Horoskop

Horoskopi për datën 12 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 12 shtator nga Russell Grant

Russell Grant është astrologu më i dashur i britanikëve dhe një ndër më të njohurit në botë, parashikimet e të cilit na habisin për vërtetësinë e tyre. Lexoni atë që thotë parashikimi i tij për ditën e mërkurë, 12 shtator 2018

Dashi

Paratë nga një trashëgimi, zgjidhje ligjore ose rimbursim sigurimesh do të vijnë. Përdorni këtë rast për të përmirësuar perspektivat tuaja të karrierës. Nëse keni biznesin tuaj, përmirësoni pajisjet. A po kërkoni punë? Investoni në përmirësimin e CV-së tuaj. Nëse dikush ju kërkon të bëni një investim, bëjeni. Një marrëveshje që duket shumë e mirë për të qenë e vërtetë duhet të shmanget me çdo kusht. A keni qenë të etur për të blerë një artikull luksoz? Prisni pak më shumë; së shpejti do të dalë në shitje me ulje.

Demi

Puna me një partner është e dobishme. Ju jeni të mirë në trajtimin e detyrave praktike, ndërsa ky partner është i përshtatshëm për kërkime dhe përpjekje për marketing. Së bashku, ju do të fitoni një shumë të madhe parash. Përdorini këto të ardhura të konsiderueshme për të udhëtuar, studiuar dhe shkruar. Sa më shumë të jeni të hapur, aq më e lehtë do të jetë të tërhiqni begatinë që dëshironi. Kjo është një kohë për eksperimentim.

Binjakët

Do t`ju ofrohet një punë e mrekullueshme me përfitime bujare. Ky pozicion do t'ju lejojë të kultivoni siguri financiare afatgjatë. Mos u pengoni nëse ky pozicion pune ju paguan në bazë të komisionit. Ju jeni një shitës i natyrshëm i cili do të përfitojë nga një aranzhim i tillë. Nëse ndiheni të huaj nga rrjeti juaj social, duhet të përpiqeni të rilidheni. Mund të duhen disa përpjekje për t'u ribashkuar me një mik, prandaj jini të durueshëm.

Gaforrja

Ju e tërhiqni romancën si një lule që tërheq bletët. Nëse jeni vetëm, mund të jetë nisë një miqësi e bukur. Admiruesi juaj e adhuron ndjenjën tuaj të humorit. Shmangni presionin e shokëve. Miqtë po ju kërkojnë të bëni një kurs të pazakontë, por kjo rrugë është tepër e rrezikshme për ju. Është më mirë të rrini në terrenin që njihni. Do të ketë shumë mundësi për aventurë më vonë, kur të keni vendosur sigurinë financiare.

Luani

Kjo është një kohë e shkëlqyer për të gjetur një vend për të jetuar. Kërkoni një vend që është afër punës tuaj. Një udhëtim i lehtë ia vlen të bëhet. Nëse punoni nga shtëpia, shikoni për një shtëpi që përfshin një banjo luksoze. Dikush që mbante një pozitë të rëndësishme do të largohet, duke krijuar konfuzion dhe kaos në punën tuaj. Në vend që të infektoheni nga kjo energji stresuese, qëndroni të qetë. Kjo situatë mund t`ju çojë në një promovim.

Virgjëresha

Marrja e një udhëtimi për kënaqësi do t'ju çojë në rrugën e romancës. Nëse keni një partner, do të ndiheni sikur po shijoni një muaj mjalti të dytë me dashurinë tuaj. Jeni vetëm? Ju do të takoni dikë të veçantë në një vend mahnitës. Një ekspert i respektuar është shumë i çuditshëm për shijen tuaj. Megjithëse të tjerët e admirojnë punën e tyre, më mirë do ishte të studioni me dikë që është i durueshëm dhe i sjellshëm. Në vend që të ndiqni kopenë, dëgjoni instinktet tuaja dhe punoni me një mësues të përulur.

Peshorja

Një mundësi për të bërë para vlen të ndiqet. Duke punuar nga shtëpia jo vetëm që do të jetë fitimprurëse, por edhe thellësisht e dobishme. Çdo punë që përfshin restaurimin, hulumtimin ose riciklimin mund të ketë disa mundësi të mira për ju. Një shpenzim i papritur do të lërë gjurmë në buxhetin tuaj. Mund të jetë e nevojshme të zëvendësohet një makinë apo kompjuter. Do të gjeni një model që i shërben më mirë qëllimeve tuaja.

Akrepi

Vullneti juaj për të eksploruar territorin e panjohur do t`ju paguajë. Kjo është një kohë e shkëlqyer për të ndjekur një me një subjekt interesant. Një mësues i kërkuar do t'ju ndihmojë të shkoni më larg se sa keni ëndërruar ndonjëherë. Me kohë dhe përpjekje, ju do të arrini statusin master. Një person i pazakontë ju tërheq si një magnet. Pasi të kaloni disa orë emocionuese së bashku, do të kuptoni se ky individ është me stil. Edhe një takim i shkurtër mund të çojë në një marrëdhënie.

Shigjetari

Puna për një organizatë bamirëse do të jetë e dobishme. Është kaq e lehtë të dekurajohesh duke parë lajmet. Pikëpamja juaj për botën do bëhet shumë më pozitive. Është e mundur që një punë të ikë papritmas. Mos u frikësoni. Ju do të gjeni një mundësi më të mirë nëse qëndroni pozitivë. Parashikoni të punoni në një vend që stimulon intelektin tuaj dhe kënaq nevojën tuaj për të shprehur krijimtarinë.

Bricjapi

Kapni një mundësi për të ndjekur një ëndërr që e keni përzemër. Nëse kjo do të thotë të lejoni që detyrat e rregullta të vijnë, kështu le të jetë. Dikush që e keni takuar kohët e fundit e që tjetër gjë thotë e tjetër bën nuk është i besueshëm. Në vend që të vendosni besimin tuaj në këtë njeri, derdhni energjinë tuaj në një projekt krijues. Shpërblimet do të jenë shumë më të rëndësishme.

Ujori

Një mundësi e mrekullueshme për punë do t`ju vijë. Jo vetëm që do të kënaqeni me stimulimin intelektual që përfshin kjo pozitë, por do të pëlqeni edhe kolegët tuaj. Shkuarja në punë do t'ju mbushë me gëzim dhe kënaqësi. Do të ishte sikur të paguheshe për t'u argëtuar. Jeta familjare do të ndërpritet nga një i afërm i çoroditur. Është koha për të dhënë një ultimatum për këtë anëtar të familjes. Vendosni disa kufij të fortë.

Peshqit

Udhëtimi jashtë shtetit do t'ju japë një dimension të ri për jetën. Do të kënaqeni duke jetuar në një kulturë, prioritetet e së cilës janë shumë të ndryshme nga juaja. Ju përshtateni drejtë me vendasit.Disa probleme me pajisjet do t`ju prishin planet. Nëse keni vështirësi me aksesin në internet ose në marrjen e telefonatave, qëndroni të qetë. Përdoreni këtë mundësi për të shijuar disa aktivitete të lira. Do të ketë kohë sa të doni për t'u mbyllur më vonë.

Ky post u publikua në Tiranapost.al dhe e përshtati nga Russell Grant, Fabjola Hije.

Na kontaktoni: 0684084690 /email: [email protected]