Aktualitet

Horoskopi për datën 27 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 27 janar nga Russell Grant

Dashi

Mos i dënoni njerëzit besimet e të cilëve janë të ndryshëm nga tuajat. Sa më i hapur dhe i pranueshëm të jeni, aq më i suksesshëm do të jeni. Pasi t'i lini mënjanë gjykimet, do të kuptoni se jeni të rrethuar nga kolegë të shumtë, të vëmendshëm dhe të kujdesshëm. Ata do t'ju ndihmojnë të bëheni më të dhembshur. Besojini instinkteve tuaja në lidhje me një të porsaardhur në rrethin tuaj shoqëror. Edhe pse ju admironi guximin e tyre, është e vështirë të duroni sjelljen e vrazhdë. Mbani distancën tuaj nga ky karakter i pakëndshëm.

Demi

Mbroni veten nga vjedhjet. Mbajini gjërat e vlefshme me kyç dhe çelës. Vendosni çantat e blerjeve në bagazhin e makinës tuaj. Përditësoni fjalëkalimet dhe kërkoni pasqyrat tuaja financiare nga banka. C masa të marra do të parandalojnë shumë telashe. Një mik bujar do t'ju kërkojë të bëni një udhëtim me të gjitha shpenzimet e paguara. Do të jetë aq shumë argëtuese të eksploroni një vend që ju ka magjepsur që nga fëmijëria. Bëni kopje të pasaportës dhe kartave të kreditit përpara se të dilni.

Binjakët

Është e rëndësishme të praktikoni taktin dhe diplomacinë me partnerin tuaj. Ju e njihni mirë gjysmën tuaj. Ushtrimi i presionit mbi ta do të shkaktojë debat. Është më mirë të tregoni respekt për kufijtë e tyre. Duke e mbështetur, edhe ai do pajtohet me planet tuaja. Do të merrni një çmim për një arritje profesionale. Ndiheni shumë mirë kur kontributet tuaja vlerësohen. Një rival xheloz do të përpiqet të zvogëlojë fitoren tuaj. Kthejeni një vesh të shurdhër ndaj fjalëve te tyre.

Gaforrja

A vuani nga dhimbje koke apo dhimbje në stomak? Është koha për të praktikuar teknika relaksimi. Nuk ka asnjë pikë shqetësuese për të ardhmen. Frika i largon mundësitë nga dera juaj. Është shumë më mirë të tërhiqni vëmendjen tuaj drejt aktuales. Këtu qëndron fuqia juaj. Vajtja në një pelegrinazh shpirtëror këshillohet shumë. Shefi juaj nuk mund t'ju japë lejen për këtë udhëtim. Mos lejoni që kjo të pengojë një nnga udhëtimet më të rëndësishme të jetës suaj.

Luani

Nëse jeni duke kërkuar për dashurinë, duhet të bëni çmos për të trajtuar problemet në një mënyrë të rritur. Paratë nga një trashëgimi duhet të menaxhohen me kujdes. Mos njoftoni këdo. Kjo do t'ju mbrojë nga oportunistët dhe manipuluesit.

Virgjëresha

Problemet që përfshijnë hapësirën tuaj të jetesës kërkojnë vëmendjen tuaj. Nëse nuk mund të shoqëroheni me një të afërm ose shokun e dhomës, është koha për të gjetur një shtëpi të re. Do të duhet një kohë për të gjetur vendbanimin e duhur për nevojat tuaja, kështu që filloni kërkimin tani. Ofrojini dashuri pa kushte njerëzve që doni. Falë mbështetjes suaj, ata do të kenë guximin të ndjekin një ëndërr.

Peshorja

Edhe pse një fqinj ose i afërm duket se duron shumë, në të vërtetë është shumë i ndjeshëm. Në vend që të qeshni me të metat dhe gabimet e tij, injorojini ato. Lavdëroni arritjet e tyre të fundit. Mendimi juaj do të thotë shumë. Një terapi alternative shëruese do të jetë efektive. Nëse keni qenë duke luftuar me një dhimbje të vazhdueshme, jini të hapur për të provuar terapi alternative. Shqetësimi juaj do të bëhet një gjë e së kaluarës.

Akrepi

Shqetësimet e tepërta për paratë do t’ju bëjnë të palumtur. Keni kaq shumë bekime. Duke u përqëndruar në to, do të kuptoni që gjërat gjithmonë funksionojnë. Bollëku që dëshironi do të fillojë të rrjedhë në llogarinë tuaj bankare, duke ju ndihmuar të relaksoheni. Një i ri i ndjeshëm duhet të inkurajohet në aktivitetet e tij artistike. Pagesa për mësimet e tij në muzikë ose dramë këshillohet shumë. Fale teje, ky i afërm do të jetë në gjendje të realizojë potencialin e tij të plotë krijues. Ju jeni një engjëll.

Shigjetari

Sjellja impulsive mund të rrezikojë shëndetin dhe sigurinë tuaj. Nëse zhgënjimi juaj rritet, bëni një shëtitje të shpejtë. Lëvizja e trupit tuaj do të çlirojë ankthin. Nuk mund ta përballoni humbjen e qetësisë tuaj. Nëse keni menduar për një të afërm, telefononi. Ai do të ketë disa lajme interesante për ju.

Bricjapi

Mos u merrni me thashetheme. Është e rëndësishme të ruani reputacionin tuaj si një person i matur dhe i besueshëm. Nëse të tjerët ju shohin duke përhapur thashetheme, ata do të pushojnë së ju besuari. Për më tepër, është kundër natyrës suaj të dënoni dikë pa prova të forta. Prisni që të dalin fakte. Një ide e mrekullueshme për një projekt krijues do t'ju vijë. Mbani laps dhe letër afër shtratit. Shkruani gjithçka që mbani mend sapo të zgjoheni.

Ujori

Mosmarrëveshjet me miqtë janë duke ju shkaktuar një dëm për shëndetin. Mbani një hap larg debateve. Dhurimi i parave për një kauzë humanitare është diçka që do t`ju mbushë me jetë. Ju keni një besim të fortë se gjenerimi i energjisë pozitive çon në një jetë të lumtur. Keni të drejtë.

Peshqit

 

Përdorimi i mjeteve të padrejta për të marrë një pozitë do të bëjë më shumë dëm sesa mirë. Ju jeni mjaft i talentuar, s`keni nevojë për manipulime. Ndaloni së ushtruari presion mbi një pronar biznesi për t'ju punësuar. Përkundrazi, duhet të aplikoni si të gjithë të tjerët. Ju jeni të ndjeshëm intuitivë. Këto pika të forta do t'ju ndihmojnë të uleni në çdo punë që dëshironi. Dëgjoni më shumë sesa flisni gjatë një interviste pune. 

*Ky post u përshtat nga Russell Grant dhe është realizuar nga Fabjola Hije.