HOROSKOP

Lidhjet e këtyre katër shenjave të horoskopit do të vihen në provë gjatë dhjetorit

Lidhjet e këtyre katër shenjave të horoskopit do të vihen

1. Peshqit

Tre javët e para të dhjetorit janë me të vërtetë energji. Kjo energji e fuqishme ndryshon jetën dhe lëkund tokën. Neptuni është planeti i ëndrrave ndërsa Jupiteri zgjeron çdo gjë që prek. Në këtë rast, brenda të dy planetëve në shenjën tuaj të zodiakut, çdo gjë që prekni do të kthehet në ar, përfshirë marrëdhënien tuaj romantike. Gjatë javëve të para, është e rëndësishme të mos e shisni veten kur bëhet fjalë për ëndrrat tuaja. Mishëroni të vërtetën tuaj më autentike dhe lëreni të shkëlqejë, i dashuri i duhur do të jetë dikush që tërhiqet nga e vërteta. Është e rëndësishme të qëndroni të vendosur dhe të përqendruar këtë muaj duke besuar sinqerisht se gjithçka është e mundur.

2. Binjakët

Ka pasur një temë të vazhdueshme në marrëdhënien tuaj romantike që nga maji i këtij viti. Ju mund të keni pyetur veten nëse keni bërë zgjedhjet e duhura në lidhje, apo nëse gjërat do të ndryshonin ndonjëherë. Ngadalësoni ritmin. Me Marsin retrograd në shenjën tuaj, juve ju është dhënë përfitimi i kohës. Kjo ju ka lejuar të përmbaheni nga veprimet drastike dhe të mendoni se përfundimi i marrëdhënies suaj është zgjidhja për të gjitha problemet tuaja. Ndonëse është e vërtetë që ndonjëherë marrëdhëniet duhet të përfundojnë, në këtë rast, duhet të mendoheni mirë.

3. Shigjetari

Ju dëshironi rezultate të menjëhershme, por gjithashtu keni nevojë për prova që vendimi që po merrni është i duhuri. Marsi retrograd te Binjakët ka nxitur ndryshime në jetën tuaj romantike ndërsa Neptuni tek Peshqit po ju bën të mendoni ndryshe për atë që do të thotë fjala shtëpi. Kur ndiheni më mirë me veten, do të merrni edhe vendime më të mira kur bëhet fjalë për dashurinë. Ju keni kaluar një fazë të mundshme të ndjenjës së pavendosmërisë për diçka që lidhet me jetën tuaj romantike. Fakti është se kjo ekzistonte vetëm sepse ju ishit të pavendosur për veten tuaj.

4. Gaforrja

Planetët hyjnë në shtëpinë tuaj romantike këtë muaj, duke sjellë shumë zhvillime dhe përmirësime pozitive. Energjia e Bricjapit sjell gjithmonë mundësi dhe reflektim kur bëhet fjalë për marrëdhëniet dhe këtë muaj pas vitit që keni pasur, jeni gati t'i shfrytëzoni ato. Qëllimi kryesor i këtij viti për ju ishte të mësoni të flisnit të vërtetën. Ndonjëherë, sidomos në marrëdhënie, e vërteta i ndryshon gjërat. Tani që po dilni në anën tjetër të këtij mësimi, jeni gjithashtu gati të përparoni ndryshe në marrëdhënien tuaj. Pavarësisht nëse është takimi me dikë të ri apo thellimi i një lidhjeje ekzistuese, ky muaj për ju ka të bëjë me kultivimin e një marrëdhënieje autentike që bazohet vetëm në të vërtetën tuaj. Kjo do t'ju lejojë të krijoni më shumë hapësirë ​​për dashuri dhe edukim, gjë që keni dashur gjithmonë. Ju mund të ndiheni të sfiduar për të shprehur veten në këto mënyra të reja kur ju paraqitet mundësia, por bëhet fjalë vetëm për t'u siguruar që nuk po komprometoni kurrë të vërtetën tuaj për rehatinë e tjetrit.