SPORT

Ibrahimovic drejt Spanjës? Postimi i suedezit bën "lëmsh" gjithçka

Ibrahimovic drejt Spanjës? Postimi i suedezit bën

Zlatan Ibrahimovic bën "lëmsh" merkaton.

Suedezi po kalon ditët e fundit si një futbollist i Los Angeles Galaxy. Ibrahimovic mbyll kontratën me klubin amerikan më 31 dhjetor dhe kjo e ka vënë në lëvizje, në kërkim të skuadrës së re. Për të trazuar sa më shumë ujërat mendoi pikërisht Ibrakadabra. Në një status në rrjetin social "Instagram", Ibrahimovic njoftoi se do të jetë në Spanjë.

Vendim që i ka befasuar të gjithë, pasi 38 vjeçari shihet si një sulmues potent për kampionatin e shtetit iberik. Gjithsesi, "La Republika" ka konfirmuar se Ibra ndodhet në Spanjë për arsyeje biznesi dhe jo për tu ulur në bisedime me një klub. /XH.K