Horoskop

Horoskopi për datën 21 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 21 shtator nga Russell Grant

Dashi

Ju duhet të jeni realist në lidhje me planet tuaja. Nëse dëshironi të ngjitni shkallët drejt suksesit, duhet të ndiqni trajnim të përparuar. Kjo do t`ju ndihmojë gjithashtu të merrni përvojë praktike. Puna si praktikant ose vullnetar nuk do të sjellë para, por do të përmirësojë perspektivat e punës. A ndjeheni të izoluar? Telefononi disa miq dhe ftojini për drekë.

Demi

Një obsesion romantik po ju bën të ndiheni të mjerë. Vendosja e distancës midis jush dhe këtij njeriu do të jetë terapeutike. Zemra juaj do të fillojë të shërohet dhe do të gjeni një mënyrë më të përshtatshme për t`ia dalë mbanë. A ndiheni i padëshiruar? Ju nuk po i jepni vetes mjaftueshëm mundësi. Ka kaq shumë njerëz që ju vlerësojnë dhe ju adhurojnë. Filloni t`i pranoni komplimentet.

Binjakët

Ju dhe partneri juaj jeni secili për qejfin e vet. Nëse nuk ndryshoni përparësitë tuaja, do ta degradoni marrëdhënien. Ju duhet të kaloni kohë cilësore së bashku nëse doni që marrëdhënia juaj të mbijetojë. Jeni shumë më sentimentalë sesa pretendoni. Bëni një zgjedhje bazuar në atë që ju bën të ndjeheni rehat. Kjo është një dhuratë përrallore që mund t`i bëni vetes.

Gaforrja

Pranimi i më shumë detyrave në punë do t`ju bëjë të ndiheni keq. Ju keni vetëm një palë duar. Edhe pse perspektiva për të fituar shumë më shumë para është joshëse, nuk do të jeni në gjendje të merrni përgjegjësi shtesë. Puna jashtë orarit nuk është e mundur. Gjatë progresit të një pune tregojini vazhdimisht vetes sa të mirë jeni. Rrini larg kritikëve. Sa herë që provoni diçka të re, jepini vetes një shpërblim. Kur jeni shumë të frikësuar ose të lodhur, bëni pushim.

Luani

Ajo që dikur ishte një romancë përrallore sot është shndërruar në diçka të errët. Ju nuk mund të gjeni asgjë pozitive në këtë lidhje. Nëse jeni beqar, jeni të dëshpëruar për të gjetur dikë të veçantë. Personi i duhur do të arrijë kur më pak e prisni. Kur e trajtoni veten mirë, të tjerët do të ndjekin shembullin tuaj.

Virgjëresha

A jeni i etur për të nënshkruar një kontratë? Shikojeni njëherë me një avokat. Ai menjëherë do të zbulojë disa klauzola që janë kundër interesave tuaja. Vetëm se keni provuar disa zhgënjime në fëmijëri nuk do të thotë që jeni i destinuar që vetëm të dështoni. Tani që jeni më të mëdhenj në moshë, mund të merrni në dorë kontrollin mbi jetën tuaj. Merrini vendimet bazuar në atë që do t'ju bëjë të lumtur dhe jo në atë që mendojnë të tjerët.

Peshorja

Jini të vërtetë kur vlerësoni kontributet e dikujt. Jini specifik për atë që duhet të ndryshoni. Gjeni një bashkëpunëtor më të talentuar, nëse nuk ju pëlqen më ky që keni. Burimet tuaja janë të kufizuara. Kjo sepse keni vështirësi të refuzoni kërkesat e njerëzve për para. Ndaloni së u ndjerë të detyruar për të dhuruar para për çdo bamirësi si dhe për të paguar gjithmonë ju kur dilni për dreka-darka.

Akrepi

Ky nuk është një moment i mirë për të shpenzuar para për luks. Është shumë më mirë të ruani burimet tuaja. Nëse doni të tregoni dashurinë tuaj për një fëmijë ose partner të dashur, kaloni kohë cilësore së bashku. Organizoni një udhëtim që është i përshtatshëm për interesat e tyre. Mundësia për të bërë një trajnim ekspertësh do të bjerë në prehër. Ndjekja e këtij kursi do t'ju kërkojë që të rregulloni rrënjësisht orarin tuaj.

Shigjetari

Ëndrrat tuaja janë të ndryshme nga pritshmëritë e familjes. Në vend që të përpiqeni të fitoni pëlqimin e tyre, ndiqni zemrën tuaj. Kjo do të shkaktojë një zemërim të madh dhe pakënaqësi. Të dashurit tuaj ju shohin si një zgjatje të vetvetes. Korrigjojani këtë keqkuptim. Frika nga konkurrenca ju bën të hezitoni të aplikoni për një vend pune. Mundeni ankthin tuaj dhe dërgoni CV-në. Do të kënaqeni kur t`ju thërrasin për intervistë. Ju jeni më të dëshirueshëm nga sa mendoni.

Bricjapi

Një person simpatik po merr nga ju më shumë informacione nga sa duhet të marrë. Mos jepni shumë informacion për veten në fazat e hershme. Së shpejti do ta kuptoni që ky i porsaardhur është mjaft manipulues. Është më mirë të vendosni disa kufij të shëndetshëm në këtë marrëdhënie. Ndaloni konkurrencën me një të afërm ose fqinj. Secili nga ju ka pikat e tij të forta. Është normale që jeta juaj të marrë drejtime të ndryshme. Mos shikoni aspektet negative, llogaritni vetëm bekimet tuaja. Se zilia nuk ju lë të ecni përpara.

Ujori

Mos jini as huadhënës, as huamarrës. Dhënia e një borxhi tek shoku juaj do të krijojë një tendosje të tmerrshme në marrëdhënien tuaj. Mbajini më mirë paratë në bankë. Nëse një i dashur ju kërkon të investoni në biznesin e tij, refuzojeni me mirësjellje. A jeni i shqetësuar për të ardhmen tuaj financiare? Është koha për të bërë investime me afat të gjatë. Pasja e një portofoli pensioni do t'ju japë frymëmarrje të qetë.

Peshqit

Ju keni derdhur kaq shumë energji në punë sa keni ndaluar zhvillimin e një projekti krijues. Është koha për të rregulluar fokusin tuaj. Kushtimi i më shumë energjie tek një libër, këngë apo pikturë do t’i bëjë sytë tuaj të shkëlqejnë nga lumturia. Flisni hapur me shefin dhe pranoni aq përgjegjësi sa mund të përmbushni.

*Ky post u përshtat nga Russell Grant dhe është realizuar nga Fabjola Hije.