Horoskop

Horoskopi javor 9-15 dhjetor 2019

Horoskopi javor 9-15 dhjetor 2019

Dashi

Këtë javë do t'ju kërkojnë të përgjigjeni shpejt kur merrni telefonata ose informacione të rëndësishme. Me takt dhe diplomatik, do të duhet të merreni me lajme të pakëndshme. Java do sjellë një propozim ose ftesë që do t'ju pëlqejë shumë. Do të keni arsye për të zemëruar me një njeri në rrethin tuaj të miqve që do të përpiqet t'ju imponojë vullnetin e tij. Konflikti i pakëndshëm me një person të tillë është i pashmangshëm dhe shanset që ju të dilni fitimtarë nuk janë të mëdha. Planifikimi dhe përgatitja e angazhimeve tuaja të rëndësishme do të kërkojnë vëmendje gjatë gjithë javës. Jini të kujdesshëm dhe praktik; shmangni iluzionet ose shpresat jorealiste. Dëgjoni këshillat dhe fjalët e një personi të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Java do të jetë interesante për jetën e dashurisë së grave, dhe veçanërisht për ato që nuk kanë ndonjë lidhje serioze. Marrëdhënia juaj martesore do të zhvillohet normalisht dhe pa shumë tension.

Demi

Kjo javë ka përgatitur për ju disa surpriza. Në disa raste, ato do të lidhen me paratë. Quajeni këtë javë si një periudhë të veçantë të jetës suaj. Shijoni çdo ditë dhe shmangni ankesat ndaj vetes ose kujtimet e këqija. Mund t`ju duhet të merrni një trajtim në spital. Java do të jetë e favorshme për të udhëtuar, pavarësisht nga rasti specifik. Kjo do të jetë një javë e mbarë për t'u martuar. Gjithashtu do keni mundësinë të rregulloni problemet me shtëpinë apo ndonjë pajisje elektroshtëpiake të prishur.

Binjakët

Para keni një javë në të cilën do të angazhoheni për të zgjidhur problemet me një burrë. Burrat e kësaj shenje të shmangin aktivitetet e rrezikshme, sportet ekstreme dhe më tepër. Këtë javë do ta keni të vështirë të bëni plane që lidhen me punën ose biznesin. Të ardhurat tuaja mund të jenë më të ulëta. Në disa raste, mund të jetë e mundur t`ju vonohet paratë që prisni të merrni. Gjithsesi problemet e kësaj jave nuk do të jenë aq të rënda sa të keni panik. Ato ndjekin rrjedhën natyrale të ngjarjeve, duke rregulluar disa nga planet dhe përparësitë tuaja. Gjatë javës do të merrni një vendim të rëndësishëm ose do të filloni diçka të re me një person të lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve.

Gaforrja

Këtë javë do të mësoni gjëra që do t'ju tregojnë gabimet e planeve tuaja. Do të keni mjaft kohë për të bërë rregullimet e nevojshme dhe për të mbrojtur veten nga humbjet, vështirësitë ose ndërlikimet. Kontrolloni me kujdes informacionin ose sugjerimet që do të merrni nga njerëzit e lindur nën shenjën e Peshqve, Gaforres ose Akrepit. Kjo javë nuk do të jetë e vështirë apo dramatike për ju, përkundrazi! Mund të prisni shumë gjëra të këndshme. Do të jeni të kënaqur me një ngjarje që lidhet me një person të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. Njohje të reja do bëni me njerëz interesantë.. Do të keni mundësinë të lini pas disa dyshime të kohëve të fundit. Do të bëni një shpenzim të papritur për një fëmijë. Punët financiare do jenë shkak për shqetësim.

Luani

Këtë javë do të merreni me probleme në familjen e miqve. Ata mund të jenë në prag të martesës dhe të bashkëjetesës, mund të kenë nevojë për praninë, ndihmën ose mbështetjen tuaj. Kjo do të jetë një javë e mbarë për propozime për martesë dhe për të diskutuar të ardhmen e marrëdhënies tuaj romantike. Java do të ketë momentet e saj të vështira që lidhen me lajme të pakëndshme nga jeta e dikujt që njihni. Burrat e kësaj shenje do të duhet të marrin një vendim në lidhje me një histori dashurie, një aventurë në vendin e punës ose një flirt jashtë martese. Përvojat e pakëndshme të kësaj jave do t'ju trishtojnë. Nëse do udhëtoni këtë javë mund të përjetoni konflikt me një grua nga familja ose nga puna juaj.

Virgjëresha

Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni një kohë të mbarë për të rifilluar aktivitetin e përditshëm. Java do të jetë e favorshme për përmbushjen e detyrave profesionale. Gratë do të jenë në një pozitë shumë më të mirë, veçanërisht nëse punët e tyre kanë të bëjnë me mallra, shitje, prodhim, reklamim ose pasuri të paluajtshme. Gjatë javës, do të befasoheni nga vendimi i një burri që do të largohet nga puna, do të transferohet në një shtëpi të re, do të ndahet me të dashurën ose gruan, ose do të bëjë disa ndryshime drastike në jetën e tij, për të cilat mendoni se do të jenë pa kuptim ose të nxituara. Burrat duhet të mbrohen nga vjedhja.

Peshorja

Gjatë javës do të jeni të kënaqur me lajmet që lidhen me paratë. Cilado qoftë situata juaj specifike, ajo do të sjellë emocione të këndshme gjatë festave. Burrat do të kenë një javë të favorshme për të zhvilluar punët e tyre financiare. Ka të ngjarë që këtë javë të shfaqen rrethana të reja ose një ide e re për t'ju ndihmuar të shihni situatën në një dritë tjetër dhe të gjeni një zgjidhje racionale të problemit. Mund të merrni një vendim në lidhje me dashurinë tuaj. Gjatë kësaj jave, ki kujdes në bisedat e tua me një njeri që do të përpiqet të të bindë për diçka që nuk beson e beson as vetë, vetëm për të të mashtruar.

Akrepi

Kjo është një javë në të cilën do të mahniteni shumë nga miqësitë tuaja të reja, kontaktet e biznesit ose zhvillimi i marrëdhënies me një grua. Një person i lindur nën shenjën e Demit, Virgjëreshës ose Bricjapit do të luajë një rol të rëndësishëm në vendimet dhe veprimet tuaja gjatë gjithë javës. Java do të jetë e shkëlqyer për të udhëtuar, veçanërisht për arsye familjare. Disa do të udhëtojnë në lidhje me një mbledhje të rëndësishme familjare, të tilla si një fejesë, martesë ose përvjetor. Java do të jetë e favorshme për ata që po fillojnë një fazë të re në jetën e tyre me një partner. Gjatë këtyre shtatë ditëve, jini të kujdesshëm me pajisjet në shtëpinë tuaj. Mund të keni incidente. Disa do të tronditen nga lajmet e papritura e të pakëndshme. Kryejini detyrat tuaja profesionale me ndërgjegje këtë javë, veçanërisht nëse keni të bëni me dokumente ose me para.

Shigjetari

Fati do të jetë në anën tuaj këtë javë në shumë mënyra, por kjo nuk duhet t'ju bëjë të pakujdesshëm, të padurueshëm, të vrazhdë ose të babëzitur. Jini të gatshëm të dëgjoni ato që po ju thonë të tjerët dhe pranoni mendimin e tyre pa shkaktuar një konflikt. Gjatë javës, do të keni kontakte të ndryshme me njerëz nga distanca të ndryshme. Ju do të mahnitni veçanërisht nga bisedat ose veprimet me përfaqësuesit e shenjave të Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Një angazhim mund të lindë gjatë javës në lidhje me zgjidhjen e një problemi ose situate që përfshin një pasuri të paluajtshme. Gratë duhet të shmangin ngarkimin e tyre me më shumë përkushtim dhe përgjegjësi pasi kjo do të ndikojë negativisht në shëndetin e tyre.

Bricjapi

Kjo është një javë që ju të flisni për të ardhmen tuaj, me qëllim stabilizimin financiar, duke siguruar burime të reja ose më të mira të ardhurash. Jini të gatshëm të dëgjoni këshillat ose sugjerimet e një personi të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Nëse keni njerëzit e duhur, kjo javë mund t'ju sigurojë marrjen e vendimit të duhur për të ardhmen. Këtë javë do të keni përvoja interesante romantike, intime apo takime me miqtë me të cilët keni pasur përvoja të tilla në të kaluarën. Kjo do të jetë një javë e mirë për takime të reja ose një takim për herë të parë. Gratë në mjedisin tuaj të ngushtë familjar ose profesional do të luajnë një rol të rëndësishëm dhe pozitiv në punët tuaja. Do të merrni këshilla të rëndësishme pikërisht nga gruaja. Gratë do të kenë fatin të krijojnë parakushtet për një ndryshim të papritur, por të rëndësishëm në familje ose punë. Nëse keni mashtruar në të kaluarën tuaj të fundit, këtë javë mund t'ju përballeni me pasojat.

Ujori

Do keni më shumë përgjegjësi këtë javë. Do mblidheni me miqtë ose familjarët. Shumë do të gëzojnë blerjen e një shtëpie të ri ose një sendi të ri. Ngjarje të ndryshme në jetën e një gruaje nga rrethi juaj i të afërmve do t'ju bëjnë të mendoni se si mund ta ndihmoni, si mund të bisedoni me të dhe sa mund të ndërhyni në ngjarjet në jetën e saj. Gratë e kësaj shenje të zodiakut do të kenë një kohë të mbarë për martesë. Java do të jetë e favorshme për trajtimin ose shërimin nga një sëmundje, sidomos për burrat. Do të keni një kohë të mbarë për të harmonizuar marrëdhëniet tuaja me një burrë që është i afërmi juaj.

Peshqit

 

Keni një javë përpara jush që do t'ju kërkojë shumë durim, maturi dhe mençuri në veprim dhe vendime. Gjatë javës, do të befasoheni nga veprimet ose vendimet e një burri me të cilin punoni: një koleg, klient ose menaxher. Burrat e kësaj shenje të zodiakut do të pësojnë ngjarje të papritura në vendin e tyre të punës. Në përgjithësi, do të jeni të qëndrueshëm gjatë këtyre shtatë ditëve. Shumë do të gëzojnë ca para ekstra. 

*Ky post u përshtat nga Astro Velida dhe është realizuar nga Fabjola Hije.