Horoskop

Horoskopi për datën 16 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 16 tetor nga Russell Grant

Dashi

Jeni në konflikt në një marrëdhënie romantike. Para se të merrni ndonjë vendim të madh, kaloni disa momente të qeta duke u sqaruar për ndjenjat tuaja. Nëse nuk jeni gati për një marrëdhënie intime, pranojeni. Kjo do t`ju shpëtojë nga një dhimbje . Do të merrni një rritje page. Përdorini paratë shtesë për të kënaqur anën tuaj sensuale. Nuk ka asgjë të keqe të shijoni gjëra të bukura. Trajtoje veten mirë. Duhet të shijoni frytet e punës suaj. Privimi i vetes vazhdimisht krijon zemërim dhe pakënaqësi.

Demi

Kjo nuk është koha e duhur për të formuar një partneritet. Nuk jeni të sigurt se çfarë doni nga një bashkëpunim. Derisa të keni një ide të qartë se si do të funksionojë kjo aleancë, duhet të vazhdoni të ecni vetëm dhe përpara. Personi i duhur do vijë në momentin e duhur. Jeta familjare është e këndshme. Kur ndiheni të dekurajuar, drejtohuni tek më i afërti dhe më i dashuri juaj. Ata do t'ju kujtojnë se i mrekullueshëm jeni. Me mbështetjen e tyre, do të ndërmerrni çdo rrezik.

Binjakët

Kafsha juaj shtëpiake po lufton me një çështje shëndetësore. Kujdesuni për të dhe mos bini në dëshpërim. Gjeni mënyra për të kaluar kohën së bashku në heshtje, thjesht shijoni shoqërinë e njëri-tjetrit. Do të vini re një përmirësim. Puna për një projekt të fshehtë do nxjerrë më të mirën tuaj. Është kënaqësi të lini punën dhe të zhyteni në botën e artit. Mos ia tregoni punën tuaj kujtdo, derisa të përfundojë.

Gaforrja

Do të merrni disa lajme zhgënjyese për përparimin arsimor të një fëmije. Ky nuk është fundi i botës. Të gjithë kanë pikat e tyre të forta dhe të dobëta. Duke nënvizuar seriozitetin e situatës, besimi do të rikthehet. Një mik do t`ju ndihmojë. Kur ju ofrohet një dhuratë ekstravagante, pranojeni. E keni merituar.

Luani

Zgjidheni një problem hidraulik sa më shpejt që të jetë e mundur. Neglizhimi do t`ju kushtojë më shumë. Nëse jeni me qira, kërkojini ndihmë pronarit të shtëpisë. Jeni duke shijuar avantazhet që vijnë nga një ngritje në detyrë. Puna me klientët vip ju mëson diçka të vlefshme për veten tuaj. Ju jeni po aq të talentuar, magjepsës dhe të aftë sa janë ata.

Virgjëresha

Keni vonuar pagesën e një fature dhe nuk është hera e parë. Mbajini shënim pagesat që keni për të bërë. Vizitoni një vend larg shtëpisë. Jeni duke menduar seriozisht të transferoheni për të jetuar në atë vend. Fantazitë që ju mbushin me gëzim duhet të merren seriozisht. Ato janë një shenjë nga Universi që duhet të ndiqni zemrën tuaj.

Peshorja

Një rritje page do të vonohet. Mos u dekurajoni. Paratë janë rrugës. Kur shqetësoheni për financat, mendoni për gjëra që ju bëjnë të ndiheni mirë. Vishuni bukur, hani një darkë. Hidhni një parfum të mirë. Nëse e trajtoni veten mirë, do ndiheni mirë dhe do tërhiqni mirëqenien. Pasuria juaj do rritet shpejt.

Akrepi

Ju po shpërndani energjinë tuaj. Kur njerëzit t’ju kërkojnë të bëheni vullnetarë, kthejani me edukatë dhe me vendosmëri. Nuk ka asgjë të keqe të mbroni axhendën tuaj të ngarkuar. Më shumë kohë e lirë ju bën më të lumtur dhe më zemërgjerë. Partneri juaj do ketë rritje rroge dhe kjo do përmirësojë financat tuaja. Dilni dhe festoni. Theksoni pozitivin dhe eleminoni negativin.

Shigjetari

Do të zbuloni një sekret shqetësues për partnerin tuaj. Jeni të tronditur që jua kishte mbajtur sakret. Jo të gjithë janë të sinqertë sa jeni ju. Keni qenë duke pritur një ofertë pune? Do ju vijë një mundësi e mirë, me pagë të mirë. Do ndiheni produktiv, të vlerësuar dhe të dobishëm.

Bricjapi

Po pyesni veten pse u bashkuat me një grup? Sa herë që dikush propozon një ide, ajo refuzohet. Është një luftë pushteti. Sa më shpejt që të shkëputeni nga kjo organizatë, aq më të lumtur do të jeni. Dilni me partnerin romantik. Ju keni vlera dhe nevoja të ngjashme, kështu që këtë tranzicion do ta kaloni pa probleme. Nëse tashmë jeni në një lidhje serioze, mendoni të blini një shtëpi.

Ujori

Shefi juaj nuk po ju respekton sa duhet. Mënyra më e mirë për të përmirësuar marrëdhënien tuaj është ta trajtoni veten mirë. Nëse dikush ju drejtohet me një ton poshtërues, ndryshoni qëndrim. Gjithmonë flisni për veten tuaj pozitivisht. Mirëpritini edhe kritikat. Merrni pjesë në punët e shtëpisë. Do ndiheni edhe vetë më mirë.

Peshqit

Ky nuk është një moment i mirë për të planifikuar një festë. Do shpenzonit shumë. Mbani një sy në paketat e udhëtimit. Ndërkohë, shfrytëzoni sa më shumë kohën e lirë. Mund të botoni disa shkrime tuajat. Mos u habitni kur të merrni më shumë oferta pune. Njerëzit e duan sensin tuaj të humorit.

*Ky post u përshtat nga Russell Grant dhe është realizuar nga Fabjola Hije