HOROSKOP

Ç’lloj miku jeni bazuar në shenjën e Zodiakut

Ç’lloj miku jeni bazuar në shenjën e Zodiakut

Të kesh një grup të mirë miqsh është shumë e rëndësishme për çdo njeri. Ndonjëherë i gjejmë në mënyrë të papritur, ose kanë qenë aty që nga fëmijëria, universiteti, vendi i punës etj. Për të ditur nëse personi me të cilin po flisni do të jetë i pajtueshëm me ju si mik ose për të kuptuar si dukeni në sytë e miqve tuaj , më poshtë keni një listë se çfarë shoku jeni sipas shenjës suaj së zodiakut.

Dashi

Dashi bën shumë për miqtë e tyre. Në ditët e vështira, Dashi do të vazhdojë t'i shtyjë miqtë e tij, t'i motivojë, dhe t'u japë forcë për të ecur para.

Demi

Kjo shenjë e zodiakut ka të bëjë me besnikërinë. Ato mund të jenë spiranca juaj, shkëmbi juaj edhe në kohërat më të errëta. Ju kurrë nuk i thyeni premtimet.

Binjakët

Nëse jeni një Binjak, atëherë jeni ai shoku që gjithmonë do ta bëjë mikun tuaj të qeshë. Ju jeni gjithashtu personi me të cilin dikush mund të ketë një bisedë të mirë dhe të gjatë.

Gaforrja

Ju jeni ai mik i dhembshur që të gjithë kanë nevojë. Gaforret u japin besim njerëzve dhe u kujtojnë atyre se ia vlen gjithë lumturia në botë dhe se nuk duhet të humbasin kurrë shpresën.

Luani

Bujaria është tipari kryesor i Luanëve. Këta njerëz duan të ndajnë gjëra me miqtë dhe t'i përkëdhelin ata. Takimi i më shumë njerëzve, shoqërimi është forca e tyre.

Virgjëresha

Duke qenë se Virgjëresha është shumë praktike, ata janë të shkëlqyer në zgjidhjen e problemeve. Domëthenë për çdo gjë mund të mbështeteni tek ta.

Peshorja

Peshoret janë të shkëlqyeshëm në shoqërim dhe këtu ndihmojnë edhe miqtë. Ata do t'ju lidhin me njerëz të rinj, do të ndihmojnë në nxitjen e bisedave.

Akrepi

Pasi të jeni mik i dikujt, do të bëni çdo gjë për të. Ju jeni shumë besnik Akrep!

Shigjetari

Miqtë tuaj mund të mbështeten tek ju kur kanë nevojë për një aventurë. Ata duan të bëjnë diçka të çmendur? Ju jeni personi i parë që do të kërkohet për shoqëri. Të provosh gjëra të reja dhe të krijosh kujtime është ajo që sjell në tryezën e miqësisë.

Bricjapi

Ju inkurajoni miqtë që të përmirësohen, ndihmoni në arritjen e qëllimeve të tyre dhe përpiqeni të bëni më të mirën për t'i frymëzuar ata.

Ujori

Ju inkurajoni miqtë tuaj të jenë vetvetja. Ju kurrë nuk ndiqni mentalitetin e tufës dhe jetoni jetën sipas kushteve tuaja. Kjo inkurajon edhe tjetrin që të jetë versioni më i mirë i vetes.

Peshqit

Ju i ndihmoni miqtë tuaj të eksplorojë brendësinë e tyre. Të gjithë do t’ju besojnë juve dhe do të ndajnë gjëra shumë personale gjithashtu për faktin se nuk jeni gjykues.

Tiranapost.al