lloj vjedhje materiale ose intelektuale në vendin tuaj të punës. Gratë do të kenë një kohë të favorshme për të stabilizuar dhe organizuar financat personale ose familjare, për të blerë gjëra të rëndësishme për komoditetin e shtëpisë ose për sezonin e dimrit. Burrat duhet të shmangin dinakërinë ose manipulimin në marrëdhëniet e tyre familjare, sepse do t’u kthehet si bumerang.

Peshorja

Nëse keni lindur nën shenjën e Peshores, në tetor do të zhgënjeheni nga një bisedë ose një takim për të cilin kishit pasur pritshmëri të mëdha. Në përgjithësi, ky muaj do të jetë një periudhë në të cilën do të shfaqen mundësi të reja. Realizimi i tyre do të varet nga ju dhe përgatitja juaj paraprake. Këtë muaj do të merrni disa lajme të pakëndshme në lidhje me një vajzë apo grua që njihni. Në tetor mund të prisni një mbështetje të rëndësishme ose do të merrni këshilla të dobishme nga një person që ka përvojë të mjaftueshme jetësore ose kontakte dhe do të jenë në gjendje t'ju ndihmojnë. Gjatë këtij muaji do të duhet të bëni një shpenzim për një fëmijë ose një të ri. Arsyeja padyshim që do të jetë e mirë, pasi mund të ketë të bëjë me edukimin, zhvillimin e disa talenteve në fushën e artit, muzikës ose sportit. Mos e ngarkoni veten me emocione negative, shmangni shfaqjet e zemërimit ose pafuqisë. Mendoni me mençuri, veproni me mençuri! Në jetën tuaj të dashurisë, çështjet e pazgjidhura nga muajt e kaluar do të vazhdojnë t'ju shqetësojnë dhe t'ju provokojnë të merrni vendime të rëndësishme. Ju e kuptoni nevojën për një ndryshim më drastik në marrëdhënien tuaj, por nuk jeni akoma gati të luftoni për të. Gjatë këtij muaji, burrat duhet të kenë kujdes me kë kontaktojnë dhe në cilat tubime marrin pjesë. Mund të hasni njerëz të papërshtatshëm ose me reputacion të keq. Gratë do të zhgënjehen nga një lajm që do t'i japë fund një pune ose shprese biznesi.

Akrepi

Në tetor do të përjetoni një konflikt të një natyre financiare të pakëndshme me të afërmit. Probleme në lidhje me paratë mund të ndodhin gjithashtu në vendin tuaj të punës, në një institucion qeveritar (bankar), etj. Në përgjithësi, gjatë këtij muaji jini të kujdesshëm nëse puna juaj ka të bëjë me paratë, ose shitjet. Gjatë këtij muaji do të jeni të kënaqur me një lajm ose propozim, falë të cilit do të keni një qartësi më të madhe për ndryshimin e ardhshëm në jetën tuaj. Në tetor, mos kini frikë të pranoni një ofertë të papritur. Mund të jetë gjithashtu baza e një ndryshimi të favorshëm. Mund të mos jeni në gjendje të shihni potencialin e vërtetë të asaj që po ju ofrohet në këtë kohë. Në tetor, do të ketë raste për mbledhje të ndryshme që do t'ju kërkojnë të zgjidhni një dhuratë të përshtatshme ose të përgatitni një vakt festiv në shtëpinë tuaj. Ata që kanë të afërm në një qytet, fshat ose vend tjetër do të përjetojnë situata tensioni. Gjatë këtij muaji do të merrni informacion të dobishëm përmes lidhjeve tuaja miqësore. Në tetor, ju mund të vendosni themelet e një miqësie të re që do të rritet. Burrat Akrep do të marrin një ftesë për një takim që lidhet me një grua. Në përgjithësi, në tetor do të keni disa takime ose biseda të rëndësishme me gratë, për të cilat do të duhet të jeni seriozë dhe të përgjegjshëm. Gratë do të kenë shqetësime ose probleme në lidhje me një fëmijë ose një të afërm.

Shigjetari

Në tetor vëmendja juaj do të përqendrohet në ngjarje të rëndësishme në jetën e një personi në familjen tuaj. Ky do të jetë një muaj i mbarë për trajtimin ose procedurat mjekësore që lidhen me amësinë në të ardhmen për ato gra që kanë një qëllim apo plan të ngjashëm. Në disa raste, kjo mund të ketë të bëjë me udhëtimin në një qytet ose vend tjetër. Në tetor, ju do të jeni të kënaqur me zhvillimin e favorshëm të çështjeve tuaja financiare me miqtë, ose të afërmit. Në tetor do të duhet të kujdeseni për shëndetin e një gruaje të afërt. Është mirë të dihet se për arsye të ndryshme ose për shkak të rëndësisë së ngjarjeve që do të ndodhin këtë muaj, komunikimi juaj me gratë në rrethin tuaj të të afërmve do të jetë i vështirë, emocional dhe i ndjeshëm. Gjatë këtij muaji, mund të befasoheni këndshëm nga një gjest vëmendjeje ose një dhuratë nga një i dashur. Në tetor, mund të keni vështirësi me njerëz që kanë interesa dhe qëllime të ngjashme me ju dhe që mund të jenë konkurrentët tuaj seriozë. Gjatë këtij muaji do të alarmoheni nga një incident apo lajm i pakëndshëm në lidhje me një person që njihni. Gratë do të kenë shpenzime serioze ose të ardhura më të ulëta financiare. Do të kërkohet të planifikoni çdo qindarkë të buxhetit tuaj. Burrat do të duhet të bëjnë një dhuratë ose favor ndaj një miku.

Bricjapi

Do të keni një takim të pakëndshëm me një grua që ka një natyrë të vështirë ose hipokrite. Ky person patjetër që do të dëshirojë të arrijë qëllimet e tij ose është i pushtuar nga ambicie të mëdha për të arritur një pozitë më të lartë. Gjatë këtij muaji, do të ketë shqetësime për shëndetin ose problemet personale të një burri. Në rrethana të papritura, do të duhet të angazhoheni për zgjidhjen e një problemi shtëpiak. Në tetor do të keni kontakte dhe takime të dobishme dhe premtuese me njerëz nga një qytet apo vend tjetër. Gjatë këtij muaji, do të jetë mirë të rimendoni marrëdhënien tuaj me një të afërm me të cilin nuk keni kontakte të shpeshta për arsye personale. Ky do të jetë një muaj i pafavorshëm për çështjet gjyqësore ose juridike, pa marrë parasysh me çfarë lidhen në mënyrë specifike. Në tetor, shumë do të jenë të lumtur me paratë që do të marrin për një shërbim, ose punë shtesë. Ky do të jetë një muaj i mbarë për udhëtime. Do të përjetoni një surprizë.

Ujori

Këtë muaj do të keni vështirësi personale ose profesionale me një person që ndoshta do të jetë i afërmi ose kolegu juaj. Udhëtimi këtë muaj do të sjellë më shumë stres. Konfliktet do të shpërthejnë më lehtë gjatë këtij muaji për shkak të mungesës së durimit. Në tetor, përgjithësisht do të keni mundësi më të mira financiare. Kjo do të ndodhë falë pagës tuaj të mirë, shfaqjes së mundësisë për punë jashtë orarit ose punës me kohë të pjesshme. Ju do të jeni të kënaqur me paratë, por do keni punë të shtuar. Gjatë këtij muaji do të merrni lajme ose një dokument në lidhje me një çështje financiare, zgjidhja e të cilave do të jetë në favorin tuaj. Në tetor, do të merrni një ndihmë të rëndësishme në karrierën ose biznesin tuaj, e cila do t'ju ndihmojë të realizoni idenë tuaj ose të merrni një ngritje në një pozitë më të mirë. Gjatë këtij muaji do të krijoni një njohje të papritur me një person interesant. Do të merrni një ftesë për të takuar dikë që s`e keni parë kohët e fundit. Në tetor, një ofertë ose informacion i papritur mund t'ju ndihmojë shumë në zhvillimin e planeve tuaja personale deri në fund të vitit. Shumë do të gëzojnë një blerje të rëndësishme që do të sjellë rehati më të mirë në shtëpi. Gratë do të përjetojnë disa situata serioze stresuese. Burrat do të befasohen nga zhvillimi i papritur i punëve të tyre.

Peshqit

Në tetor do të takoni një njeri që s`e keni takuar asnjëherë më parë. Shumica prej jush do të mirëpresë mysafirë në shtëpi. Ky muaj do të jetë i favorshëm për ndryshime në jetën e një fëmije apo nipi. Në tetor do të keni ëndrra interesante dhe të çuditshme në lidhje me një person nga familja juaj, të cilat do të jenë të rëndësishme për t`u interpretuar në mënyrë korrekte. Do të vlerësoni përvojat e vjetra të dashurisë. Do të ketë një zhvillim të mirë dhe një ndryshim në jetën tuaj që tashmë ka filluar. Ju keni një vendim të rëndësishëm për të marrë. Gratë mund të udhëtojnë për të takuar ose vizituar dikë. Vizitorët në shtëpinë tuaj nuk përjashtohen. Burrat do të shijojnë një ngjarje ose përvojë të rëndësishme në shtëpinë e tyre në lidhje me çështje të ndryshme të rëndësishme familjare.

*Burimi Astro Velida