Horoskop

Horoskopi: Ja arsyet pse shenjat mund të vrasin dikë

Ndoshta ju realisht nuk do të guxoni kurrë të vrisni dikë por ndoshta në imagjinatën tuaj po.

Ja se cilat janë arsyet që do ju shtyni drejt një akti të tillë sipas secilës shenjë:

-Dashi( 21 Mars- 19 Prill)

Të lindurit e kësaj shenje mund të vrasin sepse ndihen të mërzitur, pasi janë mësuar të kenë një jetë të mbushur me aventura. Gjithashtu sepse duan të kalojnë monotoninë dhe të ndihen gjallë sërish.

-Demi ( 20 Prill- 20 Mars)

Tradhëtia është arsyeja që mund t’ju shtyj të vrisni dikë, sepse doni të hakmerreni. Doni gjithashtu të largoni çdo mundësi që personi t’ju lëndoj sërish.

-Binjakët (21 Maj- 20 Qershor)

Binjakët akumulojnë shumë inate përgjatë viteve dhe mbajnë përbrenda emocionet më të errtëa. Këto arsye mund t’ju shtyjnë që edhe ofendimin më të vogël të mos e pranoni por të reagoni në mënyrën më të keqe të mundshme.

-Gaforrja( 21 Qershor- 22 Korrik)

Nëse lëndohen personat që ju doni më shumë ose i shikoni të mërzitur, mund të jenë arsye që ju shtyjnë të vrisni personat që i kanë lënduar.  Mbrojtja e familjes dhe miqve  janë prioritet për ju.

-Luani (23 Korrik- 22 Gusht)

Luanët mund t’ju vrasnin nëse ju nuk tregoni respekt ndaj tyre dhe nëse silleni në mënyrë jo njerëzore  me ata.

-Virgjëresha ( 23 Gusht-22 Shtator)

Personat e kësaj shenje i lejojnë dhe u japin përparësi shumë njerëzve në jetën e tyre. Duke u treguar të mirë për shumë kohë, ata zhgënjehen dhe mund të ndërmarrin të tillë veprimesh.

-Peshorja (23 Shtator- 22 Tetor)

Peshoret mund të vrasin sepse një anëtar i familjes ka humbur jetën, sepse kanë humbur punën si edhe sepse kanë pësuar një humbje të madhe dhe nuk gjejnë dot mënyra të përballojnë stresin.

-Akrepi ( 23 Tetor- 21 Nëntor)

Të mbajturit mëri dhe dëshira për hakmarrje mund të jenë arsye pse një akrep mund të bëjë një vrasje. Pas veprimit ata do të presin të ndihen ndryshe.

-Shigjetari ( 22 Nëntor- 21 Dhjetor)

Të qenurit të dehur dhe nën efektin e lëndëve narkotike mund të bëjnë që të humbisni kontrollin.

-Bricjapi ( 22 Dhjetor- 19 Janar)

Dëshira për të sfiduar veten, për të provuar inteligjencën tuaj si edhe të shikoni sesi do të përballoni situatën, janë arsye që ju mund t’ju shtyjnë të vrisni dikë.

-Ujori ( 20 Janar- 18 Shkurt)

Fantasia juaj lidhur me vdekjen dhe mendimet të ngjashme është shumë e hershme, sa një ditë mund t’ju çoj drejt vrasjes.

-Peshqit ( 19 Shkurt- 20 Mars)

Ndryshe nga shenjat e tjera, ju vrisni për vetëmbrojtje. Të prekur nga një sulm dhe pa ndonjë rrugë tjetër, ju kryeni një vrasje.