Horoskop

Horoskopi për datën 20 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 20 janar nga Russell Grant

Dashi

Më shumë se zakonisht, ju jeni miqësor social. Kalimi i kohës me më të afërtit dhe më të dashurit tuaj nxjerr më të mirën. Sigurohuni të merrni pjesë në një takim. Do të argëtoheni. Ndjekja e një ëndrre të përjetshme është bërë një përparësi në rritje. Jeni lodhur duke qenë të zënë me një punë të parashikueshme. Derdhja e gjithë energjisë suaj në një projekt emocionues do t'ju japë një dimension të ri për jetën. Merre riskun.

Demi

Një zhvillim premtues karriere ju mbush me zemërim. Nëse bëni një punë të mirë me disa detyra krijuese, do të merrni një ngritje në detyrë. Të qenit në gjendje të mbledhësh një ekip artistësh të talentuar do të jetë një përdorim i shkëlqyer i aftësive tuaja organizative. Puna për një koorporatë të madhe nuk do të jetë aq shtypëse sa pritej. Ju do të jeni në gjendje të dalloheni nga tradicionalistët e ngathët që mbushin zyrat. Pak nga ata që njihni nuk posedojnë krijimtarinë tuaj, aq më pak sensin tuaj të humorit.

Binjakët

Hulumtimi i kuptimit të jetës është përparësia juaj. Lërini punët e vështira mënjanë për hir të rritjes. Adoptimi i një praktike shpirtërore, shndërrimi në një fe tjetër ose braktisja e një filozofie toksike janë ndër mundësitë. Shkoni në një pelegrinazh. Do të bëni disa zbulime të rëndësishme. Shoqërimi me një ekspert të respektuar do të jetë shpërblyese. Ju admironi të gjitha njohuritë dhe përvojën që ata kanë fituar. Mos u habitni kur kjo miqësi t’ju frymëzojë të fitoni një diplomë të përparuar. Me inkurajimin e tij, do të jeni në gjendje të mbani drejtimin dhe të arrini qëllimin tuaj.

Gaforrja

Do bini thellësisht në dashuri. Ju admironi indiferencën e këtij njeriu ndaj opinionit publik, ndërsa ai vlerëson kujdesin tuaj të butë. A keni partner? Ai do të marrë disa lajme të mrekullueshme financiare. Dikush do t'ju kërkojë të merreni me çështjet e tij financiare. Ai e di se mund t'ju besojë juve për të realizuar dëshirat e tij. Mos u ndjeni nën presion për të pranuar këtë detyrë nëse ju shqetëson. Vendosja e kufijve të shëndetshëm është e mira për ju.

Luani

Kthejeni vëmendjen te miku juaj ose partneri romantik. Edhe pse ju jeni një yll kudo që shkoni, është e rëndësishme të tërhiqni vëmendjen për arritjet e njerëzve të tjerë herë pas here. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të treguar dashurinë dhe përkushtimin tuaj për të dashurin. Kjo është një kohë e mirë për të nënshkruar një kontratë. Dikush me aftësitë tuaja të jashtëzakonshme bën marrëveshje të mira biznesi.

Virgjëresha

Të qenit i zënë ju jep një shkëlqim tërheqës. Rezistojini tundimit për të punuar jashtë orarit. Të largohesh nga tavolina në një orë të përshtatshme do të sjellë ekuilibër në jetën tuaj. Nëse jeni beqar, dikush do t'ju propozojë. Pranoni. Do të kaloni një kohë të shkëlqyer së bashku. Do të jetë e nevojshme të ndryshoni rutinën tuaj të fitnesit. Rregulloni orarin tuaj në mënyrë që t'i jepni trupit tuaj ushqimin dhe ushtrimet e nevojshme. Një dhimbje e vazhdueshme do të qetësohet pasi të ndaloni përdorimin e një pajisje të caktuar në palestër.

Peshorja 

Jepini vetes lejen të argëtoheni. Një person i ndërgjegjshëm si ju duhet të jetë i kujdesshëm. Gjithmonë të menduarit për nevojat e njerëzve të tjerë ju ka bërë neglizhent ndaj vetes tuaj. Kushtojini disa orë në ditë kohë aktiviteteve tuaja të preferuara. Shkoni në një koncert, ose muze. Inkurajoni një të ri të ndjekë një dëshirë që ka. Të tjerët mund t'i ngacmojnë për këto dëshira, por ju duhet ta mbroni atë. Njerëzit artistë kanë interesa të mëdha. Ata nuk duhet të tallen se janë ndryshe. Kjo është një shenjë krijimtarie.

Akrepi

Tërheqja në botën tuaj të brendshme do të jetë terapeutike. Edhe pse ju pëlqen të punoni duhet të vendosni disa kufij. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të kaluar kohë cilësore me më të afërtit dhe më të dashurit tuaj. Një i afërm mund të ndjehet i shqetësuar që nuk po vazhdoni një traditë familjare. Ju nuk duhet të ndiheni fajtorë për braktisjen e kësaj praktike. Nëse nuk ka kuptim personal për ju, është e kotë.

Shigjetari

Ju po ndiheni veçanërisht të shoqërueshëm. Organizoni një takim me miqtë. Biseda me ta do t'ju bëjë të qeshni. Është bukur të shijosh jetën pas orarit të punës. Dikush do t'ju kujtojë një plan për të bërë një udhëtim. Puna për një histori, këngë ose dizajn do t'ju mbushë me eksitim. Shumë shpesh, ju i hidhni poshtë idetë e mira, nga frika se çfarë do të mendojnë njerëzit për to. Jini krenarë për risitë tuaja; ato mund t'ju çojnë drejt një pasurie të madhe.

Bricjapi

Pranoni një mundësi intriguese për krijimin e parave. Keni arritur sukses të madh në punën tuaj të tanishme. Tani është koha për të kuptuar që nuk jeni një kalë i vogël. Falë zgjuarsisë suaj, gjithçka që prekni kthehet në ar. Një teknikë e zgjuar do t'ju bëjë shumë më produktive. Të gjithë do të pyesin si i përfundoni projektet në kohë rekord. Mos e ndani sekretin tuaj me asnjë.

Ujori

Ju kërkoni vëmendje. Shfaqja e talentit krijues do të jetë shumë argëtuese. Në të kaluarën, njerëzve ju dukej puna juaj e çuditshme. Tani e kanë kuptuar natyrën inovative. Ndiheni mirë ur vlerësoheni. Jeni origjinal dhe të pavarur. Nuk keni ndërmend të përshtateni me turmën. Do të fitoni famë dhe do të brohoriteni duke qenë i vetmi njeri që mund të kryejë një detyrë të specializuar. Kjo aftësi unike do t'ju bëjë të fitoni një pasuri të tërë.

Peshqit

Ju jeni veçanërisht të trembur, të rezervuar dhe privatë. Mos e shtyni veten të merrni pjesë në një ngjarje të madhe shoqërore. Qëndrimi në shtëpi për të rimbushur bateritë tuaja do të jetë më i dobishëm. Nëse keni qenë duke zhvilluar një plan, mbajeni sekret deri muajin tjetër. Keni një mik të veçantë që i pëlqen të shkojë në pushime të vetmuara. Pyeteni këtë të dashur për rekomandime se ku të bëni udhëtimin tuaj të radhës. Do ta dashuroni destinacionin që do ju rekomandojë./Tiranapost.al