Horoskop

Horoskopi për datën 3 dhjetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 3 dhjetor nga Russell Grant

Dashi

Kanalizojini energjitë tuaja të jashtëzakonshme emocionale dhe fizike në një marrëdhënie intime. Vetëm se jeni i pavarur nuk do të thotë të jeni i vetmuar. Një projekt pune do t`ju sjellë para shtesë. Përdorini këto të ardhura shtesë për të blerë vetë diçka që nuk e kishit menduar kurrë se do mund ta përballonit.

Demi

Një debat si për çudi do t`ju japë shkëlqim. Normalisht, ju doni paqen, por jo njeriu që keni përballë. Sfidimi i ideve të tij pa kuptim do të bëhet gjëja juaj e preferuar. Argëtohuni me gjëra luksoze. Do t`ju lumtojnë këto gjëra sa herë që ti shikoni.

Binjakët

Ajri i pastër dhe aktiviteti fizik do të përmirësojnë shëndetin tuaj. Nëse jeni mbërthyer pas një tryeze në pjesën më të madhe të ditës, gjeni kohë për t`u ushtruar. Ecja e shpejtë pas dreke mund të jetë terapeutike. Kur keni një zgjedhje midis blerjes së mallrave dhe bërjes së pazarit, zgjidhni të parën. Zgjedhja e gjërave të bëra me materiale cilësore do të kursejë më shumë para. Kjo është veçanërisht e vërtetë për elektroshtëpiaket, kompjuterët dhe makinat.

Gaforrja

Sensi juaj i mrekullueshëm i humorit tërheq admirues në çdo hap. Nëse jeni duke kërkuar për dashurinë, do ta gjeni në një ngjarje sportive, koncert apo lojë. Jini të gatshëm ta prezantoni veten me dikë që ngjall interesin tuaj. Do të bëni një bisedë zbavitëse. Shpenzimi i parave është shumë argëtues. Pasi të vizitoni dyqanin tuaj të preferuar, do të gjeni sende që duken të përshtatshme për ju. Blijini ato.

Luani

Dëshira për të çuar përpara interesat e familjes suaj ju vjen natyrshëm. Ju dëshironi më të mirën për më të afërtit dhe më të dashurit tuaj. Nëse kjo do të thotë bësh një punë më të mirë e më të paguar, bëje. Ju jeni një person bujar. Aftësia për të fituar para është një nga talentet tuaja më të mëdha. Kur fitoni para shtesë, vendosini në një llogari kursimi.

Virgjëresha

Mendja juaj po punon me shpejtësi dhe jeni shumë kreativ. Për momenti krijoni. Paratë do t`i fitoni gjatë rrugës. Fuqitë tuaja bindëse janë shumë të forta. Është e lehtë për ju t`i bindni njerëzit të blejnë produkte dhe shërbime të shtrenjta. Nëse jeni i sinqertë për atë që jeni duke shitur, do të tërhiqni klientë besnikë.

Peshorja

Një punë e dëshirueshme do të bëhet e mundur. Do të ishte zgjidhje e mençur të aplikoni për këtë pozicion, edhe nëse nuk mendoni se jeni kandidat i mirë. Pas një interviste energjike, do t'ju kërkohet të bashkoheni me kompaninë. Sharmi dhe inteligjenca juaj lënë një përshtypje të mirë. Dokeni mundësinë rë fitoni edhe më shumë të ardhura. Do të kënaqeni duke përdorur burimet tuaja të shtuara për gjëra që ju sjellin kënaqësi dhe rehati.

Akrepi

Energjia dhe entuziazmi juaj janë tërheqës. Kurrë nuk ka qenë një kohë më e mirë për të promovuar interesat tuaja, për të kërkuar një nder ose për të fituar zemrën e dikujt. Mos kini frikë të merrni iniciativën. Kënaquni duke blerë një artikull të shtrenjtë për kënaqësinë personale. Zakonisht, ju shpenzoni shumë para për të dashurit tuaj. Bëhuni pak egoist.

Shigjetari

Çdo lloj aktiviteti fizik është i sugjeruar. Patinazhi në akull, ose vallëzimi do t`i bëjë edhe idetë tuaja të rrjedhin. Sa më fleksibël të jeni, aq më kreativ bëheni. Stuhitë e mendimeve tuaja do jenë po aq të rregullta sa edhe frymëmarrja. Anëtarësimi në një organizatë bamirësie do t'ju vendosë në kontakt me njerëzit që ndajnë të njëjtat vlera me ju. Përgatituni të bëni disa miqësi të përjetshme. Disa nga këta njerëz do t'ju shoqërojnë në udhëtime të mrekullueshme. Do të bëni shokë të mirë udhëtimi.

Bricjapi

Eksplorimi i mundësive të reja ju ngazëllen. Nëse ju ofrohet një vend pune, duhet ta merrni seriozisht, edhe nëse jeni të kënaqur me pozicionin tuaj aktual. Besimi juaj do rritet kur të blini disa gjëra luksi. Niveli juaj i suksesit do rritet gjithashtu. Mos u habitni kur të zini një punë më të paguar.

Ujori

Po përmirësoni perspektivën tuaj të karrierës. Ndjekja e një kursi, ose nisja e një biznesi janë dy ndër mundësitë. Kini guxim dhe provoni diçka ndryshe. Ju nuk do ta kuptoni kurrë potencialin tuaj nëse qëndroni në të njëjtin vend. Një llogari kursimi ju jep një ndjenjë krenarie. Sa më shumë të rriten ato, aq më shumë do t`i afroheni një qëllimi që e doni shumë ta arrini. Blerja e një shtëpie, ose dalja herët në pension janë mundësi të mira.

Peshqit

 

Stimulimi intelektual është thelbësor për lumturinë tuaj. Nëse nuk mund të studioni temat që i donit që fëmijë, tani është koha për të korrigjuar situatën. Mësoni si të pikturoni, luani muzikë ose të qepni rrobat tuaja. Kurrë nuk ka qenë një kohë më e mirë për të bërë një investim. 

*Ky post u përshtat nga Russell Grant dhe është realizuar nga Fabjola Hije.