Aktualitet

Horoskopi javor nga 30 korriku deri në 5 gusht

Dashi

Përpiquni të largoheni nga eksperiencat e pakëndshme nga javët ose ditët e fundit. Është e rëndësishme që të shkarkoheni nga tensioni që keni grumbulluar në vetvete. Kjo do t'ju shpëtojë nga problemet e mundshme shëndetësore apo probleme të padëshiruara të reja. Këtë javë do të jeni pjesë e problemeve familjare të një miku që do të ndajë me ju atë që po ndodh në shtëpinë e tij ose të kërkojë këshilla. Për fat të keq, këto çështje do të jenë rezultat i një lidhjeje jashtëmartesore dhe ndërhyrja juaj nuk do të jetë as e mirë as e dobishme. Disa nga momentet dhe përvojat e mëdha të kësaj jave do të jenë relevante për punën tuaj. Ndoshta do të ketë angazhime të reja, premtuese, inovacione, përgjegjësi, kolegë ose klientë të rinj. Këtë javë ju presin ngjarje apo lajme lidhur me fitimin e parave. Gjatë javës, do të keni angazhime ose takime që lidhen me një djalë ose një burrë. Do të keni diçka për të shijuar, por gjithashtu do të keni diçka për t'u shqetësuar. Këto ditë mund të prisni kontakte interesante me një burrë që po udhëton ose punon në një qytet tjetër. Veçanërisht të rëndësishme do të jenë ngjarjet në fund të javës. Gjatë këtyre shtatë ditëve mbani mend ëndrrat tuaja. Ky do të jetë informacion i rëndësishëm për ju.

Demi

Para jush është një javë në të cilën mund t'ju ofrohet një punë e re, mund të merrni një angazhim të ri ose të keni klientë të rinj. Shumë prej jush janë gati për të mbledhur apo për të mirëpritur mysafirët në shtëpi. Në përgjithësi, kjo javë do të jetë shumë e dobishme. Gjatë këtyre shtatë ditëve, njerëzi të rinj do të shfaqen në rrethin tuaj të të afërmve, miqve, fqinjëve ose kolegëve. Komunikimi juaj fillestar mund të jetë i vështirë apo edhe konfliktual, por gradualisht do të jeni në gjendje të ndërtoni një marrëdhënie të qëndrueshme. Këtë javë, do të keni detyra të planifikuara ose të paplanifikuara ose shqetësime lidhur me një person të sëmurë. Të afërmit e afërt do të kenë nevojë për vëmendjen tuaj. Ajo që është e rëndësishme të dini është se ju duhet të planifikoni orarin tuaj të përditshëm paraprakisht. Kjo do t'ju ndihmojë shumë dhe do të rrisë shanset për sukses dhe një realizim të suksesshëm. Këtë javë prisni një surprizë të këndshme lidhur me një sasi të vogël parash.

Binjakët

Java do të krijojë mundësi të favorshme për stabilizimin financiar për ju. Jeni gati për të zgjidhur problemet që lidhen me paratë, detyrimet dhe të tjerët që vështirë se do t'ju pengojnë. Këtë javë do të përjetoni ngjarje të rëndësishme që lidhen me një fëmijë ose një të afërm të ri. Do të keni përvoja emocionale ose do të përjetoni surpriza të ndryshme. Disa prej jush do të angazhohen në probleme në martesën e një të afërmi, për të cilën vështirë se mund të ndihmoni me ndonjë gjë. Disa nga ngjarjet e papritura këtë javë do të përfshijnë një marrëdhënie me dashurinë e vjetër ose një ish-partner.  Gjatë këtyre shtatë ditëve jini të kujdesshëm me komentet tuaja negative për njerëzit me të cilët keni përjetuar momente të pakëndshme në të kaluarën. Shmangni mosmarrëveshjet ose konfliktet me njerëz që njihni. Gjatë javës do të përjetoni ngjarje dhe situata të papritura në vendin tuaj të punës. Një zhvillim interesant do të përfshijë kontaktet tuaja shoqërore ose politike. Këtë javë prisni njohje të reja me njerëz nga afër dhe larg.

Gaforrja

Kjo javë do të jetë e dobishme për të marrë vendime të rëndësishme për ju ose familjen tuaj. Ato do të lidhen me ngjarjet në jetën e dikujt në familjen tuaj. Këtë javë do të keni mundësi të realizoni një ide për përmirësimin e shtëpisë. Kjo do të ishte një kohë e mirë për të kaluar në një shtëpi të re ose për të marrë me qira një banesë. Shumë do të marrin lajme të rëndësishme për një shtëpi ose një pronë. Familja juaj dhe punët e brendshme do të jenë të rëndësishme. Gjatë këtyre shtatë ditëve do t'ju jepet mundësia për të ndryshuar jetën tuaj familjare për mirë. Shmangni konfliktet këtë javë, pasi ato nuk do të çojnë në ndonjë gjë konstruktive në jetën tuaj. Megjithatë, ato do të ndikojnë seriozisht në marrëdhëniet ose planet tuaja. Të paparashikueshme këtë javë do të jenë ngjarjet në jetën tuaj të dashurisë. Do të keni disa plane paraprake, por ngjarje të reja do t'i ndryshojnë ato. Për të mbrojtur veten nga emocionet negative, lëreni të zhvillohet çdo gjë natyrshëm. Një ngjarje e rëndësishme apo interesante që lidhet me një njeri që është i afërmi ose miku juaj mund të pritet gjatë javës. Për gratë, javë nënkupton më shumë detyra dhe angazhime në familje ose me të afërmit. Burrat e Gaforres do të përjetojnë një konflikt ose tension të lidhur me një udhëtim ose me njerëz nga një vend tjetër.

Luani

Para jush është një javë në të cilën duhet të merrni vendime dhe veprime të rëndësishme lidhur me paratë. Flirtimi ose një aventurë e shkurtër në vendin tuaj të punës e bën jetën tuaj të përditshme më interesante, por jo të gjithë kolegët tuaj do ta pranojnë këtë. Këtë javë planet tuaja më të rëndësishme do të lidhen me fëmijët. Kjo do të jetë një javë e mirë për punën e fëmijëve. Do të jeni më të prirur për të planifikuar gjithnjë e më shumë veprimet tuaja. Këtë javë do të keni një marrëdhënie më të vështirë me gratë. Disa surpriza gjatë këtyre shtatë ditëve do të lidhen me marrjen e parave ose një kontrate me karakter financiar. Gjatë javës, mund t'ju duhet të ndryshoni diçka që lidhet me një vizitë të ardhshme. Gratë Luan do të jenë në gjendje të arrijnë sukses të vërtetë në punën e tyre dhe në planet që lidhen me sigurinë e tyre materiale. Ngjarje dhe risitë pozitive janë të mundshme në të dy sferat. Për meshkujt, java paraqet njerëz të rinj në vendin e punës ose në familje, në organizata ose festa të ndryshme.

Virgjëresha

Këtë javë kthejeni vëmendjen tuaj në zgjidhjen e vetëm një problemi. Duke drejtuar të gjithë energjinë dhe burimet në një drejtim, do të arrini një sukses që është i kënaqshëm për ju. Mos e humbisni dëshirën tuaj për të zgjidhur të gjitha problemet tuaja. Gjatë javës do të merrni lajme për ngjarje të ndryshme të rëndësishme që lidhen me paratë në jetën e një miku apo të afërmi të ngushtë. Do të krijoni kontakte të reja dhe interesante me njerëz nga afër dhe larg, nga nacionalitete apo fe të ndryshme. Disa prej tyre do të shkëmbejnë informacion të dobishëm ose interesant me ju. Do të jeni veçanërisht të kënaqur që shpenzoni shumë nga koha juaj e lirë me njerëz me të cilët keni interesa ose aktivitete të përbashkëta. Java do të kënaqë shumë njerëz me rezultate të suksesshme të karrierës ose biznesit bazuar në veprimet dhe punën e bërë gjatë javëve të fundit. Gjatë kësaj jave, problemet e vjetra shëndetësore mund të përsëriten. Gjithashtu është e mundur të monitorohet zhvillimi i shëndetit të një personi të afërt. Virgjëreshat do të kenë shqetësime lidhur me paratë që janë vështirë të zgjidhen këtë javë. Do të kuptoni faktin se kjo nuk varet nga ju. Gratë do të kalojnë një javë me më shumë tension, një përplasje me gënjeshtra, akte të dëmshme ose përpjekje për të hequr gjërat që janë merita juaj.

Peshorja

Këtë javë do të bashkoheni me shumë miq dhe të njohurit tuaj të rinj dhe të vjetër. Për këtë ju nuk do të keni domosdoshmërisht një arsye; gjërat me shumë gjasa do të ndodhin natyrshëm. Një zhvillim interesant do të përfshijë të njohurit tuaj me njerëz të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Do të bëni plane me miqtë për veprime të përbashkëta në të ardhmen e afërt. Është e mundur të angazhoheni me disa projekte të reja që lidhen me njerëzit nga mjedisi juaj miqësor. Ekziston rreziku i gabimit apo mashtrimit. Jeni plotësisht të fokusuar në paratë tuaja. Disa prej jush do të diskutojnë ose zgjidhin çështjet financiare që lidhen me trashëgiminë, ose pensionin. Udhëtimi këtë javë do të përfshijë kontradikta ose konflikte të një lloji. Në përgjithësi, do të ketë shumë tensione në një udhëtim që është përpara jush ose në kontakte me njerëz nga qytete dhe vende të ndryshme. Nëse keni një partner që jeton në një vendbanim tjetër. Do të keni mosmarrëveshje që lidhen me xhelozinë, keqkuptimet etj.

Akrepi

Para jush është një javë e ngjarjeve dhe përvojave të paparashikueshme. Secila prej tyre do të ketë një zhvillim të veçantë që do të përcaktojë të ardhmen tuaj deri në fund të vitit. Shumë do të gëzojnë paratë e papritura që mund të vijnë në mënyrën më të papritur ose të çuditshme. Para jush është një takim ose bisedë që do të jetë e rëndësishme përpara se të vendosni për të ardhmen tuaj. Disa ngjarje të rëndësishme këtë javë do të lidhen me të afërmit tuaj. Do të jetë e rëndësishme të ruani harmoni dhe mirëkuptim në marrëdhëniet tuaja familjare. Ju mund të krijoni njohje interesante që janë të rëndësishme për jetën tuaj personale ose profesionale. Ngjarjet konkrete gjatë kësaj periudhe do t'ju lehtësojnë nga disa shqetësime. Ju mund të përjetoni tendosje të përkohshme, por në të njëjtën kohë do të kuptoni se kjo është jeta. Duke folur figurativisht, kjo mund të jetë një kohë kur do të përjetoni fundin ose fillimin e diçkaje që do të jetë baza për zhvillimin tuaj të ardhshëm. Problemet e vogla që lidhen me të holla mund të shfaqen gjatë javës. Ju ndoshta do të duhet të merreni me sendet e humbura. Në fundjavë ju mund të habiteni nga një telefonatë ose sugjerim.

Shigjetari

Këtë javë ju do të përqendroheni më shumë në zhvillimin e favorshëm të ngjarjeve të ndryshme që lidhen me familjen ose të afërmit tuaj. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të planifikoni dhe do të veproni për detyra specifike që lidhen me njerëzit e ngushtë. Do të prisni që të gjeni një zgjidhje ose të organizoni një ngjarje në lidhje me një bashkëshort, prind ose fëmijë. Gjatë javës shumë do të zhgënjehen me një udhëtim ose me zhvillimin e marrëdhënieve tuaja me njerëz nga një qytet tjetër. Në fakt, kjo ngjarje do t'ju mbrojë nga një iluzion ose mashtrim. Në punën tuaj, përpiquni të stabilizoni ose zhvilloni marrëdhëniet me kolegët tuaj, të cilët do t'ju ndihmojnë të përparoni në një aktivitet apo ide të re. Këtë javë shmangni streset e mëdha fizike dhe mendore. Do të ishte më mirë të jeni diplomat dhe të bëni kompromis për të zgjidhur një situatë të pakëndshme në marrëdhëniet me bashkëshortin ose partnerin romantik. Burrat do të kenë shqetësime për një fëmijë apo nip.

Bricjapi

Këtë javë do të merrni një mesazh apo sugjerim interesant nga një mik apo i afërm i cili jeton ose punon në një vendbanim tjetër. Për shumë njerëz, java sugjeron një mbledhje familjare për një rast të veçantë. Miqtë do të ndajnë me ju lajme që kanë lidhje me suksesin e tyre ose një ngjarje të rëndësishme në jetën e tyre. Gjithashtu gjatë këtyre shtatë ditëve, nëpërmjet miqve ju do të merrni informata të dobishme dhe interesante. Është mirë të dini paraprakisht se ju presin më shumë shpenzime. Do të keni nevojë për pagesa të ndryshme. Mbani dokumentet tuaja personale me kujdes. Burrat e Bricjapit do të kenë më shumë punë dhe përgjegjësi që nuk duhet të shtyhen.

Ujori

Kjo javë sugjeron ngjarje ose angazhime të papritura që lidhen me një dokument ose një kontratë të lidhur me paratë. Do të jetë e mirë për zgjidhjen e problemeve që lidhen me të afërmit ose kolegët. Ju do të merrni një ndihmë përmes rrethanave të reja të favorshme. Mund të keni sukses në një punë të lidhur me shërbimin. Një lajm i papritur mund të ndryshojë disa nga planet tuaja për këtë muaj. Sidoqoftë, këto ndryshime nuk tregojnë një humbje por një vonesë të përkohshme. Do të merrni lajme të rëndësishme për jetën e një vajze apo një gruaje. Do të keni nevojë të flisni me të ose të planifikoni një takim. Burrat Ujor do të jenë në gjendje të kapërcejnë një situatë stresuese me ndihmën e njerëzve të lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve. Gratë do të jenë me fat në sipërmarrjet e tyre të reja, veçanërisht nëse veprojnë së bashku me një grua.

Peshqit

Para jush është një javë në të cilën do të përjetoni ngjarje për të cilat do të keni shpresë dhe pritshmëri të mëdha. Do të ketë një tension të lidhur me një të afërm të ri. Situata mund të jetë shumë e pakëndshme. Ju do të shqetësoheni nga një lajm i përkohshëm i pakëndshëm rreth një burri. Sidoqoftë, një zhvillim i favorshëm do të vijë në ditët në vijim. Për përfaqësuesit e pamartuar të shenjës, java përcjell një dashuri të re që do të linte në të kaluarën një eksperiencë të vjetër emocionale. Gratë do të përjetojnë një situatë dashurie të vjetër ose një martese të mëparshme. Burrat do të kenë një gëzim ose përvoja të veçanta me një martesë ose partner romantik.

Ky post u përshtat nga Astro Velida dhe është realizuar nga Fabjola Hije.

Na kontaktoni: 0684084690 /email: [email protected]