Horoskop

Horoskopi javor 13-19 janar

Horoskopi javor 13-19 janar

Dashi

Kjo është një javë në të cilën do të përfshiheni në një numër ngjarjesh të rëndësishme financiare në jetën e një miku të ngushtë. Është e mundur të merrni një sugjerim ose ide nga një mik që mund t'ju sjellë disa të ardhura ose përfitime të tjera. Për arsye të ndryshme, çështjet tuaja financiare këtë javë do të jenë një nga përparësitë tuaja të rëndësishme. Kjo do të jetë një javë e mbarë për të zgjidhur marrëdhëniet financiare. Ndërsa punoni me dokumente të ndryshme, mund të takoni njerëz të rinj për të mbajtur marrëdhënie të mira. Gjatë javës, mund të lindin shqetësime për shëndetin e një burri që do të jetë këmbëngulës dhe kokëfortë për trajtimin e tij. Një incident mund të ndodhë me një burrë që do ketë të nevojshëm një ndërhyrje mjekësore. Burrat e kësaj shenje duhet të jenë shumë të kujdesshëm kur u përgjigjen ose zgjidhin probleme në jetën e tyre personale ose profesionale. Në përgjithësi, kjo javë sjell një larmi përvojash të këndshme.

Demi

Ka të ngjarë të përjetoni konfuzion ose shtyrje të planeve të rëndësishme. Ngjarje të ndryshme do t'ju bëjnë të papërgatitur për një përgjigje adekuate dhe kjo do të ndikojë në shëndetin tuaj mendor. Kjo është një javë e pafavorshme për ndryshime ose vendime të rëndësishme, pasi do t'ju mungojë një pamje e qartë e situatës tuaj ose e të ardhmes në tërësi. Ngjarjet e mira gjatë javës ka të ngjarë të lidhen me jetën tuaj emocionale ose të dashurisë, veçanërisht nëse keni një partner të lindur nën shenjën e Peshores, Binjakëve ose Ujorit. Këtë javë gratë do të përjetojnë disa ngjarje të rëndësishme në punën dhe në familjet e tyre. Kjo do të jetë një javë e mbarë për biznesin familjar. Nëse keni pritshmëri specifike për ngjarje që kanë të bëjnë me pronën që ju posedoni, ose që po përpiqeni të merrni (ose blini), atëherë kjo javë nuk ka ndonjë lëvizje pozitive.

Binjakët

Kjo është një javë që ju të reflektoni në çështje që lidhen me jetën e një djali ose burri të shtëpisë suaj. Një ngjarje specifike ka të ngjarë të jetë arsyeja për reflektime të tilla. Gjatë këtyre shtatë ditëve, tensioni do të shfaqet me një grua në rrethin tuaj të të afërmve, me të cilën mund të përjetoni një konflikt të pakëndshëm ose të papritur. Gratë deri në moshën 35 vjeç do të përjetojnë një javë të tensionuar në shtëpi për shkak të konflikteve të ndryshme familjare. Këtë javë do të keni nevojë për një stabilitet më të madh emocional. Shmangni humorin pesimist.

Gaforrja

Këtë javë do të keni emocione të forta në familjen tuaj. Gjëja e bukur është që do përjetoni gjatë këtyre shtatë ditëve që do të jetë kryesisht personale, por kjo nuk do të thotë që duhet të hasni probleme në punën tuaj. Gjatë javës do të keni mundësinë për të zhvilluar punët me financat në mënyrë të favorshme. Të ardhura më të mira janë të mundshme nëse keni biznesin tuaj. Do të jeni në gjendje të përmbushni detyrat. Pothuajse asnjë surprizë nuk do të ndryshojë planet tuaja. Kjo do të jetë një javë në të cilën nuk duhet të lini pas dore shqetësimet tuaja shëndetësore. Kjo është veçanërisht e vërtetë nëse po kaloni ndonjë trajtim ose terapi. Gjatë kësaj jave shumë gjëra do t'ju bëjnë të ndiheni të kënaqur me rezultatet ose suksesin që janë të rëndësishëm për ju. Disa nga problemet ose shqetësimet tuaja të vjetra do të zgjidhen. Një situatë stresuese do të ndodhë gjatë javës për shkak të një ngjarje të papritur që përfshin një person ose mik të ngushtë.

Luani

Keni përpara një javë që do të jetë e favorshme për të blerë gjëra për shtëpinë. Java do sjellë ngjarje interesante të lidhura me udhëtimin ose një lajm të papritur. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni një bisedë emocionale telefonike me një person nga një qytet tjetër ose vend tjetër. Do të angazhoheni në një mbledhje miqësore ose familjare. Java sjell emocione pozitive dhe ngjarje që lidhen me një vajzë ose një grua. Do të keni mundësi të reja për përparim dhe do të takoni njerëz të rinj në jetën tuaj. Burrat do të jenë në gjendje të zgjidhin një problem të vjetër.

Virgjëresha

Këtë javë do të keni mundësinë të përfitoni nga mundësitë e reja financiare ose të biznesit që do të lindin nga kontaktet dhe marrëdhëniet që keni krijuar tashmë. Marrëdhëniet tuaja me njerëzit me të cilët jetoni ose punoni do të zhvillohen. Një angazhim i paplotësuar mund t’ju ​​ngarkojë mendërisht dhe financiarisht. Këtë javë, shumica prej jush do të shijojnë paratë që do të merrni nga puna. Do të përballeni edhe me probleme të reja që lidhen me ngjarjet e së kaluarës. Mund të jetë për shkak të një komenti të pakujdesshëm dhe ofendues. Gjatë kësaj jave do të keni fat në një nga përpjekjet ose angazhimet tuaja, por kjo do të ndodhë për shkak të përgatitjes ose aftësive tuaja të mira që keni mësuar deri më tani. Këtë javë do të keni një rast të veçantë për t'u takuar ose për t’u bërë bashkë me miqtë ose të afërmit. Një ngjarje e mesjavës do t'ju befasojë këndshëm. Këtë javë përgatituni për shumë punë dhe përmbushje të detyrave urgjente.

Peshorja

Përpara keni në të cilën do të bëni njohje të papritura ose kontakte profesionale me njerëz nga afër dhe larg. Zhvillimi i tyre duhet të vijë në një drejtim pozitiv për ju, si materialisht ashtu edhe shpirtërisht. Gjatë javës do të ketë një nevojë të papritur për të blerë një dhuratë për dikë që ka një festë si: ditëlindjen, ditën e emrit, përvjetorin, lindjen e foshnjës dhe më shumë. Ju vetë mund të merrni një dhuratë të papritur dhe nuk mund të jetë domosdoshmërisht për një rast. Gjatë javës, një njeri nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve do të kenë një ndikim të favorshëm në veprimet tuaja. Përfshirja e tij në punët tuaja personale ose profesionale do të hapë horizonte dhe mundësi të reja për zhvillimin tuaj. Burrat e Peshores do të gëzojnë një shans ose fat të papritur që do të krijojë rrethana të favorshme për suksesin e ardhshëm. Këtë javë, shumë do të planifikojnë një udhëtim. Gjatë këtyre shtatë ditëve, mund të mësoni lajme interesante për një person të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve.

Akrepi

Kjo është një javë e rëndësishme për ju për të diskutuar çështje që lidhen me financat e familjes dhe rrethit tuaj të të afërmve të ngushtë: prindër ose fëmijë. Do t'ju kërkohet të merrni vendime të rëndësishme. Gjatë javës, mund të keni nevojë për një kujdes më serioz për shëndetin e një burri në familjen tuaj, problemi shëndetësor i të cilit tashmë shoqërohet me një sëmundje kronike. Të rinjtë do të kenë një javë me tension më të madh të brendshëm. Gjatë kësaj jave, marrëdhënia juaj me njerëzit e lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës do të vihet në provë. Një situatë e tillë mund të rrezikojë marrëdhënien tuaj. Mund të ketë probleme që lidhen me keqkuptimet, mungesën e besimit, xhelozinë.

Shigjetari

Këtë javë do të merrni informacion interesant në lidhje me punën e së shkiuarës. Në përgjithësi, informacioni që merrni gjatë javës ka të ngjarë t'ju japë qartësi mbi ngjarjet që kanë mbetur mister për ju, ose për të cilat keni pasur disa dyshime. Do të ketë një konflikt shumë të pakëndshëm në shtëpinë tuaj këtë javë. Përfshirja ose ndërhyrja e njerëzve të lindur nën shenjën e Luanit, Dashit ose Shigjetarit do ta përkeqësojë situatën. Disa para që prisni mund të vonohen. Gjatë javës, rast për gëzim do të jetë një ngjarje në jetën e një gruaje. Gratë e kësaj shenje do të kenë sukses ose do të marrin një vendim që do të jetë hapi i duhur drejt arritjes së qëllimeve të rëndësishme në jetë.

Bricjapi

Do t'ju duhet të pajtoni dy palë armiqësore ose konfliktuale këtë javë që mund të prekin njerëzit në familjen tuaj, kolegë ose miq. Përkundrazi, situata do të ndikojë në intimitetin e njerëzve të përfshirë në konflikt dhe kjo do të kërkojë ndërhyrje më të kujdesshme nga ana juaj. Do të përjetoni shumë emocione negative brenda jush ose do zemëroheni ndaj dikujt për fjalë ose veprime që nuk ju pëlqejnë. Marrëdhënia juaj me shenjat e zodiakut: Luan, Dash ose Shigjetar do të jetë shumë delikate dhe, ndonjëherë, shpërthyese. Shmangni shfaqjen e dobësive të karakterit tuaj këtë javë pasi ato mund t'ju futin në një sërë situatash të pakëndshme. Mund të përkeqësojë marrëdhëniet me njerëzit që kanë një rol të rëndësishëm në jetën tuaj. Java sjell përvoja interesante me një partner të lindur nën shenjën e Gaforres, Peshqve ose Akrepit. Këtë javë do t'ju kërkohet të vlerësoni me kujdes atë që blini. Mund të blini diçka me një çmim të volitshëm dhe me cilësi shumë të mirë, por ditën tjetër mund ta gjeni veten në një situatë të vështirë financiare dhe kjo do t’ju ​​prishë humorin.

Ujori

Këtë javë do të bëni biseda të rëndësishme që lidhen me shtatzëninë, ose lindjen e fëmijëve. Bisedat do të jenë të një natyre të ndryshme dhe mund të jenë të lidhura si me para ashtu edhe me angazhime specifike që ju ose dikush tjetër i familjes do të duhet të bëni. Gjatë javës do t'ju kërkohet të jeni shumë diplomatë dhe me takt në çështjet tuaja familjare, pasi edhe ju dhe pjesa tjetër e familjes do të keni ndryshime humori. Kjo lehtësisht mund të çojë në keqkuptime ose komente që mund të konsiderohen fyese. Do të jetë një javë e pafavorshme ose e ndërlikuar për martesë ose për organizimin e ngjarjeve të ndryshme të rëndësishme familjare. Gjatë këtyre shtatë ditëve, mund të përgatitni, organizoni ose diskutoni për një udhëtim që ju ose një anëtar i familjes do të bëni në muajt e ardhshëm.

Peshqit

 

Këtë javë mund të prisni një sërë ngjarjesh dhe përvojash interesante që do t'ju sjellin emocione pozitive. Ndikimet shumë të favorshme në veprat tuaja gjatë javës do të përjetohen nga njerëz të lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve. Gjatë javës, mund të merrni një ofertë pune të përkohshme ose të përhershme që do të vijë nga një burrë. Të rinjtë e lindur nën shenjën e Peshqve do të kenë një angazhim për të zgjidhur punën me një dokument përmes një banke, ose institucioni tjetër qeveritar. Këtë javë mund të keni dyshime për fjalët ose veprimet e një personi të lindur nën shenjën e Demit, Virgjëreshës ose Bricjapit, por në të vërtetë ka diçka shumë të mirë pas kësaj. Jepini vetes kohë të kuptoni siç duhet fjalët ose informacionet përpara se të reagoni. Planifikoni mirë shpenzimet tuaja, pasi ekziston një shans për ca vonesa.

*Ky post u përshtat nga Astro Velida dhe është realizuar nga Fabjola Hije.