HOROSKOP

Ujori më pak nga të gjithë. Njihuni me shenjat më të ndjeshme të Horoskopit

Ujori më pak nga të gjithë. Njihuni me shenjat më të

E konsideron veten si person shumë të ndjeshëm? Shqetësohesh se si njerëzit reagojnë ndaj gjërave që thua? Po kur dikush të flet me tone nervozizmi?

Nëse i referohemi shenjave të zodiakut në astrologji, këta individë duket se janë më shumë të ndërgjegjshëm dhe i përpunojnë gjërat në një nivel me të thellë.

Ata janë të orientuar drejt detajeve, mund të mbivlerësohen dhe mund të përdorin taktika të caktuara si njerëz të këndshëm për të shmangur kritikat.

Njerëzit tepër të ndjeshëm e përpunojnë botën përreth tyre ndryshe dhe kanë më shumë të ngjarë të vuajnë nga ankthi dhe depresioni nëse përjetojnë një histori negative.

Ata i ndiejnë gjërat më thellë se të tjerët dhe për këtë shkak përvojat negative zgjasin më shumë duke bërë që të ndikojnë në shëndetin mendor.

Kush janë më të ndjeshmit dhe më pak sipas shenjave? Shih renditjen si më poshtë, nga më i ndjeshmi tek ai më pak.

1-Peshqit

2-Gaforrja

3-Peshorja

4-Binjakët

5-Virgjëresha

6-Akrepi

7-Demi

8-Bricjapi

9-Luani

10-Shigjetari

11-Dashi

12-Ujori

*Tiranapost.al.