Horoskop

Horoskopi javor 9-15 shtator

Horoskopi javor 9-15 shtator

Dashi

Jini të kujdesshëm dhe tregohuni të saktë në angazhimet tuaja për këtë javë. Kjo do të jetë veçanërisht e rëndësishme për ata që lidhen me një njeri që mund të jetë i afërmi, kolegu ose fqinji juaj. Gjatë javës do të keni një rast për të shijuar një ngjarje në shtëpinë tuaj. Do të keni mundësinë për të zgjidhur një problem strehimi, të zhvendoseni në një shtëpi të re, ose të bëni një ndryshim të rëndësishëm në shtëpinë tuaj. Një i afërmi juaj mund të ketë probleme në punë. Nëse keni një flirt ose një marrëdhënie romantike në punë, do të ketë intriga dhe komplikime të ndryshme. Pakujdesia e fëmijës do të jetë një burim konflikti dhe grindjeje në familje. Shmangni blerjen e sendeve të shtrenjta për shtëpinë tuaj këtë javë. Burrat do kenë probleme me shëndetin. Gratë do të kenë më shumë angazhime dhe kontakte me miqtë. Do të diskutoni për ngjarje të ndryshme që janë të rëndësishme për ju.

Demi

Kjo do të jetë një kohë e përshtatshme për të zhvilluar kontakte të rëndësishme me njerëz nga vende të ndryshme. Do të jetë një kohë e mirë për të udhëtuar për punë ose për një qëllim tjetër të rëndësishëm. Do të kaloni një kohë të vështirë për sa u takon financave. Shmangni përfshirjen në marrëveshje financiare për të cilën keni dyshime. Dëgjoni intuitën. Problemet në shtëpi do të zgjidhen. Situata do të qetësohet, marrëdhëniet do të normalizohen. Kjo javë nuk do t'ju sjellë ndonjë përparim apo sukses të rëndësishëm në karrierën tuaj, por veprimet e tanishme do të jenë një bazë e rëndësishme për arritjet e ardhshme. Nëse jeni i përfshirë në një çështje ligjore, do keni vonesa. Burrat do humbin durimin, dhe do krijojë tensione në kontaktet dhe punët e tyre të përditshme. Do të jesh i prirur të fajësoni të tjerët për vështirësitë tuaja të përkohshme. Gratë do ta gjejnë veten të papërgatitur për disa ngjarje të papritura gjatë javës. Në vend që të reagoni emocionalisht në një situatë specifike, mos u frikësoni para se të kuptoni se çfarë po ndodh në të vërtetë.

Binjakët

Kushtojini vëmendje këtë javë heshtjes së një burri në rrethin tuaj të të afërmve. Ai mund të jetë duke përjetuar një moment stresi. Gjatë javës do të merrni në konsideratë mundësi të ndryshme për të ndihmuar një njeri që është i hutuar dhe ka nevojë për këshiila. Nëse një konflikt ndodh gjatë javës, ai patjetër do të ketë lidhje me një ngjarje nga e kaluara juaj. Kjo javë do të jetë e favorshme për zhvillimin dhe suksesin tuaj profesional. Gjithashtu mund të kaloni disa momente të ëmbla. Flirtimi në vendin tuaj të punës mund të shkaktojë gjithashtu emocione të veçanta. Burrat do kalojnë një javë dembele. Gratë do të kërkojnë shkaqet e dështimeve të tyre ose mungesën e suksesit të javëve dhe muajve të fundit. E mira është që do të jeni të prirur t'i shihni gabimet tuaja dhe do keni mundësinë t'i korrigjoni ato.

Gaforrja

Më shumë angazhime në shtëpinë tuaj do të lindin këtë javë në lidhje me zhvendosjet ose përmirësimet. Kjo do të jetë një javë e mirë për kontakte me një institucion gjyqësor ose qeveritar. Mosmarrëveshjet dhe konfliktet do të lindin lehtësisht, por ato nuk do të prishin marrëdhënien tuaj. Këto shtatë ditë mund të keni mysafirë të papritur në shtëpi. Ata do t`ju japin një lajm të rëndësishëm ose do të vijnë me një propozim interesant. Gjatë javës do të përjetoni një takim ose një njohje të re e cila do të ndodhë në rrethana interesante. Do të keni një bisedë me një të afërm i cili do t'ju ndihmojë për më shumë qartësi në një çështje të ndjeshme. Financiarisht, java do të jetë e qëndrueshme pa probleme madhore. Burrat do të provojnë kënaqësinë e tyre personale nga një punë e bërë mirë, duke arritur sukses në zbatimin e një projekti të rëndësishëm. Marrëdhëniet tuaja personale do të zhvillohen normalisht, dhe do të jeni të prirur të jeni tolerant dhe të kuptoni nevojat e njerëzve përreth jush.

Luani

Kjo javë do të jetë e mirë për të udhëtuar në lidhje me çështjet e pronës. Puna do t`ju komplimentohet. Mos kini frikë të merrni vendime të rëndësishme ose të bëni ndryshime gjatë kësaj jave. Vendimet që merrni do të përcaktojnë një kurs të ri veprimi ose sjelljeje. Shmangni truket apo manipulimet e vogla, sepse pa to suksesi është në anën tuaj. Këtë javë, shumë do të përjetojnë ribashkime me familjen ose miqtë. Burrat do të jenë në gjendje të bëjnë përparim dhe të përfundojnë gjërat e rëndësishme në karrierën e tyre ose familje. Kjo do të jetë një javë e vlefshme për ju. Gratë do të kenë më shumë punë dhe më shumë mundësi për të provuar aftësitë e tyre.

Virgjëresha

Këtë javë do të keni mundësi të shijoni një blerje ose një lajm të gëzueshëm në shtëpinë tuaj që do të jetë i rëndësishëm për të gjithë familjen. Kjo do të jetë një javë e mirë për angazhimet me pasuritë e paluajtshme. Këtë javë do të duhet të hiqni dorë nga disa nga idetë dhe planet tuaja. Do t'ju duhet të merrni vendime të shpejta, të udhëtoni në mënyrë të papritur ose të bëni ndonjë ndryshim. Shumë do të pësojnë ankth në lidhje me një udhëtim apo vizitë të ardhshme. Gjatë javës do të merrni lajme në lidhje me shëndetin e një shoku ose të afërmi. Shumë do të përjetojnë ankth në lidhje me shfaqjen e një shpenzimi të papritur për një fëmijë. Në përgjithësi, është një ide e mirë t'i kushtoni vëmendje shpenzimeve ose marrëdhënieve tuaja financiare këtë javë. Marrëdhëniet tuaja me njerëzit e lindur nën shenjën e Peshqve, Gaforres ose Akrepit do të përcaktojnë ngjarje të rëndësishme këtë muaj. Burrat do të pësojnë më shumë probleme emocionale mbi të cilat nuk do të kenë kontroll.

Peshorja

Këtë javë do të keni kënaqësinë të dëgjoni lajme për mëmësinë e ardhshme ose lindjen e një fëmije. Ngjarje interesante dhe emocionale këtë javë mund të pritet në jetën e fëmijës tuaj ose nipit. Kini kujdes me financat këtë javë. Nëse jeni në procesin e përpilimit të një dokumenti, kontrate ose marrëveshjeje tjetër financimi, kontrolloni detajet më të vogla. Në disa familje, tensionet vazhdojnë të jenë një problem serioz dhe provokojnë konflikte për gjëra të vogla. Këtë javë do ta keni të vështirë të arrini harmoninë për shkak të problemeve që krijojnë këtë tension. Por nuk ka gjëra të pamundura, apo jo? Stabiliteti i martesës suaj do të jetë në diskutim. Mendoni për atë që dëshironi dhe çfarë mund të bëni për të stabilizuar marrëdhënien tuaj. Gjatë javës mund të vizitoni një të afërm ose një mik i cili ka probleme shëndetësore ose është në spital. Marrëdhëniet tuaja me njerëzit e lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshorjes ose Ujorit do të jenë të dobishme për ju.

Akrepi

Kjo javë do të jetë me interes për ju dhe do të keni vështirësi për të bërë zgjedhjen e duhur midis disa angazhimeve ose mundësive. Do të keni mundësi të keni sukses në zbatimin e projekteve dhe planeve të përgatitura mirë. Gjatë javës do të jeni në gjendje të përmbushni angazhimet tuaja me lehtësi. Nëse keni fëmijë, këtë javë do të keni mundësinë të zgjidhni një problem që ndodhi disa kohë më parë. Këtë javë do të duhet të shlyeni pagesa dhe detyrime financiare, dokumente me një bankë ose institucion tatimor, pasuri të paluajtshme ose dokumente noteriale, dhe më tepër. Gjatë javës do të keni takime të këndshme dhe të dobishme. Burrat do të përqendrohen në riparime të vogla dhe përmirësime në shtëpi. Do të kujdeseni për pronën tuaj ose të prindërve. Kjo do të jetë një javë e mbarë për punën në fermë, në atelie ose punëtori.

Shigjetari

Këtë javë do të dëshironi të kënaqni njerëzit në familjen tuaj me gjeste ose argëtime. Do të duhet të bëni shpenzime shtesë, të cilat do t'ju kërkojnë të merreni më me mençuri në planifikimin e buxhetit familjar. Mrekullitë e vogla që do t'ju jepen si përvojë gjatë javës, do t`ju lumturojnë dhe do t'ju tregojnë se shumë gjëra në jetë nuk mund të parashikohen. Ju mund ta keni të vështirë të kuptoni disa nga këto ngjarje. Do të jetë e rëndësishme të kuptoni rëndësinë e çdo dite, pavarësisht sa monotone mund të duket në sytë tuaj. Nuk ka gjëra aksidentale në jetë. Java do të mbahet mend për një ribashkim, që nuk ka pse të jetë një rast i veçantë. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni mundësinë të realizoni idenë tuaj. Gratë do të kenë një javë interesante sepse do të dëshmojnë ngjarje dhe përvoja të papritura. Mos i harxhoni këto shtatë ditë unike. Burrat do të jenë të kënaqur me përmbushjen e përgjegjësive të tyre familjare. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të jeni të prirur të ndihmoni të tjerët pa jua kërkuar këtë.

Bricjapi

Këtë javë do të trishtoheni nga bisedat ose ngjarjet që lidhen me një grua. Arsyet do të jenë të ndryshme, por do të kenë të bëjnë me jetën e saj personale. Shumë do të kenë ngjarje të papritura në jetën e tyre të dashurisë. Ato mund të shkaktojnë një mosfunksionim në marrëdhënien tuaj aktuale ose të shoqërohen me krijimin e rrethanave të papritura. Gjatë javës, bashkëshorti ose partneri juaj romantik do t'ju befasojnë me vendimin, propozimin ose bisedën e tij mbi një temë të rëndësishme. Java do të jetë e favorshme për punët tuaja familjare dhe gjithçka që lidhet me shtëpinë. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni mundësinë të zgjidhni një situatë të pakëndshme. Nëse keni pritshmëri për para ose një dokument financiar, përgatituni për të kapërcyer pengesat ose vonesat. Konfliktet nuk do ju ndihmojnë. Durimi do të jetë i dobishëm për ju.

Ujori

Kjo është një javë në të cilën mund të arrini një zhvillim të favorshëm në çështjet tuaja të pronës. Gjatë javës mund të merrni një dhuratë, ose të blini diçka. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni energji dhe mundësi të mjaftueshme për të realizuar gjëra shumë të rëndësishme për të ardhmen tuaj. Shumë do ta përdorin këtë kohë për të bërë plane për javën e ardhshme. Mund të ketë vështirësi në marrëdhëniet tuaja familjare të shkaktuar nga gjendja emocionale e partnerit tuaj. Nga një koment ose vërejtje e menduar keq, mund të shpërthejë një skandal i madh. Konfliktet këtë javë jo vetëm që mund të shkaktojnë situata të padëshiruara, por madje mund të sjellin një qetësi në marrëdhënien tuaj për një kohë të gjatë. Gratë do të jenë në gjendje të fitojnë më shumë të ardhura për buxhetin e familjes së tyre përmes aktiviteteve ose nismave të ndryshme.

Peshqit

Do të keni takime dhe bisedime këtë javë që do t'ju ndihmojnë të përcaktoni pozicionin tuaj në tema dhe ngjarje të rëndësishme politike, sociale ose profesionale. Gjatë kësaj jave do të befasoheni nga disa takime ose telefonata, të cilat në shumicën e rasteve do t'ju pasurojnë me informacion të dobishëm. Nëse do blini diçka të re, kini kujdes. Këshillohuni me një avokat ose specialist nëse është e nevojshme ose nëse keni dyshime. Kjo do të jetë një javë e mirë për takime dhe kontakte personale. Ndoshta përmes njerëzve të tillë do të përjetoni surpriza ose emocione të paharrueshme. Gratë do të kenë mundësinë të përmirësojnë diçka në shtëpinë e tyre.

*Ky post u përshtat nga Astro Velida dhe është realizuar nga Fabjola Hije.