Aktualitet

Horoskopi për datën 21 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 21 janar nga Russell Grant

Dashi

Të jetosh i fiksuar në të kaluarën është humbje kohe. Shijoni momenti aktual. Trajtojini gabimet si mësime me vlerë. Tani e dini se çfarë nuk duhet të bëni. Kështu që do të jetë më e lehtë të arrini fitoren. Jepini vetes një shpërblim për çdo përpjekje të re. Dikush nga një kulturë tjetër mund t’ju ​​mësojë një mënyrë të re të trajtimit të stresit. Edhe pse metodat e tyre mund të duken pa kuptim dhe të thjeshta në fillim, ato janë mjaft efektive. Lëreni skepticizmin mënjanë dhe ndiqni drejtimin e tyre. Ju nuk do të zhgënjeheni.

Demi

A keni nevojë për ndihmë në një detyrë të rëndësishme? Mos i kërkoni ndihmë asnjë miku, as atij më të mirit. Edhe pse mund të ketë qëllime të mira, ai s`mund të të ndihmojë. Është shumë më mirë të punësoni një profesionist. Ai që ju doni nuk është i interesuar për një marrëdhënie fizike. Respektoni kufijtë e tij dhe kërkoni diku tjetër për këtë lloj marrëdhënie. Ju jeni një person thellësisht sensual që ka nevojë për një partner i cili mund të plotësojë dëshirat. Jini të durueshëm dhe kandidati i duhur do të vijë në jetën tuaj.

Binjakët

Është e rëndësishme të jeni etik në të gjitha aktivitetet tuaja profesionale. Jini të vendosur kur rrëzoni kërkesën e këtij klienti për produkte falas ose shërbime me zbritje. Po derdhni shumë energji në punë. Ndryshoni përparësitë tuaja. Kaloni më shumë kohë në aktivitetet sociale. Ju nuk mund të takoni askënd të veçantë nëse i kaloni të gjitha netët vetëm.

Gaforrja

Jini praktik për edukimin tuaj. Nëse nuk keni shumë trajnime, do të jetë e vështirë të merrni punën fitimprurëse që dëshironi. Edhe nëse nuk keni nevojë për një diplomë për punën tuaj, është e rëndësishme të merrni përvojën e nevojshme. Bëhuni praktikant. Mësoni nga një ekspert. Do të bëni përshtypje të madhe në intervistat për punë, duke iu përgjigjur pyetjeve i sigurit.

Luani

Ndaloni së iu nënshtruari torturave. Kthejeni vëmendjen tuaj ndaj aktiviteteve artistike që ju sjellin gëzim. Sapo i dashuri juaj të kuptojë se po humb fuqinë mbi ju, do të ndryshojë melodinë. Lumturia juaj nuk varet nga ai. Kur jeni të pakënaqur me një marrëdhënie ose situatë, është e rëndësishme të komunikoni nevojat tuaja në një mënyrë të qartë, efektive. Njerëzit do t'ju respektojnë shumë më tepër kur silleni si të pjekur.

Virgjëresha

Dikush do të përfitojë nga natyra juaj e butë. Mos e qortoni veten sepse keni besim tek një person manipulues. Ju keni marrë një mësim të vlefshëm nga kjo situatë. Kur bëhet fjalë për para, duhet të mbroni interesat tuaja me çdo kusht. Asnjëherë mos u detyroni të ndani pasurinë tuaj. Dikush në një grup po merr shumë më shumë nga sa i takon. Punësoni një profesionist ligjor për të marrë fondet që ju meritoni. Mblidhni të gjitha dokumentet e nevojshme për ta çuar çështjen në favorin tuaj.

Peshorja

Të jesh jo i besueshëm në punë do çojë në largimin tuaj prej saj. Punëdhënësi juaj po mbështetet tek ju për të kryer detyra kritike. Neglizhimi i përgjegjësive tuaja do të reflektojë keq mbi ta. Do të sjellë bezdi edhe kolegët tuaj. Mendoni se si sjellja juaj ndikon në të gjithë grupin. Do të merrni disa lajme shqetësuese për një çështje akademike. Është e mundur që ju do të dështoni në një test ose do t`ju jetë refuzuar aplikimi në një universitet. Mundohuni të mos e qortoni veten për këtë pengesë. Thjesht mësoni nga gabimet tuaja dhe bëni një përpjekje më të mirë.

Akrepi

A është krijimtaria ajo që ju shtyn drejt hutimit? Ndaloni së u përpjekuri për të gjetur një zgjidhje për këtë dilemë. Kthejeni vëmendjen tuaj në një detyrë rutinë. Frymëzimi që ju dëshironi do të arrijë ndërsa jeni duke pastruar dyshemenë, duke palosur rrobat ose duke grirë perimet. Një rritje page ose rritje në detyrë, nuk do të vijë, edhe pse po e shpresonit. Mënyra më e mirë për të kultivuar mirëqenien është të adoptoni një qëndrim mirënjohës për gjithçka që keni.

Shigjetari

Rezistojini tundimit për t'u tërhequr nga jeta publike. Kalimi i gjithë kohës në shtëpi do t'ju bëjë të ndjeheni të izoluar dhe të tjetërsuar. Nëse doni më shumë miq, bashkohuni në një klub, palestër ose organizatë politike. Do të takoni disa njerëz me zemër që vlerësojnë sensin tuaj të humorit. Në raste si këto, është e rëndësishme të jesh diplomat. Prisni derisa të keni zhvilluar marrëdhënie të ngushta para se të jepni mendime të pavlera.

Bricjapi

Mos u frikësoni nëse dikush i afërt ka disa 'çështje' me ju për të diskutuar. Pasi të jetë identifikuar burimi i problemit, do të jetë e mundur që të merreni shpejt me këtë situatë. Një mësues special ose një grup mentorësh mund të ndihmojë dikë që ka qenë duke luftuar për të lulëzuar. Jini të durueshëm. Disa të afërm do të sillen sikur ky lajm të jetë skandaloz. Injoroni komentet e tyre. Askush nuk është perfekt. Është shumë më e shëndetshme të pranosh vështirësitë sesa të pretendosh sikur nuk ekzistojnë. Jini të vërtetë dhe ofroni shumë mbështetje morale për personin që po përpiqet të përmirësohet.

Ujori

Jini praktik në lidhje me nevojat tuaja financiare. Nëse puna juaj e tanishme nuk ju paguan sa duhet për të mbuluar faturat, bëni disa ndryshime. Shkallëzoni shpenzimet tuaja, gjeni një burim më fitimprurës të punësimit ose bëjini të dyja bashkë. Marketingu i një ideje të shkëlqyer për një produkt ose shërbim mund të kultivojë pasuri të mëdha. Nëse keni huazuar para për një mik, është koha për ta ndalur këtë praktikë. Ju duhet të ndaloni së dëmtuari sigurinë tuaj financiare për përfitimin e tyre. Nuk keni asnjë detyrim të ndihmoni një të rritur që mund ta mbrojë vetë veten.

Peshqit

Është kaq e rëndësishme të rrethoheni me njerëz pozitivë. Kjo ju ndihmon gjithashtu të dëgjoni muzikë optimiste dhe të shikoni filma frymëzues. Sapo të ringrini gjendjen tuaj shpirtërore, do të tërhiqni të gjithë dashurinë, fatin dhe mundësitë që dëshironi. Do të duhet të prisni më shumë për të marrë punën tuaj të ëndërruar. Jini realistë për prejardhjen tuaj.

*Ky post u përshtat nga Russell Grant dhe është realizuar nga Fabjola Hije.