Aktualitet

Horoskopi për datën 28 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 28 janar nga Russell Grant

Dashi

Nëse do të dilni nga një vend i errësirës, ​​duhet të ndiqni një arsim të përparuar. Marrja e një burse nga një institucion fetar, kulturor ose qeveritar është e mundur, por do të kërkojë plotësimin e dokumenteve. Kërkoni ndihmë nga një Peshore e duruar. Pranoni një mundësi për të punuar si administrator. Edhe pse preferoni të merrni një pozicion tjetër, duhet të merrni përvojë fillimisht. Shikojeni këtë punë si hapin e parë për të arritur shkallët drejt suksesit. Mundësi më të mëdha dhe më të mira janë përpara jush.

Demi

Ju gjithmonë keni pasur një aftësi të shkëlqyer për të menaxhuar mirë paratë. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të bërë disa investime afatgjata. Pasja e një llogarie pensioni do t'ju mbrojë nga pasiguria ekonomike. Është e rëndësishme të rimbushni bateritë tuaja. Mos u shqetësoni. Do të ketë mundësi të tjera për të flirtuar dhe për t`u argëtuar. Si fillim shikoni shëndetin.

Binjakët

Mos u shqetësoni për konkurrencën në punë. Keni qenë të bekuar me një talent të madh krijues. Duke e zhvilluar atë në çdo mundësi, do të arrini suksesin profesional që dëshironi. Ju nuk jeni kalë i vogël. Grindjet me partnerin tuaj në punë ose të jetës po ju lodhin mendërisht. Pavarësisht sa presion i bëni gjysmës suaj, ai nuk do të ndryshojë kurrë mendimin. Nëse harmonia do të rikthehet në marrëdhënien tuaj, duhet të pranoni të mos pajtoheni.

Gaforrja

Një qëndrim mendjengushtë do t'ju bëjë që të merrni ofertat e punës që dëshironi. Lërini qëndrimet tuaja gjykuese mënjanë për hir të produktivitetit. Nuk është e thënë të ndani bindje të njëjta me këdo, por kjo nuk do të thotë që nuk mund të bashkëpunoni. Shëndeti juaj është delikat. Jepini trupit tuaj ushqimin dhe ushtrimet e rregullta që i duhen për të lulëzuar. Është zgjidhje e zgjuar të krijoni një rutinë qetësuese gjumi. Ngadalë por me siguri, rraskapitja do t'i lërë vendin energjisë.

Luani

Është koha për të vendosur kufij të fortë financiarë. Në të kaluarën, blinit menjëherë çdo gjë që pëlqenit. Tani duhet të mbani një qasje më konservatore për financat. Jini të gatshëm të refuzoni kërkesat që ju vijnë për ndihmë. S`mund të ndihmoni këdo. Edhe pse është joshëse të lini pas dore punën tuaj për një takim romantik, duhet të përmbushni përgjegjësitë tuaja profesionale. Marrja e ditës së pushimit atëherë kur shefi ka nevojë më shumë për ju, do t`i mërzisë gjithë kolegët.

Virgjëresha

Kujdes nga bashkimi i forcave me një person jo të besueshëm. Nëse do të pritet të bëni ju të gjithë punën, mund të vazhdoni edhe vetëm. Manipuluesit e kuptojnë se jeni shumë i zellshëm. Kjo është arsyeja pse gjithmonë kërkojnë ndihmën tuaj. Qëndroni vigjilent. Jeta në shtëpi është stresuese. Ju nuk keni pasur kohë për të rregulluar vendin sipas standardeve tuaja të larta. Mendoni për të investuar në një shërbim profesional pastrimi. Do të jetë një lehtësim ta keni gjithçka në vendin e duhur.

Peshorja

Një detyrë do të marrë më shumë kohë sesa pritej. Nëse po vendosni një çmim për këtë punë, tregohuni të kujdesshëm. Kur bëhet fjalë për të fituar para, duhet të jeni më agresivë. Reagimet negative për pamjen tuaj nuk duhet t'ju shqetësojnë. Personi që po ju kritikon është shumë xheloz. Vazhdoni të bëni atë që dini të bëni më mirë.

Akrepi

Ta privosh veten nga gjërat më të imta të jetës është një gabim. Është e rëndësishme ta shpërbleni veten kur punoni shumë. Nëse të tjerët kritikojnë përparësitë tuaja, injorojini ata. Njerëzit shpesh mendojnë se jeni dembel. Mos e vrisni mendjen. Rezistojini tundimit për të turpëruar publikisht dikë në mediat sociale. Edhe pse e shihni shqetësuese sjelljen e një të afërmi, ka mënyra më të mira për t'iu drejtuar ndërgjegjes së tij. Ftojeni për një drekë dhe diskutoni shqetësimet tuaja.

Shigjetari

Ndaloni së e shituri veten lirë. Kujtimet nga fëmijëria juaj ju dekurajojnë dhe ju bëjnë të jeni të pasigurt. Tani që jeni më të vjetër, mund t'i jepni vetes mundësinë për të qenë një person inteligjent, i aftë dhe i dhembshur. Ju mund të jeni të suksesshëm në çdo fushë që zgjidhni. Hapësira juaj e të jetuarit ju duket kaotike. Merrni kohë nga orari juaj i zënë për të zgjidhur gjërat.

Bricjapi

Jini të sinqertë për të metat tuaja. Nëse dikush pyet për përvojën, tregoni të vërtetën. Ju nuk dëshironi të konsideroheni mashtrues. Lëreni krenarinë tuaj mënjanë dhe mësoni nga dikush që është shumë më i ri. Kujdes nga ruajtja e sekreteve. Kjo do të dëmtojë viktimat e pafajshme. Kur një mik kërkon nga ju të mbuloni mashtrimin e tij, jini gati ta refuzoni.

Ujori

Kërkimi i ca parave tek miqtë do të dëmtojë këto marrëdhënie. Është më mirë të gjeni një burim tjetër të ardhurash. Në kundërshtim me besimin e përgjithshëm, ju mund të jetoni shumë mirë edhe nëse punoni për një organizatë bamirëse. Kërkoni mundësi pune tek një fondacion që gjithmonë e keni admiruar. Në të kaluarën, nuk i kushtonit shumë rëndësi të mirave materiale. Tani po shihni përfitimin e sigurisë ekonomike. Kjo nuk do të thotë se jeni i cekët. Përkundrazi, gjithmonë doni ta ndani mirëqenien tuaj me të tjerët.

Peshqit

Njerëzit ju kanë konsideruar gjithmonë si ëndërrimtar dhe jorealist. Në të vërtetë, potenciali juaj për sukses profesional është i jashtëzakonshëm. Marrja e parave nga talenti juaj krijues do të jetë më e lehtë. Komplimentimi i vetes para pasqyrës do t`ju ndihmojë. Kaloni disa momente duke bërë plane profesionale. Sa më qartë të përshkruani se çfarë lloj pune dëshironi të kryeni, aq më e lehtë do të jetë t`i realizoni këto ëndrra. Mos jini modestë për ambiciet tuaja.

*Ky post u përshtat nga Russell Grant dhe është realizuar nga Fabjola Hije.