Horoskop

Horoskopi për datën 14 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 14 tetor nga Russell Grant

Dashi

Do të merrni ca para ekstra. Përdorini këto para për të përmirësuar të ardhmen, ndiqni një kurs ose shkoni në një udhëtim. Trajtojini shpenzimet si një investim në lumturinë tuaj. Zgjerimi i horizontit ju jep gëzim. Qëndrimi në krye të një organizate do të jetë më argëtues sesa pritej. Ju e keni kënaqësi zbulimin e talenteve të fshehura.

Demi

Hyrja në një partneritet me një avokat, agjent të pasurive të patundshme ose menaxher talentesh do të funksionojë në avantazhin tuaj. Mund të përqendroheni në punën që pëlqeni më së shumti. Mësoni sa më shumë që të mundeni për filozofinë ose fenë. Një person shumë praktik si ju ka nevojë për t`u çliruar nga bota materiale. Do rigjeni lumturinë.

Binjakët

Vëmendja ndaj detajeve ju vë në dukje të të gjithëve. Mos u habitni kur një klient të kërkojë të të punojë posaçërisht me ju. Kur shefi të kuptojë se jeni përgjegjës për pjesën më të madhe të suksesit të biznesit të tij, do të frymëzohet për t'ju dhënë një ngritje rroge. Kështu dhe ju do mund të grumbulloni disa para për të krijuar biznesin tuaj.

Gaforrja

Do hyni në një konkurs për aftësitë tuaja dhe do ia dilni të fitoni lehtësisht çmimin e parë. Përdorini fitimet tuaja për të shkuar në një udhëtim argëtues. Njerëzit e kanë për nder të bëjnë biznes me ju. Kjo sepse gjithmonë jeni i drejtë.

Luani

Të punoni nga shtëpia është diçka e këndshme. Ju pëlqeni ta keni nën kontroll mjedisin tuaj. Të rrethuarit nga ngjyra të bukura, mobiljet prej pelushi dhe vazot e luleve rritin produktivitetin tuaj. Gjithashtu ju ndihmon të krijoni produkte dhe të ofroni shërbimin që njerëzit e tjerë dëshirojnë. Imagjinata rrjedh lirshëm kur ndiheni rehat. Ndryshimi i dietës dhe ca ushtrime më shumë do të përmirësojnë shumë shëndetin tuaj. Ju keni një trup të fortë. Mos u rraskapitni. Jepni trupit ushqimin dhe aktivitetin që duhet.

Virgjëresha

A jeni mërzitur me rutinën e vjetër? Bëni një udhëtim. Kërkojini një miku aventurier që t'ju shoqërojë. Do të argëtoheni duke eksploruar qytetet afër. Merrni kamerën dhe një bllok që të shënoni të gjitha përshtypjet tuaja. Studimi me një artist të talentuar do të jetë një nga vendimet më të mira që do të marrësh ndonjëherë. Jeni të bekuar me shumë talent natyror. Me ndihmën e instruktorit tuaj, do të godisni një teknikë që është plotësisht origjinale.

Peshorja

Investoni në arsimimin tuaj, sepse kjo gjë gjithmonë shpërblehet. Ju jeni bekuar me një intelekt të mprehtë. Shfrytëzoni çdo mundësi për të zgjeruar arsimin tuaj. Ushtrimi i trurit ju jep një shkëlqim tërheqës. Është mirë të keni shtëpinë tuaj. Nëse s`keni mundësi ta blini një, kërkoni ndihmë. Me ndihmën e një kredie ose borxhi mund të blini një vendbanim të mirë dhe të bukur.

Akrepi

Ju lulëzoni kur keni sfida intelektuale. Fjala përhapet kudo për aftësitë tuaja. Krijimi i një biblioteke ose sistemi i regjistrimit do t'ju bëjë një hero në punë. Materialet e rëndësishme do të mund të gjenden brenda disa minutash dhe kjo do t'i kursejnë të gjithëve kohë, para dhe përpjekje.

Shigjetari

Ju keni instinkte të mira në lidhje me grumbullimin e pasurisë. Bërja e një investimi në pronë do të sjellë fitime të konsiderueshme. Ndërkohë që gjithë të tjerët luftojnë për të paguar faturat e tyre, ju s`i keni këto probleme. Përdorini paratë për të udhëtuar nëpër botë dhe për të studiuar me mësues të talentuar. Kjo do t`ju qetësojë vërtet. Gjeni disa momente për të komunikuar me natyrën, për të qëndruar me kafshët tuaja shtëpiake ose për të lexuar një libër të mirë. Do të ndiheni të rifreskuar dhe me energji.

Bricjapi

Durimi dhe këmbëngulja juaj janë vlerësuar shumë. Miqtë e dinë se mund të mbështeten tek ju për të zgjidhur çështje të ndërlikuara. Ndihma për një të dashur për të marrë një kujdes të specializuar shëndetësor do t`ju marrë shumë kohë dhe përkushtim. Mos u dorëzoni. Do t`ia dilni. Vajtja në një festë do të jetë shumë argëtuese. Jo vetëm që do të lidheni përsëri me disa njerëz që nuk i keni parë për vite me radhë, por do të njihni edhe një të porsaardhur misterioz që e bën zemrën tuaj të rrahë fort.

Ujori

Ballafaqimi me një personalitet do të rezultojë i suksesshëm. Ju vlerësoni qasjen e tij të drejtpërdrejtë ndaj problemeve ndërsa ai admiron perspektivën tuaj inovative. Së bashku, mund të zgjidhni një problem kokëfortë që ka pllakosur komunitetin. Ky do të jetë fillimi i një bashkëpunimi përgjatë gjithë jetës. Gjetja e kohës për të shkuar në një vend privat do t`ju bëjë që të merrni frymë lirshëm. Jeni lodhur nga njerëzit që kërkojnë ndihmën tuaj në çdo kohë. Paqja mendore duhet të jetë përparësia juaj.

Peshqit

Aftësitë tuaja krijuese mund të tërheqin një mundësi mësimdhënieje. Puna me studentë do të jetë më e këndshme nga sa prisni. Ofroni më shumë lëvdata se kritika. Theksoni gjithashtu aftësitë dhe përvojën tuaj të admirueshme dhe studentët do t`ju respektojnë më shumë.

*Ky post u përshtat nga Russell Grant dhe është realizuar nga Fabjola Hije.