Horoskop

Horoskopi javor 24-30 shtator

Horoskopi javor 24-30 shtator

Dashi

Para jush është një javë në të cilën do të duhet të shpenzoni më shumë para nga buxheti i familjes tuaj, por do të jetë një lloj investimi për diçka të mirë. Lajme të ndryshme që lidhen me një fëmijë apo të ri do t'ju angazhojnë me thirrje telefonike ose takime. Në vendin tuaj të punës, prisni një ngjarje apo përvojë të tensionuar në lidhje me një vajzë apo një grua të re. Tensioni në ekipin tuaj është e padëshirueshëm. Provoni këtë javë për të zgjidhur çështjet diplomatike ndërpersonale me kolegët ose klientët. Për fat të keq, ngjarjet e kaluara që lidhen me një njeri do t'ju mbushin emocionalisht. Në disa raste, do të keni ëndrra ose përvoja të tjera që lidhen me një person të afërt i cili tashmë nuk jeton më. Gjatë javës do të dëshironi të rifreskoni ose të bëni përmirësime të ndryshme në shtëpinë tuaj, por ndoshta do të hasni pengesa dhe vështirësi të një lloji. Këtë javë do të merrni një vendim të papritur për t'u çlodhur, për të udhëtuar ose për të vizituar vende me interes.

Demi

Para jush është një javë e favorshme për udhëtim. Ju mund të prisni që të jepet një shans i ri, një mundësi e re e lidhur me një udhëtim. Do të përjetoni ngjarje apo surpriza në këtë plan. Këtë javë, mund t'ju duhet të ndryshoni papritur planet ose angazhimet tuaja. Do të lindin rrethana të reja që do të kërkojnë ndryshime të tilla. Të afërmit me të cilët keni pasur një mosmarrëveshje apo konflikt të pakëndshëm do të përpiqen të harmonizojnë marrëdhënien me ju. Këtë javë kontaktet tuaja personale dhe profesionale me një grua do të jenë në bazë të ideve dhe planeve të reja. Femrat e Demit do ta kalojnë pjesën më të madhe të kohës së lirë me fëmijët ose nipërit e mbesat.

Binjakët

Para jush është një javë në të cilën do të duhet të jeni të kujdesshëm me njerëzit e lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve. Do të jeni në gjendje të zgjidhni problemet tuaja me dokumente, kontrata ose formalitete të tjera. Këtë javë mund të ndaheni ose të mblidheni me të afërmit që jetojnë në një vendbanim tjetër. Kjo do të jetë një javë e mirë për një udhëtim, pavarësisht nga qëllimi i saj. Mund të hasni pengesa ose vështirësi rreth parave që ju nevojiten për të marrë nëpërmjet një dokumenti. Burrat do të sfidojnë veten me problemet e tyre, të cilat nuk do të ndodhin këtë javë. Gratë do të kenë më shumë angazhime lidhur me paratë. Ju do të jeni të ngarkuar me më shumë detyra nga të cilat do të prisni të ardhura ose do të realizoni idetë tuaja për para shtesë në buxhetin tuaj personal.

Gaforrja

Përpara jush është një javë në të cilën do t'ju duhet të merrni vendime për një burrë. Këtë javë gjërat nuk do të jenë të lehta për ju. Pengesa të ndryshme (gënjeshtra dhe manipulime) ose rrethana të tjera do të rrisin stresin në jetën tuaj të përditshme. Ju takon të pranoni me qetësi ngjarjet e ndryshme ose të panikoni dhe të shkaktoni disa probleme shëndetësore: migrenë, pagjumësi, infeksione etj. Shmangni barrën e njerëzve rreth jush me ankesa ose komente negative për njerëzit e tjerë. Këtë javë, pothuajse çdo gjë do të varet nga vetëkontrolli juaj personal. Do të mërziteni për lajmet ndaj dikujt me të cilin keni pasur një njohje romantike ose intime. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të gjetur sende të humbura ose të harruara, për të rimarrë pajisjet e thyera ose të dëmtuara, e kështu me radhë. Burrat do të përballen me ngjarje për të cilat ata nuk do të kenë gatishmëri mendore ose emocionale. Gratë do të kalojnë shumicën e kohës duke takuar miq të afërt dhe të largët.

Luani

Këtë javë do të merrni në konsideratë veprimet që lidhen me ndryshimet e rëndësishme në jetën tuaj në muajt e ardhshëm. Do të keni kontakte të ndryshme ose takime. Shumica e ngjarjeve financiare gjatë javës do të jenë të dobishme për ju. Do të keni nevojë të jetë më i durueshëm ose më aktiv, por jo i pacipë. Këtë javë do të përjetoni ngjarje në jetën e kolegëve që do të jenë një lloj drame apo gjykim i jetës. Është e mundur të mësosh për problemet shëndetësore të një personi të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Gratë do të kenë një angazhim të veçantë në lidhje me një bashkëshort ose njeri tjetër në familjen e tyre. Burrat do të jenë shumë emocional këtë javë, gjëra sentimentale dhe të vogla do t'i bëjnë ata të qajnë.

Virgjëresha

Shmangni veprimet e rrezikshme, duke marrë pjesë në sportet ekstreme. Kini kujdes të mos fyeni ose të dëmtojni njerëzit që nuk meritojnë një veprim të tillë nga ana juaj. Ka mundësi gjatë javës të mësoni rreth një problemi shëndetësor të një gruaje nga rrethi juaj i të afërmve, kolegëve ose miqve. Emocionalisht, java do të jetë interesante, pasi do të ketë ngjarje të ndryshme në jetën tuaj të dashurisë. Gratë do të kalojnë më shumë kohë në komunikimin personal dhe profesional me njerëz nga afër dhe larg. Ju do të mësoni gjëra interesante përmes korrespondencës tuaj ose kontakteve virtuale. Burrat do të kenë më shumë punë në shtëpi lidhur me riparimet e vogla, ndërrime, pastrimin e bodrumit apo garazhit etj. Java do të jetë e favorshme për udhëtime, vetëm nëse i përmbahen rregullave të trafikut rrugor.

Peshorja

Do të jeni të mërzitur ose të zemëruar me veprimet e të afërmve tuaj. Është mirë të gjykoni me shumë kujdes fjalët ose veprimet tuaja. Mos lejoni shpejtësinë dhe vrazhdësinë në reagimet tuaja. Gjatë javës do të përjetoni ngjarje të rëndësishme që lidhen me njerëzit që aktualisht janë larg. Do të keni tendencën t`u nënshtroheni thashethemeve të ndryshme ose vërejtjeve me qëllim të keq. Kjo do të jetë një javë e mirë për vendimet e duhura, për ndryshimet e rëndësishme në jetën tuaj dhe hapat e parë drejt realizimit të tyre. Nëse keni një angazhim për një padi ose një çështje ligjore, do të jeni në gjendje të prisni zhvillimin e tyre të suksesshëm. Problemet me një fëmijë ose një të ri nga miqtë tuaj të ngushtë do të ketë zhvillim të pakontrollueshëm. Gratë do të kenë përvoja të mira me një vajzë apo një grua të re. Burrat do të duhet të përqëndrohen më seriozisht në detyrat e braktisura të shtëpisë.

Akrepi

Këtë javë, mund të përjetoni një kosto që nuk mund të jetë një shumë e madhe, por e mjaftueshme për të ngatërruar buxhetin e familjes suaj. Ju do të keni kontakte me njerëz që tashmë i njihni dhe që jetojnë në një vend tjetër. Gjatë javës, kini kujdes me marrëdhënien tuaj me një të ri me të cilin keni një kontakt ose një takim. Kjo kryesisht ka të bëjë me sinqeritetin dhe ndershmërinë e tij ndaj jush. Java do të jetë e mirë për të udhëtuar me miqtë. Gratë do të kenë angazhime të mjaftueshme në lidhje me një fëmijë apo të ri, kështu që planifikojini angazhimet tuaja të përditshme mirë. Surprizat gjatë javës do t'ju sjellin emocione të këndshme.

Shigjetari

Këtë javë lajme ose biseda të ndryshme do t'ju tregojnë saktësinë e vendimeve tuaja nga e kaluara e afërt. Kjo është veçanërisht e vërtetë për vendimet që keni marrë në lidhje me marrëdhëniet me miqtë apo të njohurit. Udhëtimet këtë javë mund t'i nënshtrohen disa ndryshimeve, duke përfshirë ato për shkak të shfaqjes së një problemi shëndetësor ose rrethane tjetër të paparashikuar. Do të ketë një konflikt ose një situatë kontraverse në lidhje me pronën që zotëron ju ose dikush në familjen tuaj. Për disa prej jush, mund të ndodhë një fillim i papritur i një pune të re, një aktiviteti të ri ose një situate tjetër të ngjashme të pronës. Këtë javë mund të merrni një ftesë për një mbledhje. Shumë do të përjetojnë emocione të ndryshme që lidhen me lajmet për amësinë e ardhshme ose lindjen e një fëmije.

Bricjapi

Këtë javë do të keni një mundësi të re për të përmirësuar të ardhurat tuaja. Kjo mund të ndodhë përmes një propozimi për punë shtesë, rritje page etj. Gjatë javës do të përjetoni një ngjarje në lidhje me personin me të cilin punoni: një koleg, menaxher apo klient. Java nënkupton një takim ose një ngjarje emocionale që lidhet me një grua. Bricjapi do të ketë një bisedë të sinqertë, por të ashpër me një njeri që do të vendosë ndjenjat, planet dhe marrëdhëniet në një provë serioze. Gratë e kësaj shenje do të jenë shumë më emocionale se zakonisht, gjë që do të jetë shkaku i një ndjenje melankolike.

Ujori

Gjatë javës mund të keni një angazhim lidhur me një problem shëndetësor ose trajtim të një të afërmi të ngushtë që nuk jeton në një shtëpi me ju. Këto ditë kushtojini vëmendje çështjeve tuaja të dashurisë. Marrëdhëniet tuaja me burra të tjerë (jashtë familjes) do të jenë të rëndësishme dhe ju nuk duhet të injoroni atë që ju merrni prej tyre si informacion. Ju do të keni më shumë kohë për të zhvilluar një hobi. Burrat do të përfshihen në çështje të ndryshme familjare. Vëmendje ose kujdes i veçantë duhet t'i jepet një gruaje nga familja juaj. Gjërat financiare do të jenë të qëndrueshme, por do të shmangin rreziqet ose shpenzimet impulsive.

Peshqit

Kjo javë do të jetë e paparashikueshme për ju në biznesin tuaj ose në kontaktet profesionale. Ngjarjet që do t`ju befasojnë tani do të lidhen kryesisht me njerëz nga një distancë tjetër. Jini të ndjeshëm dhe më pak emocionalë në marrëdhënien tuaj me njerëz të lindur nën shenjën e Demit, Virgjëreshës ose Bricjapit. Gjatë javës ju do të keni një marrëdhënie financiare me një burrë. Ata mund t'ju ngarkojnë emocionalisht, pavarësisht nga zhvillimi i tyre: pozitiv apo negativ. Kjo javë do t'ju befasojë me një ngjarje që lidhet me një vajzë apo një grua të re. Burrat peshq do të sjellin diçka të re në shtëpinë e tyre. Shpenzimet e vogla që ju do të bëni për njerëzit tuaj të ngushtë do të shpërblehen. Dashuria do të lulëzojë këtë javë. Gratë do të jenë të gatshme të bëjnë gjëra për veten e tyre.

Ky post u përshtat nga Astro Velida dhe është realizuar nga Fabjola Hije.

Na kontaktoni: 0684084690 /email: [email protected]