SPORT

Humbën me 7 gola por u pritën në qytet si heronj

Atalanta u mund me 7 gola në Milano përballë Interit, duke pësuar humbjen më të rëndë të sezonit, por në ditën kur mërzia ishte më e madhe se kurrë, tifozët bergamaskë i kanë rezervuar një pritje spektakolare në qytet heronjve të tyre.

Skuadra e Atalantës është pritur me ovacione të mëdha në qytet, fishekzjarrë, këngë dhe parrulla mbështetëse për lojtarët në pritjen e tyre në qytet, një mesazh i qartë së një ndeshje e humbur nuk mund të hedhë poshtë sezonin fantastik që ka zhvilluar kjo skuadër.

IMG_8424

IMG_8422

IMG_8423

IMG_8427