Horoskop

Horoskopi javor 23-29 shtator

Horoskopi javor 23-29 shtator

Dashi

Shumë prej jush do të presin lajme këtë javë në lidhje me njerëzit nga rrethi juaj i të afërmve. Gjatë këtyre shtatë ditëve do angazhoheni në dokumente të rëndësishme familjare ose çështje të tjera administrative. Kjo do të jetë një javë e mirë për angazhimet që lidhen me fëmijët, pavarësisht nëse ata janë fëmijët tuaj. Do të keni ngjarje, takime dhe bisedime që do të përcaktojnë vendimet dhe veprimet tuaja gjatë disa javëve dhe muajve të ardhshëm. Gjatë kësaj periudhe, mund të prisni një lajm ose një ngjarje në lidhje me mëmësinë e ardhshme ose lindjen e një fëmije. Në përgjithësi, kjo do të jetë një javë në të cilën do ta keni të vështirë të gjeni kohë për veten tuaj. Disa angazhime ose detyra të reja gjithmonë do të lindin. Do të duhet të përmbushni një premtim ose marrëveshje që keni me një person që ka shumë të ngjarë të jetojë në një vend tjetër. Gjatë javës mund të prisni mysafirë në shtëpinë tuaj ose të merrni pjesë në një takim. Gratë do të kenë një javë interesante financiare. Burrat do të kërkojnë një shpjegim për dështimet e planeve ose veprimet e tyre.

Demi

Këtë javë do të keni mundësinë të rikuperoni humbjet ose kontaktet personale të humbura. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të shfaqen mundësi të reja ose do të krijoni marrëdhënie me njerëzit për t'ju ndihmuar të zgjidhni problemet dhe situatat. Marrëdhënia juaj e dashurisë do të ketë një zhvillim të mirë këtë javë. Do të keni dëshirën dhe mundësinë për të folur rreth veprimeve dhe përpjekjeve të përbashkëta në të ardhmen. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të udhëtuar me të dashurit. Gjatë javës, tregohuni të kujdesshëm me financat. Gratë do të jenë shumë dyshuese për fjalët e këndshme dhe komplimentet e një personi që nuk është nga familja e tyre. Shmangni truket, shpjegimet e çiltra për gjërat për të cilat ju duhet të jeni të sinqertë dhe të drejtpërdrejtë. Veprime të tilla mund të krijojnë komplikime të padëshiruara në punët ose në marrëdhëniet tuaja. Burrat do të jenë të padurueshëm. Ky do të jetë një problem si në marrëdhëniet tuaja personale ashtu edhe në ato profesionale.

Binjakët

Përdoreni kohën këtë javë për të bërë plane dhe angazhime që lidhen me paratë. Qëndroni tolerant, diplomatik dhe të sinqertë në veprimet tuaja. Jeta e dashurisë do të jetë interesante nëse jeni aventurierë. Gjate javës, do të keni mundësinë të bëni miq të rinj ose të përjetoni surpriza të këndshme me partnerin tuaj aktual. Mund t'ju duhet të shtyni një bisedë për shkak të dëshirës suaj për të shmangur një mosmarrëveshje ose konflikt të pakëndshëm. Kontaktet tuaja me kolegët ose klientët duhet të jenë pa emocione ose komente të panevojshme nga ju. Ju mund të keni disa pritshmëri për marrëdhënien tuaj me ta, dhe situata do të zhvillohet në një drejtim krejtësisht tjetër. Gratë do të jenë më emocionale se burrat dhe kjo do t'i bëjë ata më të prirura për romancë, dëshirë për intimitet ose udhëtim në vende të veçanta. Nëse jeni beqar, përdoreni këtë javë për të gjetur një lidhje të re. Veprimet e burrave do të varen plotësisht nga aftësitë e tyre financiare.

Gaforrja

Këtë javë do të keni biseda të dobishme në lidhje me realizimin e planeve tuaja të ardhshme. Do të planifikoni shpenzime të rëndësishme. Këtë javë, dëshira juaj për të pasur sukses mund t’ju ​​tundojë të përdorni një mashtrim për të manipuluar dikë. Edhe nëse keni sukses, nuk do të zgjasë shumë. Gjatë javës, do të keni një bisedë ose takim me një person që po përjeton stres intensiv për shkak të ngjarjeve në shtëpi ose në punë. Shumë do të bëjnë udhëtime të paplanifikuara për një sërë qëllimesh: për arsye familjare, për qëllime të kohës së lirë dhe më tepër. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të përjetoni një ngjarje të papritur me miqtë në lidhje me jetën e tyre personale. Do të keni mundësi të shijoni të ardhura të mira financiare.

Luani

Këtë javë do t'ju duhet të ndihmoni të afërmit ose miqtë të zgjidhin probleme ose probleme që i kanë vënë në vështirësi. Këtë javë, do të duhet të kujdeseni për dashurinë tuaj ose jetën familjare dhe, mbi të gjitha, të injoroni çdo përpjekje të njerëzve të tjerë për të ndërhyrë.  Gratë do të investojnë më shumë energji në çështjet që lidhen me shtëpinë dhe familjen e tyre. Burrat do të duhet të kujdesen për shëndetin e tyre. Mos i injoroni simptomat. Shmangni situatat stresuese ose veprimet e rrezikshme. Marrëdhëniet me njerëzit e lindur nën shenjën e Dashit, Luanit, ose Shigjetarit do të kërkojnë shumë durim nga ana juaj.

Virgjëresha

Këtë javë do të përjetoni ngjarje që do të përfshijnë vjedhjen e informacionit personal (nga telefoni, kompjuteri, portofoli) ose sendet. Thjesht injorojini dhe do ndalojnë shumë shpejt. Gjatë javës do të keni angazhime dhe veprime urgjente financiare. Shumë do të udhëtojnë gjatë këtyre shtatë ditëve, dhe ky udhëtim mund të ketë të bëjë me takimin ose vizitën e një vendi tjetër. Prisni lajme të mira. Gratë do të jenë emocionale të paqëndrueshme, gjë që do t'i bëjë ato të ndjeshme këto shtatë ditë. Kjo do të ndikojë veçanërisht në lidhjen tuaj të dashurisë. Burrat do të kujtojnë për një kohë të gjatë një koment fyes ose të pakëndshëm që mund të ketë të bëjë me një person të lindur nën shenjën e Peshores, Binjakëve ose Ujorit.

Peshorja

Këtë javë do të keni një përvojë interesante me njerëz të lindur nën shenjën e Bricjapit, Virgjëreshës ose Demit. Disa do të jenë të gatshëm të bëjnë një investim që do të sjellë përfitim tjetër në të ardhmen. Këtë javë do të keni mundësinë për të përmirësuar shëndetin tuaj pas përfundimit të trajtimit, terapisë ose përmes aktiviteteve sportive. Kjo javë do t'ju japë një kohë të mirë për të zgjidhur një problem të vjetër ose marrëdhënie komplekse me dikë jashtë familjes. Do të keni angazhime në lidhje me pronën që ju ose familja juaj posedoni. Do të duhet të mendoni me shumë kujdes për disa nga veprimet tuaja në këtë drejtim. Gratë do të kenë një javë të suksesshme dhe produktive. Do të jeni në gjendje të realizoni idenë tuaj, e cila do t'ju bëjë krenarë për veprimet ose arritjet tuaja. Kjo do të jetë një javë e mirë që ju të zhvendoseni në një shtëpi tjetër ose të ndryshoni shtëpinë ku jetoni tani. Shëndeti nuk do jetë akoma i qëndrueshëm, kështu që shmangni stresin dhe kujdesuni më mirë për veten tuaj.

Akrepi

Këtë javë do të keni një kohë të mirë për t’i dhënë fund angazhimeve të vjetra që janë të rëndësishme për familjen tuaj. Kjo javë sjell ngjarje të ndryshme që lidhen me familjen dhe miqtë. Jo gjithçka do t'ju pëlqejë.  Gjatë këtyre shtatë ditëve do të kërkoni mënyra për të zgjidhur një problem shtëpiak. Gjatë javës, do ta gjeni veten të ngarkuar me shumë detyra, gjë që mund të krijojë tension në marrëdhëniet tuaja dhe me njerëzit që jetojnë me ju. Këtë javë do të jeni intolerant ndaj njerëzve që po ju pengojnë të realizoni planet tuaja ashtu si dëshironi. Shumë do të organizojnë një mbledhje familjare në shtëpinë e tyre. Kjo do të jetë një javë e mbarë për një fejesë, martesë, pagëzim ose festim përvjetori. Gratë do të mahniten nga biseda me një burrë të lindur nën shenjën e Dashit, Shigjetarit ose Luanit. Burrat do të jenë të prirur për egoizëm dhe izolim nga jeta aktive shoqërore ose familjare. Shokët e vërtetë ose njerëzit që ju duan, do të kuptojnë se kjo është një gjendje e përkohshme, por mos i ngarkoni njerëzit e tjerë me gjendjen tuaj emocionale.

Shigjetari

Këtë javë do të bashkoheni me problemet e të afërmve. Do të keni biseda interesante dhe të dobishme dhe do të diskutoni angazhime të ndryshme në të ardhmen. Shumë do të duhet të kujdesen për sëmundjen e tyre të vjetër shëndetësore. Mund të duhet një trajtim i specializuar. Gjatë javës ka shumë të ngjarë të harroni ose të humbni diçka. Do të diskutoni me miqtë tuaj si të përmirësoni situatën financiare. Në përgjithësi, kjo do të jetë një javë interesante, por edhe përmbushëse. Për fat të keq, jo të gjitha ngjarjet do t'ju sjellin emocione pozitive. Sidoqoftë, vështirësitë që lindin nuk duhet të krijojnë humor melankolik ose depresion. Gratë do të kenë probleme shumë emocionale dhe kontradikta. Burrat do të kenë një ëndërr të çuditshme për disa netë me radhë.

Bricjapi

Këtë javë dashuria dhe jeta juaj familjare do të sjellin përvoja interesante. Shumë do të duhet të marrin vendime të rëndësishme pasi zhvillohet një mundësi e re për një plan apo ide të rëndësishme. Beqarët do keni japë shpresë për një të ardhme më të mire në fushën sentimentale. Kujdesi ose angazhimet e papritura të lidhura me fëmijën ka të ngjarë të ndodhin gjatë javës. Gratë do ta mbajnë mend javën me një përvojë ose takim të këndshëm. Disa ngjarje patjetër do të jenë në gjendje të ngrejnë shpirtin tuaj. Meshkujt do të kenë një javë të mirë profesionale. Një projekt ose përpjekje e rëndësishme në punën ose biznesin tuaj mund të ndryshojë jetën.

Ujori

Këtë javë do të keni aktivitete ose angazhime të përbashkëta kryesisht me gratë. Ka të ngjarë që punët tuaja të kenë të bëjnë me familjen. Kini kujdes me shpenzimet e blerjeve këtë javë. Prisni uljet. Gjatë këtyre shtatë ditëve mos u hutoni në vendet publike dhe kujdesuni për sendet personale. Këtë javë do të përjetoni zhgënjimin e një lajmi ose propozimi që do të merrni. Gjatë këtyre ditëve do të takoni miq të afërt për një rast të rëndësishëm. Do të përjetoni disa ngjarje interesante në familjen tuaj. Do të shikoni ëndrra interesante ose të çuditshme. Mund të keni të ardhura më të mira. Mos kërkoni miq të rinj ose kontakte këtë javë. Përqendrohuni në komunikimin me miqtë dhe të njohurit tuaj të vjetër. Gratë do të kenë ide interesante për ndryshimin e brendshëm të shtëpisë së tyre. Burrat do të jenë më optimistë këtë javë.

Peshqit

Këtë javë do të keni çështje të rëndësishme dhe të përgjegjshme ose takime me njerëz afër dhe larg. Do të merrni lajme që lidhen me një fëmijë ose një person të ri në familjen tuaj. Zhvillimi i ngjarjeve të ndryshme të kësaj jave ka të bëjë me kalimin nga një fazë e jetës tuaj në një tjetër. Do të mbaroni një periudhë dhe ngadalë do të filloni të zhvilloni një të re. Këtë javë do të keni mundësinë të përfitoni nga gjëra që nuk ishin më parë të rëndësishme për ju ose që nuk ishin përparësia juaj. Gratë do të mbajnë vëmendjen tek lajmet publike dhe politike. Do të keni komunikim interesant, dinamik dhe të dobishëm me njerëz nga distanca të ndryshme. Meshkujt do të jenë emocionalë, të prirur ndaj naivitetit.

*Ky post u përshtat nga Astro Velida dhe është realizuar nga Fabjola Hije.