Horoskop

Horoskopi për datën 17 Korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 17 Korrik nga Russell Grant

Dashi

Vetëm për shkak se familja juaj dëshiron që ju të bëni diçka nuk do të thotë që ju jeni të detyruar të ndiqni komandën e tyre. Ju jeni një person i pavarur. Dëgjoni ndërgjegjen tuaj, edhe nëse fillon një grindje në familje. Të qenit i rreptë nuk është mënyra më e mirë për të rfituar respektin. Sqarojini njerëzit me argumente. Merrni çdo mundësi për të treguar se jeni të arsyeshëm.

Demi

Lëndimi nuk do t`ju çojë askund. Nëse doni të fitoni respektin e dikujt, ju duhet të thoni të vërtetën. Ne fillim, vërejtjet tuaja të hapura do të refuzohen. Mund t`ju nxjerrin nga një grup për pak kohë. Me kalimin e kohës, personi që keni kritikuar do shikoni se ka të drejtë. Jeni të kufizuar në atë që mund të bëni. Rezistojini tundimit për të thyer rregullat. Nëse dikush ju pyet pse nuk e keni kryer një detyrë, shpjegojini se rregulloret e bënë të pamundur.

Binjakët

Humbja e parave do të jetë një burim pendimi. Mënyra më e mirë për të mbushur një zbrazëti emocionale është të bëni diçka të mirë për dikë tjetër. Të përmirësoni jetën e një personi tjetër do t`ju japë një ndjenjë të ripërtërirë të fuqisë. Do të bëjë që problemet tuaja të duken më pak serioze. Një romancë ka humbur pasionin e saj. Një pjesë e problemit është se ju keni ndaluar të flisni. Merrni partnerin tuaj për një darkë të këndshme dhe pyeteni për shpresat, ëndrrat dhe frikën e tyre. Akulli midis jush do të shkrihet ngadalë.

Gaforrja

Nuk jeni aq i rëndësishëm sa mendoni se jeni. Në vend që të plotësoni kërkesat për një të dashur, përpiquni të ndihmoni vetveten. Ju jeni shumë më i aftë nga sa mendoni. Përballimi i sfidave me veten do t'ju bëjë më të sigurt. Gjithashtu do të përmirësojë marrëdhëniet tuaja. Bërja e një sakrificë për hir të dikujt që doni, do të jetë e vështirë. Provojeni gjithsesi.

Luani

Puna po zbras energjinë tuaj. Shkoni në një festë siç ju sugjeroi doktori. Shkoni në një udhëtim në një vend që ka pamje të mrekullueshmeMos e shikoni jetën si malore. Ndryshojeni perspektivën tuaj. Kjo do t'ju bëjë më optimistë.

Virgjëresha

Miqtë po përpiqen t'ju mbrojnë nga një e vërtetë e pakëndshme. Mos u ktheni tek ata për ngushëllim. Sa më shpejt të përballeni me faktet, aq më shpejt do të zgjidhni një konflikt që po rritet çdo ditë e më shumë. Jeni më i fortë nga sa mendoni. Pranojeni një zhgënjim romantik dhe vazhdoni. Talentet tuaja krijuese janë lënë pas dore. Është koha për t'u kthyer në një hobi që dikur ju dha shumë kënaqësi.

Peshorja

Ju ndjeheni sikur jeni duke ecur në një jetë të dyfishtë. Njerëzit do të habiteshin nëse do ta dinin se sa të pasigurt jeni në jetën tuaj private. Familja juaj ka një mënyrë për t`jua ndëmtuar vetëvlerësimin. Mos jua vini veshin kritikave dhe vërejtjeve të tyre.

Akrepi

Sa më tolerantë të jeni ndaj parimeve të ndryshme, aq më të mira do të jenë marrëdhëniet tuaja. Shmangni tema të ndjeshme si feja dhe politika. Diskutoni për sportet, librat dhe filmat. Kjo nuk është një kohë e mirë për të nënshkruar një kontratë. Do t'ju kërkohet të jepni gjithçka pa marrë asgjë në këmbim. Kur dikush nuk është i gatshëm të përmbushë kërkesat tuaja, shkoni diku tjetër. Meritoni më shumë respekt.

Shigjetari

Borxhet tuaja janë duke dalë jashtë kontrollit. Është koha për të ditur sa borxhe keni. Pasi ta dini sasinë e saktë, mund të krijoni një plan për të paguar detyrimet tuaja financiare. Gjetja e një pune me të ardhura të rregullta nuk do të jetë e lehtë. Mund të jetë mirë të bëni një seri punësh të përkohshme. Do ta vini përpara në këtë mënyrë.

Bricjapi

Është koha që një individ të marrë përsipër detyrat që i janë caktuar. Përkrahja e tij vetëm sa e keqëson situatën. Thojini të mos ankohen. Sa më shpejt të pranoni se kohët kanë ndryshuar, aq më efektivë do të jeni. Hapeni mendjen.

Ujori

Nëse do shkoni në një festë, hani një vakt të shëndetshëm para se të shkoni. Jeni më delikat nga sa mendoni. Nëse dëshironi të fitoni të ardhura nga kryerja e punëve të specializuara, duhet të merrni një licencë ose diplomë.

Peshqit

Nëse vazhdoni t'i shpërfillni detyrat tuaja, njerëzit do të zemërohen. Miqtë, të afërmit dhe kolegët varen nga ju për të përmbushur disa përgjegjësi. Ndërsa po argëtoheni, ata po luftojnë. Kthehuni në punë. Miqtë nuk e kuptojnë atë që ju duhet për të lulëzuar. Falënderojini për interesin e tyre, por vazhdoni të ecni sipas rrugës suaj.

*Ky post u përshtat nga Russell Grant dhe është realizuar nga Fabjola Hije.