Horoskop

Horoskopi për datën 14 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 14 maj nga Russell Grant

Dashi

Puna me dikë që ka një përgjegjësi të madhe do të jetë udhëzuese. Megjithëse ju e keni zili statusin e tyre financiar, do të habiteni nga sa pak liri kanë. Nuk është e lehtë të bëni atë që dëshironi kur shumë njerëz varen nga ju. Një udhëtim i shkurtër do të jetë shumë zbavitës. Ju do të shijoni largimin nga presionet e shtëpisë. Merrni këtë mundësi për të provuar një restorant që është një preferuar për vendasit. Do të hani një vakt të shkëlqyeshëm.

Demi

Studimi me dikë që e keni admiruar gjithmonë do të jetë një mundësi e artë. Regjistrohuni në këtë kurs sapo të dëgjoni për këtë; vendet do të mbushen shpejt. Do jetë e nevojshme të zvogëloni jetën tuaj sociale. Paratë po derdhen në llogarinë tuaj bankare. Përdorini këto të ardhura për të përmirësuar telefonin ose kompjuterin tuaj. Investimi në një paketë të internetit me shpejtësi të lartë është gjithashtu një ide e mirë. Të qenit i lidhur mirë me botën e jashtme, përmirëson shumë perspektivat tuaja profesionale.

Binjakët

Ju do të merrni para përmes një rasti gjyqësor, trashëgimie ose marrëveshjeje aksionare. Puna me një ekspert që ka shumë përvojë në këtë fushë do t`ju hapë sytë. Mësoni sa më shumë që mundeni. Pas një periudhe vështirësie, ju keni lëvizur në një vend shumë më të mirë. Merrni këtë mundësi për t'u kthyer në një hobi që ju jep shumë kënaqësi. Ky aktivitet do t'ju japë kënaqësi shtesë. Do të jetë e lehtë për të deleguar detyrat që s`ju pëlqejnë.

Gaforrja

Ju jeni duke punuar me një person shumë të aftë, por kjo nuk ju bën inferior. Ky është një partneritet i barabartë. Nëse nuk jeni të kënaqur me një plan veprimi, propozoni një tjetër. Luftoni deri sa të arrihet një kompromis i drejtë. Luftoni për të dëgjuar zërin tuaj. Mbajini planet tuaja sekrete nga kritikët dhe rivalët. Kur nuk jeni duke u bombarduar me reagime negative, përparimi juaj rritet. Kjo është një kohë e shkëlqyer për të dërguar CV dhe për të shkuar në intervistat për punë. Së shpejti do t'ju ofrohet një pozicion i ri që ju mbush me emocion.

Luani

Nëse nuk pajtoheni me një diagnozë shëndetësore, merrni një mendim të dytë. Edhe nëse e besoni këtë prognozë, është e rëndësishme të ndiheni rehat me mjekun tuaj. Kjo është e drejta juaj. Një përpjekje e ekipit do të jetë e suksesshme. Do t`ju ndihmojë puna me njerëz inteligjentë, të adaptueshëm, të cilët janë më të interesuar në gjetjen e një zgjidhjeje të mirë sesa në avancimin e axhendave të tyre personale. Do t'ju kërkohet të përfaqësoni ekipin në një udhëtim jashtë ose në konferencë.

Virgjëresha

Një shëtitje romantike ju mbush me lumturi. Është e mrekullueshme të jeni me dikë që është i vëmendshëm ndaj nevojave dhe shijet tuaja. Nëse jeni vetëm, do të takoni një person në një mbledhje profesionale. Pranojeni ftesën për një darkë. Do të ndjeni një lidhje të menjëhershme. Është mirë të dini se njerëzit janë të gatshëm t'ju paguajnë mirë për ekspertizën tuaj. Do të keni një zgjedhje mes dy punëve të shkëlqyera. Zgjidhni atë që ofron stimulimin më intelektual.

Peshorja

Një person do vendosë rregullin mes kaosit. Mos u ofendoni nëse ju kërkojnë të mos ankoheni ose kritikoni. Duke vendosur një ton më të butë, do të jetë më e lehtë për të gjithë të vijnë së bashku në një frymë harmonie. Ju e keni kaluar një test. Merrni frymë me një psherëtimë lehtësie dhe pushoni. Pas një pushimi të shkurtër, do të jeni gati për të nisur një aventurë. Marrja e një diplome të avancuar, ndërtimi i një faqeje interneti ose kalimi i njohurive tuaja dhe njohja e të tjerëve janë të gjitha mundësi emocionuese.

Akrepi

Ju keni shumë gjëra të përbashkëta me një person shumë praktik. Duke u mbledhur së bashku, ju mund të shpëtoni një biznes apo organizatë që vuan nga vështirësitë financiare. Ju dhe partneri juaj do të përshëndeteni si heronj. Bërja e planeve me një partner romantik ose biznesi është emocionuese. Ju jeni të etur për të transformuar jetën tuaj duke hyrë në një plan ambicioz së bashku. Jini të gatshëm për sipërmarrje në territor të panjohur. Do të paguheni si emocionalisht dhe financiarisht.

Shigjetari

Ju do të fitoni shumë para nga një partneritet biznesi. Vendosini ato në një fond kursimi. Këto para do t'ju japin paqe mendore, përveç lirisë personale dhe profesionale. Jepini vetes lirinë për të marrë vendime të mira financiare. Pas një sërë ndalesash dhe nisjesh, do të gjeni një bazë të përbashkët me palën tjetër. Ky është një lehtësim për të gjithë të interesuarit. Krenohuni në vendimin tuaj për të lënë mënjanë emocionet për hir të përparimit.

Bricjapi

Ju jo vetëm që keni ëndrra të mëdha, por keni dhe aftësinë për t'i realizuar ato. Kthejeni një vesh të shurdhët ndaj atyre që mendojnë se jeni shumë të guximshëm. Pa njerëz si ju, asgjë nuk do të realizohej. Ju jeni një ndërtues i lindur. Ngadalësohuni kur ndiheni të lodhur. Nëse kjo do të thotë të merrni një sy gjumë, ashtu bëni.

Ujori

Një profesionist i suksesshëm do të ofrohet për t'ju drejtuar, për të qenë mentori juaj. Të mësuarit nga ky lider do të jetë jashtëzakonisht e dobishme. Jo vetëm që ju do të zbuloni se si t'i menaxhoni me mençuri paratë tuaja, por do të zbuloni se si të njihni mundësi të mrekullueshme investimi. Dëgjoni me kujdes dhe mbani shënime. Një bisedë do t`ju mbushë me lumturi. Është e mrekullueshme të flasësh me dikë që ndan të njëjtat dashuri me ty. Nëse jeni vetëm, lini një takim.

Peshqit

Një mik i ngushtë do të heqë një barrë financiare nga supet tuaja. Mos t`ju vijë turp për pranimin e ndihmës së tyre. Ju keni qenë gjithmonë dashamirës dhe bujar ndaj tyre. Së shpejti do të keni një shans për të shlyer borxhin. Jeni gati për të ecur përpara me një projekt për përmirësimin e shtëpisë. Pas një periudhe të gjatë diskutimi, keni vendosur se ia vlen të paguani për një problem të caktuar. Ju do të lehtësoheni pasi të keni gjithçka në rregull.

*Ky post u përshtat nga Russell Grant dhe është realizuar nga Fabjola Hije.