Aktualitet

Horoskopi për datën 23 mars nga Russell Grant

Russell Grant është astrologu më i dashur i britanikëve dhe një ndër më të njohurit në botë, parashikimet e të cilit na habisin për vërtetësinë e tyre. Lexoni atë që thotë parashikimi i tij për ditën e enjte,  23 mars 2017.

Dashi

Rinovimi i një marrëdhënieje të vjetër është një mundësi e veçantë. Shumë ujë ka rrjedhur nën urë. Secili prej jush është rritur dhe ka ndryshuar që nga hera e fundit që jeni takuar. Keni fituar një përvojë të rëndësishme në jetë, kështu që jeni në gjendje t’i rivlerësoni gjërat me një maturi tjetër. Mund t’ju ndodhë të bëheni mik me dikë që e konsideronit armik të betuar. Gjëra të çuditshme si këto kanë ndodhur. Mbajeni mendjen të hapur. Gjithmonë ekziston shanci se njerëzit mund të reflektojnë.

Demi

Do të merrni një ftesë për një event  të rëndësishëm social. Kjo është një mundësi e mrekullueshme për të avancuar në karrierë. Sigurohuni të prezantoni veten tek një person me ndikim në fushën ku ju jeni të interesuar. Kur të shohin sa të apasionuar jeni, do t’ju ofrojnë një mundësi, qoftë edhe të nivelit fillestar apo stazh. Mos lejoni që pagesa e ulët t’ju mbaj larg kësaj pune. Eksperienca që do të merrni nga ky angazhim do të jetë shumë e vlefshme. Sapo të përmbushni përgjegjësitë në këtë punë, do të lëvizni shpejt drejt pozicioneve më prestigjoze.

Binjakët

Një i afrëm që ka shumë rëndësi për ju do t’ju gjendet pranë. Kujtimi i kohëve të vjetra do të jetë diçka e bukur. Mos u surprizoni nëse kjo bisedë mund t’ju shkaktojë ndonjë kujtim të dhimbshëm. Dikush që dikur ju është dukur mizor dhe pa ndjenja mund të dalë si mbrojtësi juaj. Pasi të kuptoni të vërtetën e situatës, nuk do të ndiheni më të zhytur në zemërim dhe pakënaqësi. Kjo është një gjë shumë e mirë.

Gaforrja

Paratë që do të merrni nga një kompani sigurimi, trashëgimi ose çek, do të përmirësojë rrethanat tuaja financiare. Kapeni këtë mundësi për të krijuar një bazë të sigurt për ju dhe familjen. Krijoni një depozitë, paguani një borxh ose paguani sigurime për pensionin. Investimi për të ardhmen do t’ju bëjë më optimistë. Ky qëndrim pozitiv tërheq fatin, dashurinë dhe paratë në të gjitha format. Çështja qëndron si e mbillni farën në kopshtin e shpirtit.

Luani

Një iniciativë e marrëdhënieve me publikun do të shkojë shumë mirë. Njerëzit do t’i përgjigjen mirë humorit, ngrohtësisë dhe sharmit tuaj. Nëse përfaqësoni një kompani ose person që ka bërë një gabim të tmerrshëm, pranoni akuzat. Mbështetini fjalët me veprime. Një reputacion i njollosur mund të shpëtohet për sa kohë pendimi është i vërtetë. Të përpiqeni t’ua hidhni fajin klientëve, është taktikë e gabuar. Asgjë nuk e nxit zemërimin më shumë se justifikimet. Shikoni çfarë ka ndodhur dhe kush është prekur nga kjo.

Virgjëresha

Një marrëveshje fitimprurësë do t’ju vihet në tryezë. Njerëzit do të impresionohen nga qasjet tuaja të të punuarit. Ata e dinë që ju mund t’ju garantoni një performancë të shkëlqyer sa herë t’u nevojitet. Tani që jeni në një pozicion të mirë, mos flini mbi dafina. Vazhdoni të tejkaloni pritshmëritë dhe të gjeneroni reagime entuziaste. Një rritje e madhe profesionale dhe një promovim i mirë është gjatë rrugës. Duke ju dhënë një përshtypje të mirë eprorëve tuaj, do të keni shansin të zini një qoshe të bukur zyre.

Peshorja

Një investim i mençur, një fitore në llotari ose një çmim në konkurs, do të rrisë sasinë e të ardhurave në llogarinë tuaj bankare. Kapeni këtë mundësi për të kënaqur dëshirat tuaja për luks. Blini disa rroba të reja. Ose një simbol të statusit tuaj. Shijoni një trajtim SPA. Admiruesit do të tërhiqen nga ju si bletët pas një luleje. Në këtë mënyrë do të jeni gati për të filluar një marrëdhënie emocionuese. Është bukur të bashkoni forcat me dikë që ju do pa kushte.

Akrepi

Është kohë e mirë për t’u marrë me disa probleme familjare.  Nënshkruani një kontratë qiraje, bëni një aplikim ose blini disa mobilje. Jeta e përditshme bëhet më e thjeshtë kur i zgjidhni këto probleme.  Një pjesë e madhe e stresit krijohet nga shmangia e detyrave të përditshme. Në vend që të fiksoheni mbi listën e gjërave që duhet të bëni, filloni t’u hiqni kryq ca gjërave. Shtëpia duhet të jetë një burim kënaqësie, jo ankthi.

Shigjetari

Një udhëtim që do të bëni do të jetë shumë stimulues për ju, edhe pse i shkurtër. Ju nuk jeni tip që keni sukses nga rutina e përditshme. Detyrimi për t’i marrë gjërat me ngadalë, ndikon në shkathtësinë tuaj të natyrshme. Zgjidhni ta rrethoni veten gjithmonë nga njerëz pozitivë. Gjithashtu duhet të ndiqni një dietë më të shëndetshme.

Bricjapi

Një rritje në biznes do të thotë më shumë para për ju. Kur rritja të realizohet, planifikoni një marrëveshje me bankën, që një përqindje të tyre ta kaloni në një plan kursimi. Kjo do t’ju ndihmojë që të ndërtoni folenë e vezëve  që do t’ju mundësojë të udhëtoni nëpër botë, të blini një shtëpi, ose të dilni më herët në pension. Në vend që të rrisni standardet e jetesës, rrisni kursimet tuaja.

Ujori

Një projekt i këndshëm do të gjenerojë një sasi të madhe të ardhurash. Kujdesuni të derdhni gjithë energjinë tuaj në të. Patentoni një ide për një shpikje ose biznes, takoni investitorë potencialë  ose aplikoni për kredi. Energjia dhe entuziazmi juaj i pafund frymëzojnë besim. Në vend që të pretendoni të jeni një sipërmarrës konvencional, paraqiteni veten si vizionar. Përpiquni të jeni futuristikë, mënyra e vjetër e të bërit të gjërave nuk frymëzon më shpres dhe emocione.

Peshqit

Largimi nga ritmet e ethshme të jetës do të jetë një çlirim për ju. Gjetja e një pune të cilën mund ta kryeni edhe nga shtëpia do të jetë e dobishme. Jo vetëm që produktiviteti juaj do të përmirësohet, por edhe gjendja e humorit do të ndryshojë. Largimi nga poltikat e zyrës do t’i japë ndryshim ditës suaj. Do të zhvilloni një opinion më të mirë human për veten kur të mos jeni të rrethuar nga njerëz që ju bëjnë nervozë.