HOROSKOP

Nesër hëna e plotë, çfarë do të thotë për secilën shenjë?

Nesër hëna e plotë, çfarë do të thotë

Nesër, 13 korrik, hëna do të jetë e plotë. Po si në çdo rast, ky fenomen nuk vjen pa ndikim tek shenjat e horoskopit.

Dashi

Kjo superhënë ndriçon karrierën, reputacionin dhe kontributin tuaj në botë.

Do të merrni disa vendime se si të përmirësoni jetën tuaj. Stabiliteti dhe paratë janë të rëndësishme, por mos harroni t`i kushtoni vëmendjen edhe zemrës tuaj.

Është e rëndësishme të doni atë që bëni dhe të bëni atë që doni. Kini kujdes që të mos shpërndani në rrjetet sociale më tepër seç duhet, pasi jeta juaj mund të bëhet më 'publike' nga sa dëshironi.

Numëroni deri në dhjetë përpara se të ndani diçka shumë personale.

Demi

Ju mund të dëshironi të udhëtoni jashtë, ose në të kundërt të fokusoheni tek studimi. Është koha për të realizuar ëndrrat.

Hëna dhe Urani janë miq tani, kështu që mund të ndodhin gjëra të paparashikueshme të një natyre pozitive. Surprizat dhe emocionet janë në rend të ditës. Sidoqoftë, kini kujdes emocionet tuaja, pasi mund të bëheni pak kompulsivë ose të nxitur për diçka që s`duhet. Emocionet e thella imponuese mund të përpiqen t'ju sundojnë, kështu që merrni kontrollin dhe tregoni pak përmbajtje nëse është e mundur.

Binjakët

Ndonjëherë është e vështirë t'u besosh të tjerëve. Së pari, mësoni t'i besoni vetes dhe gjykimit tuaj, OK mund të jeni zhgënjyer në të kaluarën, por çdo ditë është një ditë e re.

Ju mund të rinovoni idetë dhe besimet tuaja. Vendosini vetes qëllime të vogla të arritshme. Kjo do të rrisë vetëbesimin tuaj. Është e mundur që të takoni dikë të veçantë.

Nëse ecni hap pas hapi dhe nuk nxitoni, do të keni një ndjenjë nëse duhet të vazhdoni apo jo. Është koha të mësoni t'u besoni ndjenjave. Nuk quhet kot 'intuitë e brendshme'. Perdoreni. Burimet e përbashkëta mund të jenë gjithashtu në axhendën tuaj.

Gaforrja

Marrëdhëniet e rëndësishme tani janë në qendër të vëmendjes. Është e rëndësishme të ushqeni këto partneritete, duke u kujdesur për njerëzit që janë të rëndësishëm për ju.

Ju mund të jeni duke menduar për ta bërë mjedisin tuaj më tërheqës dhe paqësor, në mënyrë që familja dhe miqtë të kenë një vend të sigurt për të 'zbarkuar' në kohë grindjesh.

Sidoqoftë, mos e teproni, është gjithashtu e rëndësishme të gjeni ekuilibrin midis pavarësisë dhe mbështetjes së të tjerëve.

Luani

Superhëna ndriçon punën tuaj të përditshme, zakonet dhe shëndetin. Mund të bëheni të vetëdijshëm për diçka që ka nevojë për vëmendjen tuaj.

Ju mund të ndiheni sikur jeni duke u shtrirë në dy drejtime të ndryshme, por mund ta menaxhoni këtë.

Të tjerët mund t'ju kërkojnë për një shpatull për të qarë. Për sa kohë që dëgjoni, por nuk përfshiheni shumë emocionalisht, mund ta ndihmoni situatën. Ju gjithashtu keni nevojë për argëtim në jetën tuaj.

Virgjëresha

Superhëna po ju thërret të kaloni pak kohë për t'u argëtuar. Është koha për pushim dhe kënaqësi.

Kjo do të ndihmojë në krijimtarinë tuaj.

Shprehini ndjenjat dhe emocionet pasi janë të rëndësishme për krijimtarinë tuaj. Gjeni një rutinë që ju jep pak kohë për veten. Edhe nëse është vetëm një shëtitje.

Ndërsa është e rëndësishme të keni marrëdhënie të mira, kujdesi për veten është shumë i nevojshëm gjithashtu.

Peshorja

Ndoshta po mendoni më seriozisht për shtëpinë dhe familjen tuaj, ndoshta kërkohen disa vendime? Ndonjëherë vendimet janë të vështira.

Lidhjet tuaja me gratë mund të vihen në fokus. Ndoshta ia vlen të merret në konsideratë se sa shumë u jepni të tjerëve dhe sa merrni.

Superhëna përballë Diellit, mund t'ju tërheqë vëmendjen në zonat e jetës tuaj ku nuk jeni aq të lumtur. Kjo është gjë e mirë, sepse të paktën mendja juaj është në punë tani dhe mund të filloni të mendoni një zgjidhje që sjell lumturinë në jetën tuaj.

Akrepi

Komunikimet tuaja mund të marrin një ton më serioz tani pasi superhëna po ju inkurajon të jeni të përgjegjshëm.

Ndjenjat tuaja mund të nxisin vërtet krijimtarinë tuaj dhe nëse jeni i përfshirë me marketing, atëherë ky është një bonus. Mund të ketë disa momente emocionale me të afërmit.

Neptuni bekon jetën tuaj shpirtërore, kështu që është një kohë e shkëlqyer për të medituar dhe për t'u kushtuar vëmendje ëndrrave tuaja tani.

Shigjetari

Superhëna në zonën tuaj të parave po ju thërret të jeni financiarisht të përgjegjshëm. Nëse nuk keni qenë, atëherë ka ardhur koha. Nëse keni qenë të zellshëm me paratë tuaja, atëherë mund t'ju vijë një lloj 'bonusi' ose mundësie financiare.

Duhet të bëni disa veprime të llogaritura mirë. Bëni kërkimin tuaj dhe largohuni nga investimet e pallogaritura mirë, kur paratë i keni fituar me vështirësi.

Bricjapi

Superhëna është në shenjën tuaj. Ka disa avantazhe për këtë... nëse keni ngecur në një rrëmujë ose jeni ndjerë pak i lodhur kohët e fundit, atëherë me siguri do të inkurajoheni të ecni përpara. Diçka mund të ndodhë për t'ju kujtuar se ka më shumë në jetë sesa thjesht puna.

Universi dëshiron që ju të jetoni pak më shumë sesa thjesht të ekzistoni duke bërë atë që mendoni se duhet të bëni.

Në fakt, emocionet tuaja mund të jenë mjaft intensive. Kjo është përrallore sepse ato mund të ushqejnë jetën tuaj dhe t'ju ndihmojnë të ndryshoni drejtimin për aty ku duhet.

Ujori

Është një kohë mjaft shpirtërore për ju tani. Superhëna është në nënndërgjegjen tuaj duke nxitur gjërat, kështu që është një kohë e shkëlqyer larg shpërqendrimeve dhe përgjegjësive.

Mund ta keni të vështirë të gjeni kohën, megjithatë, mendojeni si një investim për të ardhmen tuaj.

Superhëna dhe Marsi janë armiq, kështu që bëni pak kujdes me padurimin dhe nervozizmin. Kushtojini vëmendje mjedisit tuaj.

Peshqit

Superhëna po zbukuron zonën tuaj sociale. Ju mund të gjeni miq të rinj.

Do të krijoni hapësirë ??në jetën tuaj që energjitë e reja të hyjnë. Shpresat dhe ëndrrat tuaja gjithashtu mund të kenë një ndikim në këtë riorganizim të miqve dhe grupeve.

Është koha për të vendosur pak stabilitet në marrëdhëniet që i mbijetojnë çdo ndryshimi. Miqësia me gratë bëhet më e rëndësishme.