Horoskop

Horoskopi javor 2-9 dhjetor

Horoskopi javor 2-9 dhjetor

Dashi

Këtë javë do të befasoheni nga shumica e ngjarjeve që do përjetoni. Kjo patjetër do të ndikojë në gjendjen tuaj emocionale dhe do jenë shkak për netët pa gjumë dhe dhimbjen e kokës. Kjo javë do të ketë rëndësinë e saj për zhvillimin e planeve tuaja. Mund të duhet të merrni një vendim që do të përcaktojë zhvillimin e planeve që janë të rëndësishme për fillimin e vitit 2020 ose që lidhen me ndryshimet në stilin e jetës tuaj. Gjatë javës do të merrni lajme, telefonata ose do të përfshiheni në takime. Po merrni pjesë në një ngjarje të veçantë që mund të ketë rëndësi publike. Do të jetë nevoja të diskutoni martesën e një të afërmi. Gjatë këtyre ditëve, do të keni një angazhim financiar. Gratë do të duhet të jenë më të kujdesshme me shëndetin e tyre. Burrat do të duhet të tregojnë karakter para vendimeve të vështira.

Demi

Këtë javë do t'ju duhet më shumë përqendrim dhe vendosmëri për të zgjidhur problemet në jetën tuaj. Nëse kjo ka të bëjë me njerëzit që ju shkaktojnë tension, atëherë do të jeni gati të bisedoni me ta me ndershmëri dhe të merrni një vendim të rëndësishëm për marrëdhëniet tuaja në të ardhmen. Kjo javë do sjellë lajme për ju që do t'ju ndihmojnë të bëni plane për ditët e fundit të vitit. Disa pengesa, keqkuptime apo shqetësime që ju kanë vënë në vështirësi do të eliminohen. Java do të mbahet mend për disa surpriza që do t’i bëjnë ditët tuaja më të gjalla dhe emocionuese. Do të jetë e favorshme për zhvillimin e planeve profesionale, punës dhe prezantimeve të lidhura me karrierën. Gratë do të bëjnë diçka të veçantë për shtëpinë e tyre, në lidhje me dekorimin e Krishtlindjes. Burrat do jenë të prirur pas punës.

Binjakët

Këtë javë do të përjetoni ngjarje të ndryshme që do të jenë të rëndësishme për jetën e të afërmve, miqve dhe madje edhe komunitetit ku jetoni. Disa nga këto përvoja do t'ju bëjnë të mendoni për shkaqet e tyre dhe ato që mund të vijnë pas tyre. Në një mënyrë apo tjetër, ngjarjet e javës do të jenë një mësim i rëndësishëm i jetës për ju. Gjatë këtyre shtatë ditëve, dashuria mund t’ju ​​bëjë të shijoni përvoja interesante. Kjo do të jetë një javë e mbarë në aspektin financiar. Shumë do të befasohen nga të ardhurat shtesë në buxhetin e tyre. Gratë do të marrin më shumë përgjegjësi për familjen. Burrat do të përqendrohen kryesisht në çështjet e tyre financiare dhe sigurimin e burimeve të mjaftueshme në buxhetin e familjes.

Gaforrja

Mund të keni nevojë për një udhëtim. Gjatë javës do të keni rastin të gëzoheni për diçka të rëndësishme në shtëpinë tuaj. Mund të përfundoni me sukses një çështje të rëndësishme që prek shtëpinë, pronën ose familjen tuaj. Gjatë këtyre shtatë ditëve, kini kujdes me postën tuaj të zyrës ose dokumentet e punës për të cilat jeni përgjegjës. Gjatë javës, do të keni shqetësime për shëndetin e një të afërmi ose miku. Gratë do të jenë shumë të kujdesshme dhe konservatore në veprime dhe vendime. Do të keni frikë të merrni ndonjë rrezik. Burrat do ta kuptojnë rëndësinë e kohës deri në fund të vitit. Do të jeni me nxitim për të përfunduar detyra të rëndësishme profesionale.

Luani

Do të ketë polemika këtë javë në marrëdhëniet që janë të rëndësishme për ju. Do t'ju kërkohet të jeni të drejtpërdrejtë dhe të vendosur. Gjatë javës do të gjeni kohën për të bërë një takim ose bisedë të shtyrë. Kjo do të jetë një javë e mbarë për të punuar me fëmijët. Këtë javë, do t'i kushtoni më shumë vëmendje buxhetit tuaj personal dhe situatës suaj financiare në tërësi. Do të keni shpenzime të konsiderueshme gjatë javëve të ardhshme. Gjatë javës do të takoni një person (mbase në internet) të cilin nuk e keni parë në një kohë të gjatë. Gratë do të kenë shumë probleme emocionale që lidhen me vendin e tyre të punës. Burrat do të shijojnë gjërat e vogla në jetë.

Virgjëresha

Para keni një javë në të cilën do të takoni njerëz të çuditshëm. Ose do magjepsesh ose të zhgënjehesh, varët nga pritshmëritë që ke pasur. Problemet që dikush do të krijojë në jetën tuaj nuk do të krijohen me dashje. Ato me shumë mundësi do të jenë rezultat i ndonjë gabimi, veprimi të nxituar ose naiviteti. Ju gjithashtu mund të keni një faj në këtë problem. Në përgjithësi, kjo javë sjell më shumë takime dhe biseda me njerëz që janë të afërmit tuaj, ose miq. Ju mund të keni nevojë të vizitoni një zyrë qeveritare, bankë, gjykatë ose institucion tjetër këtë javë. Shmangni përpjekjet për të manipuluar ose shpërndarë informacion të pasaktë dhe thashetheme. Gratë do të jenë të ndjeshme ndaj sharmit dhe joshjes së një mashkulli. Burrat do të nervozohen shumë këtë javë.

Peshorja

Do të keni shumë tension këtë javë. Do të jeni të shqetësuar dhe kjo mund të shkaktojë probleme në punën dhe shtëpinë tuaj. Mosmarrëveshjet dhe konfliktet mund të jenë një dukuri e përditshme nëse nuk i kontrolloni tekat dhe emocionet tuaja. Këtë javë, angazhimet familjare do jenë më të mëdha dhe të gjithë të afërmit do të presin që ju t'i zgjidhni ato. Mos shpresoni të merrni ndihmë nga njerëzit e tjerë, por mendoni ta bëni gjithçka vetë. Është e vështirë të parashikoni nëse do arrini ndonjë sukses gjatë javës. Përdoreni këtë javë për të riorganizuar përparësitë tuaja për vitin 2020. Gjatë javës mund të filloni të përgatiteni për zbatimin e tyre. Gratë do të angazhohen për rregullimin e dokumenteve ose kontratave të ndryshme (kryesisht ato financiare). Mund t'ju ofrohet një punë me pagë më të mirë. Burrave do t'u mungojë ambicia dhe vullneti në këto shtatë ditë. Do të jeni të prirur të pendoheni për gabimet ose lëshimet që keni bërë prej kohësh.

Akrepi

Këtë javë do të jeni në gjendje të arrini suksesin që është i rëndësishëm për ju. Financiarisht do jeni mirë. Gjatë javës do të angazhoheni në disa detyra të rëndësishme. Është gjatë këtyre shtatë ditëve mund të fillojë një proces ndryshimi, i lidhur me një mënyrë të re jetese. Mos e refuzoni një ftesë për një mbledhje. Do të jetë e rëndësishme ta mbani jetën shoqërore aktive. Ngjarjet interesante këtë javë do të përjetohen në fushën dashuri. Gratë do të blejnë dhurata për Krishtlindje. Burrat do të kenë një javë me shanse dhe mundësi të reja.

Shigjetari

Lajmet në lidhje me një të dashur do t'ju habisin. Kini kujdes në atë që ndani dhe me kë e ndani. Do të jetë mirë të mbroni postën tuaj personale dhe çdo informacion që nuk dëshironi të bëhet publik. Gjatë javës do të duhet të kujdeseni për shëndetin tuaj. Për shkak të tensionit të shtuar, pagjumësia, migrena, ndryshimet e shpeshta të humorit të pashpjegueshme nuk ndiheni mirë. Kaloni më shumë kohë në natyrë ose bëni kujdes me ushqimin. Gjëra të reja dhe njerëz të rinj do të vijnë në jetën tuaj këtë javë. Gratë do të jenë të paqëndrueshme emocionalisht, me një tendencë për të qenë pesimiste ose mosbesuese. Burrat do të kenë mundësinë të takojnë njerëz interesante.

Bricjapi

Kjo është një javë në të cilën ngjarjet ose takimet do t'ju kthejnë në të kaluarën. Angazhimet e reja janë të mundshme. Kjo do të jetë një javë e vështirë në të cilën do të duhet të "qëndroni në këmbët tuaja", t'i bëni gjërat ngadalë, me shumë arsye dhe praktikë në veprime. Kini kujdes me njerëzit që kanë një qëndrim negativ ndaj jush. Gjatë këtyre shtatë ditëve, smira ose keqdashja e tyre do t’ju pikëllojë. Java do sjellë një takim me një të afërm, fqinj, mik apo koleg. Gratë do të përjetojnë emocionalisht një dramë personale. Kujdesuni kur drejtoni ose përdorni transportin publik. Burrat do të jenë të prirur për akte mashtrimi dhe dinakërie. Asnjë gjë e mirë nuk arrihet në këtë mënyrë.

Ujori

Kjo është një javë në të cilën interesat tuaja financiare do të përcaktojnë drejtimin e veprimeve dhe vendimeve tuaja. Kjo javë nuk premton të ardhura të mëdha, por mund të kurseni diçka. Gjatë javës do të jeni të kënaqur me lajmet, ose takimin me një të afërm. Ka shumë surpriza gjatë kësaj jave për ata që kanë lindur nën shenjën e Ujorit. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të duhet të merrni vendime pothuajse çdo ditë. Kjo do të jetë një javë e mirë për kontakte me institucionet gjyqësore ose juridike. Gratë do të shpenzojnë më shumë kohë dhe para për blerje për dhurata ose sende të tjera të rëndësishme. Lajmet për fëmijën do t'ju befasojnë ose kënaqin. Burrat do ta kenë të vështirë të kontrollojnë emocionet e tyre për shkak të dinamikës së ngjarjeve, takimeve ose përvojave të papritura.

Peshqit

 

Keni përpara një ngjarje që do t'ju kërkojë të merrni pjesë personalisht. Kjo mund të vështirësojë planet tuaja për javën. Kjo do të jetë një kohë e përshtatshme për të nënshkruar një dokument ose kontratë. Gjatë javës do t'ju duhet të merrni një vendim në lidhje me udhëtimin ose njerëzit që janë të vendosur në një vend tjetër. Jini të kujdesshëm me kontaktet tuaja me njerëz nga qytete dhe vende të tjera. Ngjarjet e javës do t'ju kërkojnë të veproni me shumë takt dhe durim pasi këto do të kenë një ndikim të rëndësishëm në jetën tuaj personale ose familjare. Gratë do të jenë shumë ambicioze për të arritur një rezultat konkret nga veprimet e tyre gjatë javës. Burrat do ta gjejnë veten në një situatë delikate në të cilën do të humbin diçka që ishte e tyre ose që shpresonin të merrnin.

*Ky post u përshtat nga Astro Velida dhe është realizuar nga Fabjola Hije.