Horoskop

Horoskopi për datën 24 Korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 24 Korrik nga Russell Grant

Dashi

Jeni shumë nervoz. Kujdesuni të mos humbni durimin me ata që jetoni ose punoni. Nëse i lini emocionet tuaja jashtë kontrollit, nuk do t'ju jepet detyra që dëshironi. Jini të qetë dhe merrni frymë thellë kur ndiheni të fyer. Rezistojini tundimit për të bërë shaka të pamenduara. Nëse dukeni i paqëndrueshëm dhe i vrazhdë, kurrë nuk do të ftoheni përsëri në një mbledhje profesionale. Kjo tetë do të pengonte karrierën tuaj. Kur nuk mund të thoni asgjë të mirë, thjesht buzëqeshni me edukatë.

Demi

Jeni jashtëzakonisht i vetmuar. Kur doni shoqëri, përqendrohuni në të qenit shoku më i mirë vetes së pari. Kaloni kohë në aktivitetet që doni. Festoni përparimin drejt qëllimeve tuaja. Jepini vetes dhurata rregullisht. Të tjerët do të ndjekin shembullin tuaj. Njerëzit gjithmonë admirojnë ata që e trajtojnë veten mirë. Mos i kushtoni shumë rëndësi bilancit bankar të një partneri potencial. Nëse doni para, llogaritni tuajat.

Binjakët

E keni humbur rëndësinë e ndjenjave. Kjo është ajo që ndodh kur nuk jeni kurrë vetëm. Merrni këtë mundësi që të shkoni në një vend të fshehtë privat ku mund të dëgjoni veten dhe të mendoni. Në vend që t'i kërkoni të tjerëve udhëzime, besojini instinkteve tuaja. Ju jeni i paqëndrueshëm kur bëhet fjalë për dashurinë. Dikush që dikur dukej i mrekullueshëm, nuk përbën më asnjë interes. Duhet të mbani një qëndrim më të pjekur ndaj dashurisë nëse doni të keni një marrëdhënie të suksesshme.

Gaforrja

Nëse ka ndonjë gjë që ju urreni, është injorimi. Rezistojini tundimit për të krijuar skena të ndryshme. Kjo është një mënyrë e dobët për të marrë vëmendjen. Në vend të kësaj, vendosni një qëllim dhe derdhni gjithë energjinë tuaj në arritjen e tij. Njerëzit do të intrigohen nga fokusi juaj intensiv. Kur të përballeni me një situatë të vështirë, provoni të shihni anën humoristike.

Luani

Një qëndrim i ngushtë do të largojë mundësinë nga dera juaj. Kur takoni një person që e sheh jetën ndryshe, mos u përpiqni t'i bindni të mbështetin pikëpamjen tuaj. Në vend të kësaj, bëni pyetje rreth mendimit të tyre. Mundohuni ta shihni botën nga perspektiva e tyre. Kujdes nga një tendencë paragjykuese. Vetëm për shkak se dikush vjen nga një sfond modest nuk do të thotë se është budalla. Ka një shans të mirë që ky koleg di shumë më tepër se ju.

Virgjëresha

Mos qëndroni larg nga dëshirat tuaja sensuale. Përfshirja në një marrëdhënie fizike pa dashuri do të jetë një gabim. Edhe pse fillimisht do të argëtoheni, faji do të fillojë t'ju trullosë. Kjo për shkak se partneri juaj do të zhvillojë ndjenja të thella që nuk mund t`i ktheni. Të jenit shumë kërkues ndaj një punonjësi shërbimi do t`ju bëjë të dukeni i vogël. Nëse nuk jeni të kënaqur me punën që ata kanë bërë, bëjeni vetë.

Peshorja

Mos e kërkoni përmbushjen emocionale nëpërmjet marrëdhënieve.Mund të jesh i lumtur edhe vetëm me veten. Çështja kryesore është të duash veten pa kushte. Zëvendësojini të gjitha kritikat me komplimente. Kur je i butë ndaj vetes, arrin ato që kurrë s`i kishe imagjinuar. Vetëbesimi juaj gjithashtu do të fluturojë. Nëse ka diçka që urreni, është konflikti. Për fat të keq, është i pashmangshëm. Jini të gatshëm për të sfiduar dikë. Kur një person tolerant si ju kundërshton veprimet e një personi tjetër, kjo do të thotë se ato duhet të korrigjohen.

Akrepi

Do të jetë e pamundur të gjeni një punë të re nëse vazhdoni të kritikoni rrethanat tuaja të tanishme. Nëse keni një pozicion që ju bën të pakënaqur, bëni një listë të aspekteve pozitive, çdo ditë. Kjo do t'jua bëjë punën më tërheqëse. Mos e përdorni joshjen tuaj për të manipuluar të tjerët.

Shigjetari

Një veprim impulsiv do të çojë në humbje. Është mirë të luani mirë. Kur doni të fitoni para, mos rrezikoni. Mosmarrëveshjet janë të grumbulluara kundër jush. Zbatimi i standardeve tuaja morale ndaj atyre që nuk i respektojnë ato do të shkaktojnë pakënaqësi. Parimet kanë kuptim vetëm nëse ato njerëzit i respektojnë vullnetarisht.

Bricjapi

Ju jeni të pakënaqur me jetën tuaj në shtëpi. Në vend që të zhvendoseni, kërkoni mënyra për ta bërë më të këndshme situatën aktuale të jetesës. Kjo mund të përfshijë ridekorimin e zonave të pakëndshme, si në oborr dhe në dhoma. Pyesni një Peshore me shije për ca këshilla; do të jetë i lumtur t'ju ndihmojë. Do bëni gabim nëse përfshiheni në një marrëdhënie me dikë vetëm për para. Ju nuk doni t`ju quajnë oportunist. Nëse doni të krijoni një lidhje, bëjeni me dikë që me të vërtetë ju kënaq.

Ujori

Kujdesuni të mos jeni të njëanshëm në marrjen e një vendimi. Për një punë të caktuar gjeni dikë me eksperiencë t`ju ndihmojë. Kjo do t`ju kursejë shumë kohë dhe para. Kur është fjala për romancë, ju dini si të luani bukur. Dini të afroheni e të largoheni. Mundohuni të jeni më të qëndrueshëm, nëse keni konsideratë për këtë njeri.

Peshqit

Duke i kushtuar shumë rëndësi çështjeve materiale do ndiheni të mjerueshëm. Kur filloni të shqetësoheni për paratë, numëroni bekimet tuaja. Jini diskriminues kur bëhet fjalë për dashurinë. Dhënia e dashurisë suaj një personi të padenjë është një humbje e tmerrshme. Kërkoni dikë që është i ndershëm, fisnik dhe i sjellshëm. Ju keni pasur shumë njerëz pa vlerë në jetë, lërini pas.

*Ky post u përshtat nga Russell Grant dhe është realizuar nga Fabjola Hije.