Horoskop

Horoskopi për datën 20 qershor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 20 qershor nga Russell Grant

Dashi

Derdhja e gjithë energjisë në punë po dëmton marrëdhëniet tuaja personale. Ju pëlqen ideja e të qenit në punë më shumë se sa rroga. Shpërblimet e jetës familjare janë më përmbushëse. Përpiquni të gjeni një ekuilibër të shëndetshëm. Kur t`ju refuzojnë për diçka mos e merrni personale. Ju keni vlerë të madhe. Jo të gjithë mund ta vlerësojnë atë. Kjo sepse të gjithë jemi të lindur me shije të ndryshme. Vazhdoni të shkëlqeni. Është e sigurtë se dikush do ta vërejë atë.

Demi

Ju keni pasur gjithmonë mendime të mira për një çështje politike, shoqërore ose fetare. Kanë dalë disa fakte që i hedhin poshtë teoritë tuaja. Jini të gatshëm të pranoni se keni gabuar. Njerëzit do të admirojnë përulësinë tuaj. Kostoja e një kursi mund të jetë e madhe, por gjithsesi duhet ta paguani. Ky investim do t'ju ndihmojë të arrini lartësi të reja, si personale ashtu edhe profesionale.

Binjakët

Kur ndiheni të tronditur, merrni frymë thellë. Mënyra më e mirë për të luftuar ndjenjat e vetmisë është të merrni veten me të mirë. Bëni një listë mirënjohjeje. Jini mirënjohës edhe për faturat që arrini të paguani. Edhe për ushqimin që hani. Së shpejti do të ndjeheni më mirë. Mos jini xheloz për dikë që fiton më shumë para se ju. Ju mund ta arrini. Çelësi është të mbani mend se Universi është pafundësisht i bollshëm. Kur një person mundet, edhe ti mundesh.

Gaforrja

Lufta me një rival është një humbje energjie. Në vend që të përpiqeni të tregoni se jeni më i mirë se konkurrenti juaj, përqendrohuni në përmirësimin e performancës. Kjo do të shpërbëjë tensionin mes jush. Nëse keni kritika, bëjini ato sa më konstruktive të jetë e mundur. Zëvendësojini vërejtjet me falënderime.

Luani

Ju nuk ndiheni të sigurt në punën tuaj. Nuk është fundi i botës nëse e humbni këtë pozicion. Jeni shumë i aftë dhe do ishit një pasuri për çdo kompani. Çështja kryesore është të krijoni besim gjatë procesit të intervistimit. Zakonisht, ju nuk e keni problem të transmetoni opinionet tuaja. Jeni aktualisht i zhytur në një situatë të pazakontë që nuk ju lejon të thoni të vërtetën. Mos i mbani brenda emocionet tuaja.

Virgjëresha

Nëse doni të shkoni përpara, duhet të bëni disa sakrifica. Modeloni sjelljen tuaj sipas dikujt që e keni admiruar gjithmonë. Bëni disa kurse të avancuara. Punoni si praktikant. Bashkohuni me një organizatë profesionale. Fokusi dhe përkushtimi juaj do të shpërblehen. Shkuarja mbi dhe përtej thirrjes së detyrës për fëmijët është gabim. Mënyra më e mirë për të inkurajuar pjekurinë është që të rinjtë të mësojnë nga gabimet e tyre. Duke treguar besim në aftësitë e tyre, ata do të ringrihen.

Peshorja

Mos u frikësoni nga familja juaj. Megjithëse të afërmit tuaj duan më të mirën për ju, ata nuk i kuptojnë dëshirat tuaja. Ju doni një jetë luksoze. Disa mendojnë se ëndrrat tuaja janë sipërfaqësore, por nuk duhet t'ju shqetësojë këto fjalë. Nuk është e nevojshme të mbroheni nga rivalët në punë. Nëse dikush po përpiqet ta ulë biznesin tuaj, qëndroni të qetë. Vazhdoni të ofroni mallra dhe shërbime cilësore me një çmim të mirë. Konsumatorët do të qëndrojnë tek ju.

Akrepi

Ju nuk ndiheni sikur jeni në hap me klimën e tanishme politike. Është zhgënjyese që gjërat të zbulohen në mënyra të tronditëse. Kërkoni lajme të mira. Do ndiheni më mirë. Mos bëni një zgjedhje derisa të jeni plotësisht të informuar. Ka disa fakte që do të ndryshojnë rrënjësisht mendimin tuaj.

Shigjetari

Shmangia e njerëzve me vlera të ndryshme do të kufizojë aftësinë tuaj për t'u zgjeruar dhe për t'u rritur. Megjithëse nuk mund të ndryshoni mendimet tuaja për çështje të caktuara, jini pranues ndaj mendimeve të të tjerëve. Larmishmëria është aroma e jetës. Nuk duhet ta harroni kurrë këtë. Ju nuk jeni të kënaqur me dikë që vazhdon të përpiqet të afrohet me ju. Jini të qartë për ndjenjat tuaja. Sa më shpejt që të adresoni sjelljen që ju shqetëson, aq më mirë. Kjo është një nga ato situata që kërkojnë ndershmëri, edhe nëse shkaktojnë lëndim.

Bricjapi

Ju e vlerësoni shumë privatësinë tuaj. Nëse dikush e cënon atë, ju zemëroheni. Mundohuni të mos jeni shumë agresiv ndaj dikujt që po punon në të njëjtën industri me ju. Ai ndihet tashmë i kërcënuar nga ju.

Ujori

Ju gjithmonë përpiqeni t`i shpëtoni njerëzit nga vetja e tyre dhe kjo shkakton më shumë probleme sesa ia vlen. Herën tjetër që një koleg ka problem lëreni ta zgjidhë vetë. Ndryshe do dëmtoni shëndetin tuaj. Bëni ca pushime dhe flini mirë. Krijoni një rutinë më të mirë.

Peshqit

Mos e tejmbushni me kërkesa një të ri. Në vend që vazhdimisht t'i shtyni të kalojnë kufirin, ulni pritshmëritë tuaja. Jepini atyre detyra që mund t`i arrijnë pa shumë vështirësi. Kjo do të rindërtojë besimin e tij, duke i hapur rrugën suksesit të ardhshëm. Kujdes nga konsumimi. Megjithëse ju pëlqen të punoni në projekte kreative, ato nuk mund të nxitohen. Është më mirë të pushoni ndërkohë që sforcoheni dhe s`i bëni gjërat mirë.

*Ky post u përshtat nga Russell Grant dhe është realizuar nga Fabjola Hije.