HOROSKOP

Horoskopi për datën 19 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 19 janar nga Russell Grant

Dashi

Ju jeni në pozita të pushtetit profesional. Njerëzit po kërkojnë ndihmë nga ju dhe një referencë që ju vlen shumë. Jini i drejtë kur bëni rekomandime. Promovoni vetëm njerëzit që janë të përshtatshëm për pozicionet që kërkojnë. Bërja e referimeve të besueshme do të hapë rrugën për një mundësi të re. Pagesa që keni marrë duke dhënë mendime për artin, muzikën dhe filmat do të sjellë të ardhura të mira. Përdorini këto të ardhura për të hapur një llogari kursimi.

Demi

Jini të hapur për të eksploruar territore të panjohura. Punëdhënësi juaj mund t'ju kërkojë të bëni një kurs trajnimi. Edhe pse marrja pjesë në këto seanca është e mërzitshme, ju duhet ta pranoni ofertën. Marrja e një çertifikate ose diplome do të përmirësojë anën tuaj profesionale. Papritur, do të merrni një ofertë pune më të mirë, që do të keni shumë përfitime. Zënia e një pozicioni që përfshin udhëtime është një mundësi e bukur. Ju do të paguheni për të parë botën.

Binjakët

Nëse nuk kërkoni një punë tjetër, do të jetë e pamundur të tregoni potencialin tuaj. Është koha për të hequr dorë nga një zakon i keq. Edhe pse perspektiva për të bërë një ndryshim kaq të madh ju bën nervoz, duhet ta bëni gjithsesi. Një punë shumë më e mirë do të vijë sapo të bëni këtë ndryshim. Të paguheni për të bërë atë që doni do të rrisë karizmën tuaj. Mos u çuditni kur të bëheni një magnet dashurie.

Gaforrja

Një partneritet duhet të pësojë ndryshime për të mbijetuar. Duhet të jeni më spontan. Merrni partnerin tuaj romantik me pushime. Inkurajoni bashkëpunëtorin tuaj të biznesit që të punojë edhe më shumë. Puna për një projekt krijues do t?ju japë kënaqësi. Jeni bekuar me një imagjinatë të gjallë. Ushtrojeni atë në çdo mundësi. Injorimi i impulseve për të shkruar, vizatuar ose luajtur muzikë do të zbehë talentin tuaj.

Luani

Do t'ju jepen disa përgjegjësi të rënda në punë. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të kërkuar ngritje në detyrë. Edhe pse gjithmonë keni qenë entuziast dhe bashkëpunues në kryerjen e detyrave tuaja, ju prisni që të kompensoheni siç duhet. Nëse nuk mund të merrni paratë që meritoni, gjeni një punë tjetër. Jeta në shtëpi është një burim i kënaqësisë së thellë. Kur lodheni, kthejeni vëmendjen ndaj punëve të shtëpisë ose një banjë aromatike. Do të ndjeheni më mirë.

Virgjëresha

Ju gjithmonë keni qenë sensual. Përmbushja e dëshirave tuaja fizike është një përparësi. Nëse jeni beqar, do të takoni dikë special. A keni partner? Shijoni një natë pasionante. Do të merrni reagime entuziaste për një projekt të ri krijues. Keni punuar shumë për këtë projekt. Pasi të publikohet, ju do të merrni detyra të ngjashme me pagesa të mëdha. Punëdhënësit janë të gatshëm të paguajnë shumë para për mendimet tuaja.

Peshorja

Është koha për të vënë në zbatim ndjenjat e fuqishme. Përballja me një të afërm do të jetë çliruese. Ju nuk jeni më në gjendje të shtypni nevojat tuaja për të kënaqur të tyret. Pas një debati me zë të lartë, do të ndjeheni sikur një peshë është larguar nga supet tuaja. Siguria financiare që ju kërkoni është rrugës. Fitimi i një rroge më të madhe do t'ju lejojë të shijoni më shumë komoditete. Luksi është po aq thelbësor për ju, sa ushqimi dhe uji.

Akrepi

Të mësoni sa më shumë që të keni mundësi për një teknologji në zhvillim do të jetë e dobishme. Mund t'ju kërkohet të udhëhiqni një seminar ose një kurs trajnimi për fillestarët. Entuziazmi i studentëve tuaj do t'ju japë një qasje të re për jetën. Një përjetim personal ju mbush me ngazëllim. Jeni gati për të hequr qafe të gjithë gjërat që ju kanë trishtuar. Rregullimi i hapësirës suaj të jetesës do të lejojë që energjia e freskët të vijë në jetën tuaj.

Shigjetari

Fitimi i parave ju lejon të bëni disa ndryshime të mëdha. Blerja e një shtëpie, ose makine mund të përmirësojë shumë cilësinë e jetës tuaj. Edhe pse nuk jeni materialist, ju gëzoni lirinë që paratë mund të blejnë. Një ëndërr po ju shtyn të shpenzoni më shumë kohë në aktivitetet që doni.

Bricjapi

Do t'ju jepet një shans të filloni një aventurë. Pranojeni mundësinë, pasi ajo do t?ju mbushë me lumturi dhe kënaqësi. Edhe pse jeni krenarë për gjithçka keni arritur, ju duhet të kërkoni një pozicion më sfidues. Njerëzit do të kenë reagime ndaj ndryshimeve që ju pësoni. Disa nga të dashurit tuaj do t'ju nxisin që të ruani statusin që keni. Jo të gjitha transformimet janë negative. Qëndroni optimist.

Ujori

Jeni duke kaluar një ndryshim të thellë shpirtëror. Gjërat që të mbushnin më kënaqësi tani nuk ju japin asnjë lloj kënaqësie. Jini të gatshëm të hiqni dorë nga bindjet që nuk ju shërbejnë më. Përqafoni një filozofi të re që ju lejon të ndiqni pozicione pushteti. Duke qënë në krye të një ndërmarrje, ose organizate bamirësie mund të keni shumë përmirësime. Me ndihmën e miqve tuaj, ju mund ta bëni jetën shumë më të lehtë për të gjithë ekipin.

Peshqit

Pjesëmarrja në një projekt do të jetë kërkuese dhe shpërblyese. Ju do të duhet të hiqni dorë nga jeta juaj shoqërore për të përmbushur këto angazhime. Duke bërë punën tuaj, do të fitoni një reputacion të mirë dhe të besueshëm. Gjëja e fundit që dëshironi është të kritikoheni për besimet që keni. Duke kryer ritualet tuaja në mënyrë private, ato do të marrin një rëndësi edhe më të madhe./Tiranapost.al