Horoskop

Horoskopi për datën 7 mars nga Russell Grant

Horoskopi për datën 7 mars nga Russell Grant

Dashi

Ju jeni në gjendje të ndjeni në mënyrë intuitive ndjenjat e njerëzve të tjerë. Kur përballeni me armiqësi, reagoni me dashamirësi. Një gjest i mëshirshëm është bota për dikë që vuan në heshtje. Njerëzit do të impresionohen nga bujaria juaj. Vizita në një kopsht, muze apo dyqan do t'ju mbushë me kënaqësi. Jepini vetes leje për të shpenzuar para pak më shumë se zakonisht për diçka që ju pëlqen.

Demi

Mos hezitoni të krijoni një ide të shkëlqyer që ju vjen gjatë një xhiroje me makinë ose gjatë dushit. Nga një film a nga një libër, mund t`ju lindë një ide e mirë. Puna me një grup njerëzish artistë do të jetë e kënaqshme. Është mirë të rrethohesh nga njerëz që nuk ndihen të kërcënuar nga imagjinata juaj. Së bashku, ju do të krijoni diçka me vlerë të qëndrueshme që kënaq një audiencë me shije. Të mendosh jashtë kutisë është goxha shpërblyese.

Binjakët

Zgjidhja e një problemi kokëfortë në punë do t`ju sjellë kënaqësi. Ju jeni të mirë në identifikimin e kushteve që krijojnë konfuzion dhe frustrim. Duke përshtatur një procedurë për të plotësuar nevojat e njerëzve vulnerabël, do të bëni që të gjithë të marrin frymë me një psherëtimë lehtësimi. Do shkoni në një festë familjare ose miqësore. Kjo është një mundësi e mrekullueshme për të veshur diçka që t`i bëni të gjithë të kthejnë kokat. Stili juaj do të tërheqë vëmendjen e dikujt.

Gaforrja

Do të keni një mundësi të mrekullueshme për të ndarë eksperiencën tuaj me studentët mirënjohës. Kjo punë mësimore do të jetë një burim i mirë i të ardhurave. Përdorini të ardhurat tuaja për të udhëtuar në një vend që ju ka magjepsur që nga fëmijëria. Këshillohet të vizitoni një qytet të lashtë detar. Dorëzoni një artikull ose dorëshkrim për publikim. Dikush që punon në fushën tuaj të dëshiruar, do të jetë i mahnitur nga puna juaj.

Luani

Dikush do t`ju tregojë një rrëfim të rremë me qëllim që më pas t`ju kërkojë para për ta ndihmuar. Mos e besoni dhe mos e ndihmoni. Ju do të përfitoni financiarisht nga një partneritet personal ose profesional. Përdorini këto para për të bërë një udhëtim që keni ëndërruar. Ju keni pasur gjithmonë një shije për të gjitha gjërat e lezetshme dhe me stil. Kënaquni sa më shumë të jetë e mundur.

Virgjëresha

Formimi i një partneriteti me një artist do të fuksionojë në avantazhin tuaj. Duke i dhënë njëri-tjetrit shumë hapësirë ​​për të punuar lirisht, do të prodhoni disa rezultate të mrekullueshme. Ju keni diçka të vlefshme që dikush tjetër nuk e ka. Në vend që t'i jepni falas shërbimet tuaja, vendosni një çmim të lartë për to.

Peshorja

Një takim i veçantë do t`ju largojë nga problemet e vogla. Jini sensual. Kur nuk e kënaqni veten ndiheni të lodhur dhe nervoz. Askujt nuk i pëlqen të merret me ju në këto kohë. Njerëzit në nevojë do të vlerësojnë gatishmërinë tuaj për ta bërë jetën më të rehatshme. Ju jeni shumë më me ndikim nga sa mendoni.

Akrepi

Imagjinata juaj është e madhe dhe kjo i bën njerëzit që të mos ju besojnë gjithmonë. Ata shpesh ju akuzojnë për ekzagjerim, gjë që është frustuese. Vetëm për shkak se jeni shumë krijues nuk do të thotë që jeni gënjeshtar. Ndaloni së përpjekuri për të fituar miratimin e të tjerëve. Vazhdoni t'i besoni instinkteve tuaja. Kjo është një kohë e mirë për të luajtur një lojë ose për të hyrë në një garë. Ju jeni të sigurtë se do të fitoni një çmim. Nëse fitimet vijnë në formën e parave të gatshme përdorini ato për të financuar një projekt arti. Do të jetë çliruese të punoni me materiale cilësore.

Shigjetari

Mos besoni versionin e ngjarjeve të një të afërmi. Ky anëtar i familjes po përpiqet t`ju kthejë kundër dikujt që ju e doni. Duke bashkuar forcat me këtë vizionar, të dy do të bëni një ndryshim pozitiv në një pjesë të trazuar të botës. Nëse ndiheni keq për rolin tuaj në një situatë, tërhiquni prej saj. Kërkojini falje kujtdo që u dëmtua nga përfshirja juaj. Ju nuk dëshironi që reputacioni juaj të shkatërrohet.

Bricjapi

Endrra juaj e pafundme po ju ndalon të ecni përpara. Është koha për të vepruar, edhe nëse nuk jeni saktësisht i sigurt se ku do t'ju çojë një projekt. Kjo është një kohë e mrekullueshme për të aplikuar për një grant, hua apo bursë. Njerëzit që ju vlerësojnë mund t`ju ndihmojnë.

Ujori

Ju nuk mund të qëndroni duke punuar për njerëzit lakmitarë që përfitojnë nga publiku. Kthejeni një vesh të shurdhër ndaj atyre që ju kritikojnë se jeni idealist. Kur bëni atë që doni, paratë do të pasojnë. Duke përdorur këtë logjikë, duhet të ndiheni të lirë të aplikoni për punë bamirësie ose krijuese. Energjia dhe entuziazmi juaj do t`ju rritin pagën.

Peshqit

Talenti juaj kreativ është në zhvillim e sipër. Nuk ka pasur ndonjëherë një kohë më të mirë për të nisur biznesin tuaj, ose për të aplikuar për një punë në një pozicion më të lartë. Rritja e vetëbesimit është kritik për suksesin tuaj. Modeloni sjelljen tuaj sipas dikujt që keni admiruar dhe respektuar gjithmonë. Kjo mund t`ju udhëheqë në sukseset e ardhshme. Së shpejti do të arrini qëllimet që dukeshin të pamundura.

*Ky post u përshtat nga Russell Grant dhe është realizuar nga Fabjola Hije.