Horoskop

Horoskopi për datën 22 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 22 tetor nga Russell Grant

Dashi

Obsesioni ndaj dikujt që dashuroni nuk është i shëndetshëm. Mundohuni ta drejtoni vëmendjen tuaj në gjëra më të shëndetshme, si sporti, komunikimi me natyrën dhe artin. Sa më shumë aktivitete, aq më e lehtë dp jetë të keni një jetë më të shëndetshme. Një marrëdhënie nuk do të zgjidhë problemet tuaja. Mënyra më e mirë për të mbushur një zbrazëti emocionale është të kini vëmendjen tek fuqia juaj personale. Mos e shpenzoni të gjithën për të tjerët.

Demi

Ju nuk keni nevojë të jeni në një marrëdhënie për të qenë të lumtur. Nëse keni një partner, mos i bëni shumë presion për të përmbushur nevojat tuaja. Duhet të keni më shumë besim tek vetja. Pakënaqësia do t`ia lërë rrugën kënaqësisë. A keni kërkuar për punë? Mund t'ju ofrohet një në një agjenci pasurish, agjenci reklamimi ose galeri arti. Kjo punë do të jetë stimuluese dhe e këndshme.

Binjakët

Kërkesat tuaja profesionale nuk po përmbushen. Është koha për të parë për mundësi më të mira. Mos u shqetësoni për mbarimin e një shërbimi ose largimin nga puna të një punonjësi. Ju nuk po kërkoni asgjë të paarsyeshme. Kaloni disa momente çdo ditë duke imagjinuar se keni gjetur vendin ideal të punës. Një mik do t`ju njohë me personin e përsosur për të marrë pjesë në një punë të rëndësishme. Do të jeni aq të lumtur me rezultatet saqë do të lidhni një marrëveshje afatgjatë.

Gaforrja

Romanca që dëshironi është e pakapshme. Ndaloni së prituri për personin e përsosur për të realizuar të gjitha ëndrrat tuaja. Përkundrazi, plotësojani dëshirat vetë vetes. Shkoni në një pushim relaksues. Blini disa gjëra luksi. Rregulloni orarin tuaj të punës. Adoptoni një kafshë. Duke marrë nën kontroll jetën tuaj personale, do të filloni të tërhiqni dashuri, fat dhe para. Burimet që ju nevojiten për të bërë disa riparime shtëpiake do të bëhen të disponueshme. Do të takoni dikë special me të cilin të ndërtoni një shtëpi të re.

Luani

Shqetësimi ju bën të mjerueshëm. Gjeni një mënyrë për të larguar frikën. Praktikimi i teknikave të relaksimit do të thellojë kënaqësinë tuaj të jetës. Në vend që të kini frikë të ndërmerrni rreziqe, do të bëheni më aventurierë në biznes dhe dashuri. Mundësia për të ndjekur një kurs arti do t`ju bjerë në prehër. Kostoja do të jetë e madhe. Paguajeni atë sidoqoftë. Do të kaloni një kohë të mrekullueshme duke studiuar me një mësues të talentuar i cili është i impresionuar nga talenti juaj.

Virgjëresha

Ju nuk e merrni seriozisht një admirues. Mos e gënjeni nëse nuk ju intereson. Keni një reputacion si zemërmirë. Juve doni mbase thjesht të argëtoheni, por njeriu përballë jush do lëndohet nga qëndrimi juaj. Jini më të drejtpërdrejtë në lidhje me dëshirat dhe nevojat tuaja. Nëse thjesht doni të jeni miq, tregojani. Ndaloni së bëri vërejtje sarkastike për partnerin tuaj.

Peshorja

Trajtimi i një boshllëku emocional me gjëra të mira dhe luksoze nuk është efektiv. Edhe pse keni një vlerësim të thellë për bukurinë dhe rehatinë, këto sende materiale nuk janë zëvendësuese për kënaqësinë shpirtërore. Ushtrimi i talentit tuaj krijues do të sjellë lumturinë që po kërkoni. Nuk ka rëndësi nëse pikturoni, shkruani ose luani muzikë. Kushtojini më shumë kohë mediumit tuaj të preferuar artistik. Pasi t'i tregoni punën një miku të mirë, do të keni mundësi ta shisni atë në një butik ose galeri. Njerëzit do të fillojnë të kërkojnë me porosi punimet tuaja unike.

Akrepi

Mos merrni asnjë vendim të parakohshëm në lidhje me një vend pune. Edhe pse ky pozicion duket magjepsëse, do t`ju sjellë shumë telashe. Kërkoni një pagë më të madhe dhe shikoni se çfarë do ndodhë. Nëse merrni para shtesë, atëherë duhet ta pranoni ofertën. Është kaq e rëndësishme të paguheni për aq sa vleni. Nëse nuk mbroni veten tuaj, askush tjetër nuk do ta bëjë këtë. Një punëdhënës i ardhshëm do t'ju respektojë më shumë kur kërkoni atë që meritoni. Është shenjë e pjekurisë emocionale.

Shigjetari

Të bërit shumë sakrifica për një të dashur krijon pakënaqësi. Nëse doni të keni një marrëdhënie shpërblyese, duhet t'i vendosni nevojat tuaja në radhë të parë. Nganjëherë, kjo do të thotë t’i thuash shokut ose partnerit tënd më të mirë se nuk mund t’i ndihmosh. Inkurajoni të bëhen më të vetë-efektshëm. Një mik do ju ftojë në një udhëtim relaksues. Pranoje këtë ofertë bujare. Do të kënaqeni duke u larguar nga rutina juaj. Prezantojini vetes një kuzhinë të huaj.

Bricjapi

Jeta juaj e dashurisë po tregon shenja dobësimi. Marrëdhëniet intime do jenë të vështira. Partneri juaj do ta tregojë dashurinë më mirë se juve. E bën me fjalë, me gjeste, me dhurata ose përmes kohës cilësore që kalon me ju. Marrja e përgjegjësisë për një problem profesional do të sjellë respektin e punëdhënësit tuaj. Do ta zgjidhni atë çështje. Gjithë të tjerët do jenë shumë më produktivë dhe më efikasë pas kësaj.

Ujori

Thjesht të qenit prezent për partnerin tuaj romantik nuk është e mjaftueshme për të mbajtur marrëdhënien tuaj. Është e rëndësishme të tregoni dashurinë tuaj. Shkruani letra dashurie, bëni dhurata dhe gjestet romantike. Do mbani gjallë energjinë e mirë mes jush. Rezervoni një udhëtim në distancë të gjatë.

Peshqit

Është e vështirë për ju të hyni në një angazhim serioz në dashuri. Edhe pse keni një dashuri të jashtëzakonshme për partnerin, keni frikë se mos shqetësoheni. Në vend që të imagjinoni se çfarë ju mungon, përqendrohuni në ato që keni. Ju jeni aq me fat se keni një partner që ju adhuron. Një marrëdhënie pasionante nxjerr më të mirën tuaj.

*Ky post u përshtat nga Russell Grant dhe është realizuar nga Fabjola Hije.