Horoskop

Horoskopi javor 7-13 tetor

Horoskopi javor 7-13 tetor

Dashi

Shumë nga përvojat tuaja këtë javë do të përcaktojnë zhvillimin e planeve për të ardhmen që janë të rëndësishme për ju. Prisni një lajm të rëndësishëm ose do të merrni një ftesë specifike. Shumë prej jush do të takojnë njerëz të rinj. Kjo javë po sjell një takim të ri, një lidhje të re dashurie ose flirt, por nuk duhet të luani me emocionet e njerëzve të tjerë. Mos i shkelni ligjet e pashkruara njerëzore. Këtë javë disa nga ju do të bëjnë një udhëtim i cili do të jetë shumë i ngarkuar emocionalisht. Mos u shqetësoni! Gjërat do të funksionojnë në mënyrën më të mirë për ju. Mos dilni në përfundime të nxituara. Përgatiteni veten gjatë këtyre shtatë ditëve për më shumë ngarkesa dhe angazhime. Tensionet me paratë do të lindin gjatë javës. Do të ketë intriga në vendin tuaj të punës, një përpjekje për manipulim që do t'ju vendosë në një situatë të vështirë. Mos i kushtoni vëmendje komenteve të papërshtatshme në vendin tuaj të punës. Gratë do të kenë shumë përgjegjësi profesionale ose një vizitë në një institucion qeveritar. Burrat do të përqendrohen kryesisht në çështjet e tyre financiare, të cilat do të ofrojnë mundësinë e tyre për zhvillim të suksesshëm.

Demi

Këtë javë do të përjetoni ankth në lidhje me një udhëtim. Do të angazhoheni me shëndetin e një të dashuri, që ka të ngjarë të mbështetet tek ju për një ndihmë, ose këshillë. Kontaktet tuaja me njerëz nga qytete ose vende të tjera do të jenë komplekse dhe pothuajse gjithmonë të lidhura me zgjidhjen e një problemi. Gjatë javës, paratë e papritura mund t'ju bëjnë të lumtur. Takimi ose biseda me një grua do t'ju kalitë durimin. Do të keni para jush një person që fajëson gjithë të tjerët për gjithçka, por nuk e sheh fajin e saj. Në marrëdhënien e dashurisë xhelozia do të justifikohet, por kjo nuk do të thotë se njeriu duhet të përdorë vrazhdësi dhe fyerje. Ekziston një mënyrë e civilizuar për të folur rreth kësaj teme. Një ftesë për t'u mbledhur me miq do t'ju pëlqejë këtë javë. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të reklamuar biznesin tuaj ose për të shitur pronën. Gratë do ta përqendrojnë vëmendjen e tyre në zgjidhjen e keqkuptimeve ose situatave të tjera të pakëndshme me një grua. Burrat do të përballen me një person hipokrit, i cili as nuk do të dijë se si t'i fshehë qëllimet e tij të vërteta.

Binjakët

Mund të prisni disa shpenzime këtë javë. Do të flisni për zgjidhje që do të jenë të rëndësishme për marrëdhënien tuaj romantike ose miqësore. Do të ketë një situatë në të cilën do të ndani me të tjerët gjëra që kurrë nuk keni pasur guximin t’i tregoni. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të ndihmoni një mik që po përjeton dramën e tij personale. Gjatë javës mund të shijoni sukses në punën tuaj ose të merrni një propozim interesant në lidhje me një angazhim të ri profesional. Ju mund të merrni shpërblim shtesë ose ndonjë nxitje tjetër. Kjo do të jetë një javë e mbarë për të zgjidhur çështjet e dokumenteve, kontratave ose më shumë. Jini të kujdesshëm me gratë kureshtare. Mos u tundoni t'i ndani me to informacionet private. Burrat do të jenë më nervozë dhe të shqetësuar. Dëgjoni fjalët dhe këshillat e njerëzve të lindur nën shenjën e Dashit, Shigjetarit ose Luanit që do t'ju flasin nga këndvështrimi i njerëzve që kanë përjetuar situata si ju.

Gaforrja

Këtë javë do të përjetoni një ngjarje të gëzueshme që do t'ju lidhë me një person nga familja ose miqtë tuaj të afërt. Këtë javë, do të fuqizoheni me suksesin personal ose një ngjarje tjetër nga një koleg ose fqinj, i cili madje mund të jetë shkak për një mbledhje të vogël. Jini shumë të kujdesshëm në kontaktet tuaja me njerëzit me të cilët do t'ju duhet të komunikoni. Jini veçanërisht të kujdesshëm me njerëzit që janë të shkathët, ose hipokritë. Këtë javë, mosmarrëveshjet do të lindin lehtësisht rreth mendimeve të ndryshme për çështje profesionale, sociale ose politike. Kjo do të jetë një javë e mirë për të blerë ose për të shitur. Këshilla ime e vetme është të mos veproni me nxitim ose emocion. Gratë do të gjejnë kohën dhe burimet për t'u përgatitur për një ngjarje të rëndësishme deri në fund të vitit. Kontaktet me një zyrë shtetërore, gjykatë, bankë, ose institucioni tatimor nuk do të sjellin befasi. Burrat do të duhet të jenë më të kujdesshëm ndaj vetes. Shëndeti juaj nuk do të jetë aq i qëndrueshëm sa dëshironi. Do lodheni lehtësisht ose do keni disa probleme shëndetësore.

Luani

Do të duhet të flisni në shtëpi këtë javë për çështje që ndikojnë në të ardhmen e një personi në familjen tuaj. Këto biseda mund të jenë të lidhura me një temë të ndjeshme, mund të kërkojnë më shumë takt dhe diplomaci kur diskutoni për një temë të veçantë. Në përgjithësi është mirë të tregoheni më të kujdesshëm me emocionet tuaja këtë javë. Disa mund të kenë shqetësime për shëndetin e fëmijëve. Gjatë javës, shoku juaj do të ketë probleme serioze dhe thirrje telefonike më të shpeshta ose të gjata me ju. Gratë do të kenë një javë të mrekullueshme. Burrat do të jenë të etur, madje fyes për të marrë ose realizuar diçka shpejt ose me çdo kusht. Konfliktet do të jenë rezultat i fjalëve dhe veprimeve të nxituara.

Virgjëresha

Këtë javë do të keni një angazhim urgjent financiar. Do të ketë një zhvillim të favorshëm për ju, por ngarkesa e punës do të jetë e lartë. Ndonjëherë, ju mund të jeni të irrituar ose të zemëruar për diçka. Mund të braktisni një premtim ose plan për të cilin keni rënë dakord. Ngjarjet ose përvojat e reja të papritura mund t'ju largojnë përkohësisht, por sigurohuni që zhvillimi i tyre nuk do t'ju dëmtojë. Gjatë javës, do të keni thirrje telefonike ose do të merrni një informacion nga miqtë, që do të kërkojë verifikim ose sqarim shtesë. Qëndroni vigjilent në përpjekjet për t`ju manipuluar, duke ju vendosur në një armiqësi me njerëzit e tjerë. Takimet tuaja këtë javë do t'ju sjellin emocione dhe përvoja shumë të forta. Gratë ka më shumë të ngjarë të bien në kushte të pashpjegueshme trishtimi ose depresioni. Do të keni ndjenjën se ju mungon diçka ose dikush; se nuk bëni atë që dëshironi të bëni. Burrat do të jenë më optimistë.

Peshorja

Këtë javë do të shijoni një blerje që do të rifreskojë shtëpinë tuaj ose veshjet e familjes. Kjo do të jetë një javë e mirë për të zgjidhur një çështje prone. Do të keni mundësi të surprizoni këndshëm dikë me një dhuratë origjinale ose një ide interesante për investime. Nëse jeni duke udhëtuar gjatë këtyre shtatë ditëve, mund të keni ndërlikime ose probleme transporti. Gjatë kësaj jave, shmangni marrjen e vendimeve të rëndësishme për udhëtime. Në punën tuaj do të merrni mbështetje, mirëkuptim dhe marrëdhënie të dobishme me një grua. Shumë do të gëzojnë një mundësi të re, unike për të bërë diçka domethënëse për shtëpinë ose familjen. Peshorja do të përjetojë një javë surprizash, si personalisht ashtu edhe profesionalisht. Do të duhet të vendosni dhe të veproni shpejt, ndonjëherë pothuajse impulsivisht, duke i besuar intuitës tuaj. Burrat s`do kenë durim. Të ardhura shtesë ose para të papritura janë të mundshme.

Akrepi

Mund ta mbani mend këtë javë me përvoja interesante dhe miqësi të reja. Gjatë javës shumë prej jush do të udhëtojnë ose do të marrin lajme nga larg, gjë që do të shkaktojë emocione të veçanta. Java do të jetë e mbushur me detyra dhe probleme të ndryshme shtëpie ose prone. Do të ndihmoni dikë të zgjidhë problemet që i shqetësojnë. Disa prej jush mund të pësojnë një situatë të papritur trashëgimie. Financimi që do merrni këtë javë do të jetë i ndryshëm nga ai që prisni. Vonesat janë të mundura, por paratë e papritura janë gjithashtu të mundshme. Planifikoni buxhetin tuaj të përjavshëm herët për të shmangur ankthin dhe shqetësimet. Gjatë javës do të merrni lajme në lidhje me problemin shëndetësor të një të afërmi. Gratë do të kenë përvoja të pashpjegueshme ose do të kenë vështirësi në ndarjen me njerëzit e tjerë. Burrat do të marrin përgjegjësi më të mëdha në lidhje me familjen ose të afërmit e tyre. Kjo do të jetë një kohë e mbarë për bashkimin familjar, pavarësisht nga rasti apo vendi.

Shigjetari

Planifikojini mirë çështjet tuaja financiare këtë javë dhe mos i besoni premtimeve ose informacionit të pa verifikuar. Mos nxitoni të bëni plane përpara se të keni burimet e duhura për t'i zbatuar ato. Nëse keni të bëni me dokumente financiare, tregohuni të kujdesshëm ndaj kushteve të përcaktuara në to. Ngjarjet emocionale ose bisedat e rëndësishme të lidhura me familjen po vijnë këtë javë. Mund të jeni të kënaqur me lajmet që lidhen me mëmësinë e ardhshme, lindjen e një foshnje dhe ngjarje të tjera të ngjashme. Do të përjetoni ngjarje interesante ose dinamike me një grua nga rrethi juaj i të afërmve ose miqve. Konfliktet këtë javë nuk do të zgjasin, por mund të lënë pas hidhërim. Në shumicën e rasteve, ato do të jenë për gjëra të vogla të shkaktuara kryesisht nga gjendja juaj emocionale. Java parashikon disa përfitime nga trashëgimia, qiraja, pensioni, ose ndihma sociale. Gjatë javës, mbajini gjërat tuaja personale dhe informacionet të sigurta. Meshkujt do të kenë nevojë për ngrohtësi në marrëdhëniet e tyre. Nëse nuk e marrin këtë, do të jenë irritues, të ndjeshëm dhe do fajësojnë të tjerët për paqëndrueshmërinë e tyre emocionale ose mendore.

Bricjapi

Këtë javë do të keni biseda të tilla që do të ndikojnë në intimitetin, dashurinë ose martesën tuaj. Do të keni dëshirën dhe mundësinë për të surprizuar një të dashur me një dhuratë, ose diçka tjetër. Kjo javë do të jetë një kohë e mirë për të udhëtuar. Mund të përjetoni ngjarje të lidhura me një udhëtim që do të shkaktojnë tension të përkohshëm në jetën tuaj. Është e mundur të takoni dikë këtë javë ose të shkoni diku për vizitë. Në tërësi, java sjell kontakte të rëndësishme me njerëz që jetojnë shumë larg ose me të huajt. Do të shqetësoheni për lajmet e shëndetit të dikujt që ka pasur probleme për një kohë të gjatë. Burrat do të ndjehen në një udhëkryq lidhur me një situatë specifike: çfarë vendimi duhet të marrin, si të reagojnë, ku të shkojnë... Gratë do të mbështeten në shumë situata në ndihmën ose informacionin që do të marrin nga njerëzit e tjerë. Nuk keni gjasa të përjetoni ndonjë zhgënjim, pasi do ta keni llogaritur gjithçka mirë paraprakisht.

Ujori

Këtë javë do të keni ngjarje madhore që lidhen me marrëdhënien tuaj profesionale ose të biznesit. Mund të përjetoni disa ndryshime, të filloni një biznes të ri ose të tërhiqni klientë të rinj. Të afërmit nga afër dhe larg do t'ju tërheqin vëmendjen për problemet e tyre personale. Gjatë javës, shumica prej jush do të marrin para nga një burim i papritur. Do të duhet të jeni këshilltar ose në një farë mënyre të qetësoni një konflikt ose dramë emocionale në familjen e miqve ose fqinjëve tuaj. Gjatë javës do të blini diçka që është e nevojshme ose e dobishme për ju. Do të duhet të bëni kompromise. Gratë do të kenë mundësinë të përmirësojnë të ardhurat e tyre, të fitojnë diçka ekstra, ose të marrin një porosi të madhe. Burrat do të priren të humbin kohën e tyre në takime dhe biseda me njerëz të ndryshëm.

Peshqit

Këtë javë do të keni disa përvoja interesante në vendin tuaj të punës ose përmes kontakteve tuaja profesionale me njerëz jashtë punës suaj. Marrëdhënia e dashurisë këtë javë mund të jetë në themel të një konflikti me dikë që kundërshton zgjedhjen tuaj ose ka ndonjë qëllim tjetër. Do të keni marrëdhënie financiare me miqtë ose me njerëzit me të cilët keni interesa të përbashkëta biznesi. Do keni angazhime të këndshme dhe të pakëndshme me fëmijë ose të afërm. Kjo do të jetë një javë e mirë për angazhimet që lidhen me shitjen ose dhënien me qira të pronës. Gratë do të duhet të marrin një angazhim më të madh për detyrat që kanë ndërmarrë në shtator ose javën e kaluar. Zhvillimi i ngadaltë i tyre mund të jetë për shkak të rrethanave të ndryshme, por nuk duhet të vazhdojë… Burrat do të jenë të dashur, të sjellshëm sidomos me fëmijët e tyre.

*Ky post u përshtat nga Astro Velida dhe është realizuar nga Fabjola Hije.