Horoskop

Horoskopi për datën 9 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 9 tetor nga Russell Grant

Dashi

Ju ndjeni një lidhje të menjëhershme me një të saponjohur. Ndonjëherë, ju duket se arrini t`i lexoni mendimet. Kur flisni, shpesh përfundoni fjalitë e njëri-tjetrit. Megjithëse ka edhe diçka që ju tremb në këtë marrëdhënie. Mos kini frikë. Natyra juaj e dhembshur ju shtyn të përfshiheni në një kauzë humanitare. Puna për ta bërë botën një vend më të mirë është fuqizuese.

Demi

Jini të dashur ndaj mikut tuaj më të mirë ose partnerit romantik. Kohët e fundit keni qenë të fokusuar në karrierën tuaj. Tani që e keni vënë para në këtë fushë, mund të përqendroheni në marrëdhëniet personale. Bindjuni instinktit për t`i bërë një dhuratë njeriut tuaj të preferuar. Do të merrni një ftesë që nuk duhet ta humbisni. Blini një veshje të veçantë për këtë rast.

Binjakët

Ky është një moment i shkëlqyer për të filluar një punë. Ju e thithni informacionin si një sfungjer. Nëse jeni të kënaqur me situatën aktuale të punës, duhet të zhvilloni një aplikacion, produkt ose shërbim. Ju jeni më të lumtur kur eksploroni botën e ideve. Ky është një nga ato momente.

Gaforrja

Festa është vendi ku dëshironi të jeni. Doni të argëtoheni dhe ta largoni mendjen nga problemet e përditshme. Nëse jeni duke kërkuar dashurinë, do ta gjeni me dikë që është pasionant dhe tërheqës. Do jetë e vështirë t`i rezistoni. Etja për njohuri do t'ju shtyjë të lexoni një libër sfidues ose të shikoni një dokumentar të gjatë. Sa më shumë të mësoni, aq më shumë do thellohet interesi juaj. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të fituar një diplomë ose për të studiuar me një ekspert të respektuar në këtë fushë.

Luani

Jeta private kërkon vëmendjen tuaj. Kjo është një kohë e mirë për të punësuar një elektriçist, ose hidraulik. Merruni me një problem të vogël para se situata të dalë jashtë kontrollit. Do të jeni të kënaqur me rezultatet. Bëjani qejfin vetes. Një masazh, një vakt i shijshëm ose një aromë e re do t'ju mbushë me kënaqësi. Ju punoni shumë. Duke i dhënë vetes shpërblime të rregullta, është më e lehtë të jeni produktiv.

Virgjëresha

Mos u shqetësoni nëse i dashuri juaj ka një interes të ri. Është e shëndetshme për ju të keni hobi që nuk kanë asnjë lidhje me njëri-tjetrin. Kur ai merret me atë që pëlqen, bëni dhe ju një aktivitet tjetër që ju kënaq. Nënshkrimi i një kontrate do të funksionojë në avantazhin tuaj. Gjithsesi shikoni detajet e vogla që ju duken të dyshimta. Mos kini frikë të merrni një veprim të guximshëm. Ju keni shumë më tepër fuqi sesa mendoni.

Peshorja

Fitimi i më shumë parave do t`ju bëjë të blini më shumë gjëra arti. Do të bëni partnerë të shkëlqyer  biznesi. Përgatituni të tërhiqni së bashku bollëk të madh. Jeni shumë të vetëdijshëm për shëndetin. Gjeni kohë jashtë orarit tuaj të ngjeshur për të përgatitur disa ushqime të shëndetshme.

Akrepi

Jeni të etur për të filluar një projekt emocionues. Në vend që të bashkëpunoni, është mirë të ecni vetëm. Fillimi i një biznesi, do t`ju përmbushë. Blini një veshje tërheqëse që ju bën të dukeni si një yll filmi. Disa njerëz do t'ju akuzojnë se jeni tepër dramatik. Ata janë ziliqarë për stilin tuaj të guximshëm.

Shigjetari

Kalimi i më shumë kohe me familjarë do t`ju bëjë mirë. Është një lehtësim të qëndroni me njerëz që kuptoheni edhe pa shkëmbyer asnjë fjalë. Nuk keni pse të mbroni sjelljen tuaj, zgjedhjet dhe idetë. Falë dashurisë dhe pranimit të tyre të pakushtëzuar, ju mund të lëvizni male. Nëse jeni duke kërkuar një vend të ri për të jetuar, do të gjeni një të rehatshëm. Sapo të hyni në këtë hapësirë do ndiheni ndryshe.

Bricjapi

Puna me një ekip do të jetë stimuluese. Është koha për t`u argëtuar me kolegët vizionarë. Në vend që të pyesni veten se si do të zbatohet një ide, imagjinoni situatën ideale. Mjetet për të realizuar këtë ëndërr do të vijnë kur ju e prisni më pak. Do mësoni gjithçka që ju duhet. Jini të gatshëm të pranoni ndihmën.

Ujori

Vendosja e sigurisë financiare është përparësi. Një mundësi e shkëlqyer në karrierë do të përfshijë një proces intensiv intervistimi. Praktikoni aftësitë tuaja me dikë që ka shumë përvojë në punësimin e njerëzve. Ai do t`ju japë këshilla praktike se si të bëni një përshtypje të shkëlqyer. Idetë tuaja krijuese po rrjedhin si një lum i fuqishëm. Pasi të keni gjetur punën e ëndërruar, do merreni me hobin tuaj të përhershëm. Jini të gatshëm të ndiqni një ide në dukje absurde. Do t’ju ​​surprizojë.

Peshqit

Ju nuk keni ndërmend të lidheni me një shtëpi, punë apo marrëdhënie. Sa më shumë mundësi të keni, aq më të lumtur jeni. Një udhëtim në distancë është rrugës. Do të kënaqeni duke vizituar një qytet të lashtë buzë detit e do merrni energji të reja. Nuk jeni të motivuar të lini pas një situatë të padëshiruar. Në vend se të mbështeteni në rrethanat tuaja aktuale, imagjinoni jetën tuaj ideale. Dhënia e energjisë tuaj në atë që ju bën të lumtur do të tërheqë dashuri dhe para.

*Ky post u përshtat nga Russell Grant dhe është realizuar nga Fabjola Hije.